barre akordi

Moderator: Critical

Post Reply
User avatar
beyn
Posts: 7
Joined: 31 May 2010, 12:04
Location: Beograd

barre akordi

Post by beyn » 08 Aug 2010, 13:42

Kao vecina pocetnika muku mucim sa ovom vrstom akorda. Relativno brzo , uz svakodnevnu vezbu, sam skapirao kako da proizvedem cist zvuk ali me muci to sto mi je potrebno jedno 5-6 sekundi da postavim priste za barre akord. Moje pitanje je da li postoji neka dobra vezba (tj kombinacija akorda) koja bi mi pomogla u brzem postavljanju prstiju kada su barre akordi u pitanju?
Hvala

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: barre akordi

Post by nenadnenad » 08 Aug 2010, 13:52

moras da unajmis getafixa da ti napravi carobni napitak al pazi se da ga rimljani ne uhvate jer onda neces nikada biti popularan ko kartel

xmilanx
Posts: 25
Joined: 14 Nov 2009, 11:09

Re: barre akordi

Post by xmilanx » 08 Aug 2010, 14:09

Nista vezbaj ih isto kao power akorde. Prvo sviraj one kojima je glavna nota na e zici zatim one na a ( tj. menjaj samo polozaje na zici). Pocni sa durskim akordima. Onda provezbaj molske. Kada sve zavrsis menja na jednoj zici dur i mol. To ce ti biti lakse na e zici pa pocni sa njom. Onda istotako na a. E onda samo nasumicno menjaj :) I naravno nadji neku pesmu ili nesto. :ziveli:

terry mid

Re: barre akordi

Post by terry mid » 08 Aug 2010, 15:45

viewtopic.php?f=14&t=10790
nadam se da ce ti pomoci :ziveli:

User avatar
kreptoman
Posts: 93
Joined: 31 Mar 2010, 20:04

Re: barre akordi

Post by kreptoman » 08 Aug 2010, 21:28

ma ja sam to samo sviro, pa kako zvuchi zvuchi, bitno je da se trudish, jes neko vreme ce da bude ofrlje al posle udjesh u fazon sam od sebe

Bach
Posts: 85
Joined: 10 Feb 2010, 20:43

Re: barre akordi

Post by Bach » 09 Aug 2010, 11:14

Motorika prstiju se dobija iskustvom i raznim vezbama za prste. Bitno ti je da vezbas svaki dan maximalno koliko mozes i to razlicite tehnicke vezbe, od skala, preko malih vezbica do razlicitih vrta akorada i samim time ce ti se vremenom u glavi rasclaniti centri za kontrolu svakog prsta. To ne moze da ti se desi preko noci vec za par meseci a mozda i godina, zato budi uporan i sve ce doci na svoje. Kada steknes dobru motoriku u glavi mocices razne akorde da hvatas iz cuga cak i ako nikada nisi ni video neki akord u zivotu! :D pozZ

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest