Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnije..

Moderator: Critical


Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Recklesslife » 02 Dec 2010, 01:51

Hvala na savetima.

Da li bi mogao da mi kazes zasto da ne gledam te lekcije gde su prikazani samo jedni rifovi?

Meni to deluje zanimljivo, iz razloga sto zelim da naucim sto vise tih likova, kako bih mogao da ih ukombinujem kasnije...

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Dushan S » 02 Dec 2010, 01:58

Neće ti biti nikakva šteta od gledanja, ali ako nemaš kontekst u kom funkcionišu, tj ako ne razumeš zašto je to, koja skala, koja pozicija, preko koji harmonija može da funkcioniše, nećeš moći da ih integrišeš u svoje sviranje. Što je inače česta boljka, ima mnogo tehnički sposobnih gitarista koji skinu gomilu solo deonica, tuđih, a kad sviraju svoju nigde traga od nekog znanja koje bi, po nekoj logici, valjda trebalo da su stekli skidajući tuđe.


Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Recklesslife » 02 Dec 2010, 02:05

Dushan S wrote:Neće ti biti nikakva šteta od gledanja, ali ako nemaš kontekst u kom funkcionišu, tj ako ne razumeš zašto je to, koja skala, koja pozicija, preko koji harmonija može da funkcioniše, nećeš moći da ih integrišeš u svoje sviranje. Što je inače česta boljka, ima mnogo tehnički sposobnih gitarista koji skinu gomilu solo deonica, tuđih, a kad sviraju svoju nigde traga od nekog znanja koje bi, po nekoj logici, valjda trebalo da su stekli skidajući tuđe.
Hvala na odgovoru. Kako ti se cini ovaj sajt sto mi je dao clan foruma?

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Dushan S » 02 Dec 2010, 02:17

Pa ne čini mi se, mislim, ne znam. Sajt nudi knjige i materijal na prodaju. Ako ti se sviđa kupi. Ako ti se ne sviđa ukradi. Ja sam skapirao da tebe interesuju razne online za dž varijante.

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by sixstring » 02 Dec 2010, 02:22

zadovoljio sam sebe :shock: :facepalm: :XD:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Dushan S » 02 Dec 2010, 02:25

Recklesslife wrote:
Dushan S wrote:Neće ti biti nikakva šteta od gledanja, ali ako nemaš kontekst u kom funkcionišu, tj ako ne razumeš zašto je to, koja skala, koja pozicija, preko koji harmonija može da funkcioniše, nećeš moći da ih integrišeš u svoje sviranje. Što je inače česta boljka, ima mnogo tehnički sposobnih gitarista koji skinu gomilu solo deonica, tuđih, a kad sviraju svoju nigde traga od nekog znanja koje bi, po nekoj logici, valjda trebalo da su stekli skidajući tuđe.
Hvala na odgovoru. Kako ti se cini ovaj sajt sto mi je dao clan foruma?
Aha, lupio sam ima i neke za dž sadržaje. Pa pregledaj, ništa neće da smeta.

rosoneri
Posts: 91
Joined: 30 Aug 2010, 11:57

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by rosoneri » 02 Dec 2010, 11:18

Moze link za taj Kiss lick?
Oni su mi omiljen bend.

DynDNS
Posts: 16
Joined: 30 Sep 2010, 17:52

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by DynDNS » 02 Dec 2010, 11:23

Svakako i gripmaster u slobodno vreme.

User avatar
Nihilant
Posts: 28
Joined: 02 Oct 2010, 13:47

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Nihilant » 02 Dec 2010, 18:57

Tri rechi: bend! :D

Da, uradi ono shto rade pankeri: kad nauchish da drzhish gitaru osnuj bend sa ostalim 'pochetnicima' i krenute zajedno da uchite - pomazuci time jedni druge. Nishta lepshe, po mom mishljenju, od ranog sviranja sa drugim pochetnicima. Nishta ne mozhesh brzo da nauchish, ali sa okruzhenjem u kojem si podstaknut tudjim napretkom, a oni tvojim, stvari idu ne samo brzhe - nego i zabavnije. Sedeti izmedju 4 zida i 'za svoju dushu' uchiti sviranje gitare mislim da je tuzhno. A sviranje bi trebalo da bude zabava, zar ne? :D

Takodje, predlazhem da uchish dalje komponujuci svoje pesme. Ma kako jednostavne bile na pochetku, vremenom cesh zheleti da uradish neshto shto ce zahtevati da nauchish neshto novo i tako u nedogled. Takodje, komponujuci pesme od nule, vezhbacesh pevanje uz sviranje - jedan od tvojih prvih ciljeva. I kad jednom budesh imao 50 svojih pesama i kada ti ekipa kazhe "E, jel znash Stairways To HEaven?" ti im lepo odgovorish "A da li Cepelini znaju ovu super pesmu?" i onda im odsvirash svoju stvar.

I da, ima gomila sajtova, knjiga i snimaka sa kojih mozhesh da nauchish boga oca o sviranju. Chemu sve to je drugo pitanje - ja sam pre za samouzhivanje ( :hide: ) - sviraj i uchi samo ono shto zhelish i samo onda kada ti je potrebno, i samo onoliko dugo koliko ti je zabavno. Ima mnoshtvo dobrih gitarista koji sve znaju, a ne mogu nishta zanimljivo da stvore, pa dosade i bogu i narodu.

I srecno - u uchenju nema greshke - greshke nastaju samo kad pomislish da si zavrshio sa uchenjem :D

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Stanko » 02 Dec 2010, 19:02

Jedno pitanje, jel znas engleski?
Ako znas
http://www.insaneguitar.com/mc/theory.htm
http://www.cyberfret.com/theory/index.php
http://www.thenextstepguitar.com/lessons.html

Uzmi odstampaj fretboard za imenima nota i zalepi ga na zid, meni je pomoglo.

Recklesslife
Posts: 61
Joined: 20 May 2010, 17:51

Re: Sta sad? Zadovoljio sam sebe, ali zelim dalje, detaljnij

Post by Recklesslife » 02 Dec 2010, 22:05

Nihilant wrote:Tri rechi: bend! :D

Da, uradi ono shto rade pankeri: kad nauchish da drzhish gitaru osnuj bend sa ostalim 'pochetnicima' i krenute zajedno da uchite - pomazuci time jedni druge. Nishta lepshe, po mom mishljenju, od ranog sviranja sa drugim pochetnicima. Nishta ne mozhesh brzo da nauchish, ali sa okruzhenjem u kojem si podstaknut tudjim napretkom, a oni tvojim, stvari idu ne samo brzhe - nego i zabavnije. Sedeti izmedju 4 zida i 'za svoju dushu' uchiti sviranje gitare mislim da je tuzhno. A sviranje bi trebalo da bude zabava, zar ne? :D

Takodje, predlazhem da uchish dalje komponujuci svoje pesme. Ma kako jednostavne bile na pochetku, vremenom cesh zheleti da uradish neshto shto ce zahtevati da nauchish neshto novo i tako u nedogled. Takodje, komponujuci pesme od nule, vezhbacesh pevanje uz sviranje - jedan od tvojih prvih ciljeva. I kad jednom budesh imao 50 svojih pesama i kada ti ekipa kazhe "E, jel znash Stairways To HEaven?" ti im lepo odgovorish "A da li Cepelini znaju ovu super pesmu?" i onda im odsvirash svoju stvar.

I da, ima gomila sajtova, knjiga i snimaka sa kojih mozhesh da nauchish boga oca o sviranju. Chemu sve to je drugo pitanje - ja sam pre za samouzhivanje ( :hide: ) - sviraj i uchi samo ono shto zhelish i samo onda kada ti je potrebno, i samo onoliko dugo koliko ti je zabavno. Ima mnoshtvo dobrih gitarista koji sve znaju, a ne mogu nishta zanimljivo da stvore, pa dosade i bogu i narodu.

I srecno - u uchenju nema greshke - greshke nastaju samo kad pomislish da si zavrshio sa uchenjem :D
Ja moram da kazem da je ovo zaista najkorisniji post.

Inace, engleski znam. Pogledacu i te sajtove.



Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest