Akordi vs Tablature

Moderator: Critical

Post Reply
Kunda
Posts: 9
Joined: 24 Aug 2011, 21:47

Akordi vs Tablature

Post by Kunda » 25 Feb 2012, 19:36

Ovako people, imam par pitanja :D . Kupio sam gitaru, za pocetak nije losa (bar ja tako mislim) .
Sad me interesuje za sta konkretno akordi sluze i dal se moraju nauciti da bi mogao svirati?
2. Da li se bez znanja akorda moze svirati sa tablatura?
3. nevezano za naslov, kako da poboljsam motoriku prstiju? (msm na brzi prelazak sa jednog na drugi prag) Dal postoje neke vjezbe za to? :?:
4. takdoje nevezano za naslov, imam malo vece jagodice (duze, toliko da kad pritisnem zicu jagodica se rasiri i smeta drugoj zici, ponekad) i dosta su mi mekan, kako da to rijesim? :cry:
5. Dal je bolje uciti sa trzalicom il bez? :D


Za 4. pitanje ako vam nije jasno na sta mislim mogu okacit sliku. :mrgreen:

User avatar
Mrav
Posts: 612
Joined: 01 Jul 2008, 22:10
Location: Beograd
Contact:

Re: Akordi vs Tablature

Post by Mrav » 26 Feb 2012, 17:34

A gde je stavka br. 1? :bambi:

Definicija akorda.
"A chord in music is any harmonic set of two to three or more notes that is heard as if sounding simultaneously"

Ima mnogo o njima na netu, pa se neću udubljivati, mislim da nije teško naučiti osnovne akorde (ono G, C, D, A, Dm, F) i sa njima već možeš mnogo domaćica da odsviraš da impresioniraš devojčice :metal:

2. Zavisi, ako pesma sadrži akorde (a većina pesama sadrži nekakve akorde) ne može.
3. Postoje, pogledaj malo druge teme pod gitara. U principu sve se svodi na hromatsko sviranje 1, 2, 3, 4 prag-prst u pocetku. Onda imaš varijacije za artikulaciju
4. Nema to veze, samo sviraj sve će doći na svoje mesto, bitno je da to što sviraš pravilno zvuči.
5. Zavisi, ako hoćeš da sviraš klasičnu gitaru, samo prstima (i za to postoji pravilna tehnika), ako ne (rock i roll, metal, itd.) obično ide trzalica, mada ima izuzetaka (Mark Knopfler, Točak...)

Kunda
Posts: 9
Joined: 24 Aug 2011, 21:47

Re: Akordi vs Tablature

Post by Kunda » 26 Feb 2012, 18:02

Hvala puno! Moram malo domace za djevojcice :metal:
Western je gitara u pitnju i najvise planiram rock i metal :XD:
Ako jos neko ima misljenje o bilo kojjem od ovih pitanja nek napise, sve me interesuje :kokice:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest