Beatboxing... šta će nam bubnjari i matrice?

Moderators: Reverse, Trooper

Post Reply
kide
Posts: 347
Joined: 14 Jan 2009, 03:41
Location: Beograd

Beatboxing... šta će nam bubnjari i matrice?

Post by kide » 01 Sep 2009, 15:15

ne znam dal je bila ovaka tema nisam istraživao po forumu detaljno, ali evo malo infoa i moja omiljena ilustracija:
Hip hop origins

Beatboxing in hip hop originated in 1980s. Its early pioneers include Doug E. Fresh, Buffy from the Fat Boys & Wise (Stetsasonic) . Credits of the three include Doug E. Fresh for being the self proclaimed first "human beatbox,"[3], Buffy for helping perfect the art & Wise for taking it to a level that inspired other individuals to want to be a human beatbox. Wise with his human turntable technique inspired a whole new fan base of human beatboxers. The term "beatboxing" is derived from the mimicry of the first generation of drum machines, then known as beatboxes.
Ove ribe razvališe, Poljakinja pogotovo...

[youtube]5PiQx4OshkA&NR[/youtube]

vukkk
Posts: 39
Joined: 26 Aug 2009, 15:08
Location: Cacak

Re: Beatboxing... šta će nam bubnjari i matrice?

Post by vukkk » 01 Sep 2009, 16:07

Probao sam, ranije, tesko je, treba puuuuuuuno vezbe.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Beatboxing... šta će nam bubnjari i matrice?

Post by MetalFunk » 02 Sep 2009, 00:36

vukkk wrote:Probao sam, ranije, tesko je, treba puuuuuuuno vezbe.
:1:
na pocetku gubis vazduh kad pocinjes s osnovnim beat-om
tako da
slazem se, treba puno vezbe...YT ima tut. pa ko hoce nek pogleda

:ziveli:

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Beatboxing... šta će nam bubnjari i matrice?

Post by Doolio » 02 Sep 2009, 01:22

jao, kolko se secam, ima topic negde u dubinama foruma, al ko ce ga znati kako se zove i de se nalazi:)

edit:
eve ga, ima i ovde par linkova
viewtopic.php?f=41&t=1597

smpshomi
Posts: 13
Joined: 04 Sep 2009, 00:14

Re: Beatboxing... šta će nam bubnjari i matrice?

Post by smpshomi » 01 Nov 2009, 07:34

Hmmm ... po meni se cini da ove devojke bas i ne znaju toliko o beat boxu ( ja jos manje ) , ali sam cuo uzivo dosta profesionalnije beat box - ove ....
devojke imaju samo beat ... suvi beat sa nekim ritmickim hat-ovima i super bassovima ( ponegde koji skrech ... a to je veoma tesko izvesti ) ... zamislite kad neko "odsvira" ustima neku matricu ???
cuo sam to verovali ili ne i kad sam cuo ... samo sam reko : OOOOOOOOOOOOOOOOOO!!! :)))
tad sam i ja krenuo da ucim beat box ... i sad kada mogu da cepam jedan beat ... dodje ideja pa od jednog beat-a izmixujes i dobijes novi beat ... veoma je lako ( optimista decko jbg :) ) , samo treba dosta precizne i prave vezbe ...
nemojte da mislite da grozno zvucite kada hocete da imitirate neki kick ili clap ... izgleda smesno ... ali kada dobijete neki ritmicki beat samo od kick-a i clap-a ... videcete koliko extra zvuci :)))
puno srece u beat box-u ... ;)))

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest