Bare Akordi

Moderator: Critical

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Bare Akordi

Post by frkadela » 29 Sep 2009, 20:44

Mr. Sick Mick wrote:Pa jeste, ali Hendriks je ima sake kao lopate. Mogao je da dobaci koji oces akord sa rukama iza ledja. :P
To jes... :?

@oA
Kolike su ti šake?

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Bare Akordi

Post by muki17 » 29 Sep 2009, 21:55

frkadela wrote:
Mr. Sick Mick wrote:Pa jeste, ali Hendriks je ima sake kao lopate. Mogao je da dobaci koji oces akord sa rukama iza ledja. :P
To jes... :?

@oA
Kolike su ti šake?
aahhaahahahhahaha :bambi: :bambi: :bambi:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Bare Akordi

Post by sl0e » 30 Sep 2009, 12:28

Ja ne kapiram zasto je "rdjava tehnika" drzati palac preko, stavise, to je mnogo bolja solucija zato sto nisi ogranicen na taj hvat, vec mozes vise da manevrises ostalim prstima po vratu, imas mnogo vecu slobodu itd. U principu, ako si navikao na taj "palac preko", onda furaj tako. Po meni je to mnogo bolji sistem :wink:

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: Bare Akordi

Post by frkadela » 30 Sep 2009, 12:32

muki17 wrote:
frkadela wrote:
Mr. Sick Mick wrote:Pa jeste, ali Hendriks je ima sake kao lopate. Mogao je da dobaci koji oces akord sa rukama iza ledja. :P
To jes... :?

@oA
Kolike su ti šake?
aahhaahahahhahaha :bambi: :bambi: :bambi:
:ziveli:

sl0e wrote:Ja ne kapiram zasto je "rdjava tehnika" drzati palac preko, stavise, to je mnogo bolja solucija zato sto nisi ogranicen na taj hvat, vec mozes vise da manevrises ostalim prstima po vratu, imas mnogo vecu slobodu itd. U principu, ako si navikao na taj "palac preko", onda furaj tako. Po meni je to mnogo bolji sistem :wink:
Pa kad počne da solira i ako palac drži pravilno (tj. kako mu ovde sugerišu), moći će više pragova da pokrije u jednoj poziciji, dobiće čistiji ton, itd... Osim ako ne svira bluz, onda je svejedno (tada ionako sve ide natenane, pa se sve može stići i sa palcem preko vrata). :mrgreen:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Bare Akordi

Post by Critical » 30 Sep 2009, 15:18

Pa kad počne da solira i ako palac drži pravilno (tj. kako mu ovde sugerišu), moći će više pragova da pokrije u jednoj poziciji, dobiće čistiji ton, itd... Osim ako ne svira bluz, onda je svejedno (tada ionako sve ide natenane, pa se sve može stići i sa palcem preko vrata).
:ziveli: :bravo:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Bare Akordi

Post by sl0e » 30 Sep 2009, 19:59

Ne znam, ja ne mogu uopste da ukapiram kako je nekome lakse da drzi taj palac pozadi i da rasiri prste, tj da (navodno) pokrije vise pragova kako kazete. Mislim, ukapirao bih da sviram klasicnu gitaru, pa da treba da imam kontrolu nad svim zicama (jer je nemoguce palcem uhvatiti tu 6-tu zicu :D ), ili pak da sviram kao van hejlen pa da mi treba 4 prsta svuda po vratu za sred itd, ali ne kapiram zasto svi striktno govore o tom palcu kao da je greh nad grehovima.

Za kraj 2 slike:

Image
Image

Thumb makes me happy :ziveli: ^^

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Bare Akordi

Post by Critical » 30 Sep 2009, 20:07

Ne znam, ja ne mogu uopste da ukapiram kako je nekome lakse da drzi taj palac pozadi i da rasiri prste, tj da (navodno) pokrije vise pragova kako kazete. Mislim, ukapirao bih da sviram klasicnu gitaru, pa da treba da imam kontrolu nad svim zicama (jer je nemoguce palcem uhvatiti tu 6-tu zicu ), ili pak da sviram kao van hejlen pa da mi treba 4 prsta svuda po vratu za sred itd, ali ne kapiram zasto svi striktno govore o tom palcu kao da je greh nad grehovima.
Ajde ovako, niko ne kaze da nije kul, meni je super osecaj da drzim palac tako ali, ne mozes sve da odsviras, tipa kad sviram nesto na G-D-H zicama i kad bendujem, dajem po vibratu NEMA LEPSEG OSECAJA NEGO KADA "ZAGRLIS" VRAT ali, kad hocu da spustim tipa Am skalu od gore G-A-H C-D-E F-G-A onda NE MOZES, moras da spustis palac :D

:ziveli:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Bare Akordi

Post by sl0e » 30 Sep 2009, 20:10

Ma dobro, kapiram da ima situacija, vracam i ja prste bez brige, ali mi je bezveze da neko kaze da je rdjava tehnika ili nesto slicno :D . Najbolje da se sam covek opredeli kako mu vise odgovara, a ne da ti neko govori da li je rdjavo ili ne.

Sto je najgore, po svim knjigama za pocetnike, boldovanim slovima pise: "palac pozadi". Smor :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bare Akordi

Post by sinisake » 30 Sep 2009, 20:13

Pa to je klasicarsko nasledje, jbg. Kad se klasika svira, palac mora da bude propisno namesten.
No, za bluz i rok taj detalj i nije toliko bitan, hvala bogu. :ziveli:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Bare Akordi

Post by Critical » 30 Sep 2009, 20:20

sl0e wrote:Ma dobro, kapiram da ima situacija, vracam i ja prste bez brige, ali mi je bezveze da neko kaze da je rdjava tehnika ili nesto slicno :D . Najbolje da se sam covek opredeli kako mu vise odgovara, a ne da ti neko govori da li je rdjavo ili ne.

Sto je najgore, po svim knjigama za pocetnike, boldovanim slovima pise: "palac pozadi". Smor :)
To jeste, ali ja dajem levu ruku ako uhvati bare akord sa palcem oko vrata :)

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bare Akordi

Post by sinisake » 30 Sep 2009, 20:23

Pa Hendriks je bas to radio. :D (I SRV)
Palcina na bas zicu, i cepaj...
Last edited by sinisake on 30 Sep 2009, 20:24, edited 1 time in total.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Bare Akordi

Post by Critical » 30 Sep 2009, 20:24

pa nije on hendrix :mrgreen:

User avatar
muki17
Urednik
Posts: 1472
Joined: 16 Apr 2007, 17:59
Location: Bg

Re: Bare Akordi

Post by muki17 » 30 Sep 2009, 20:43

mislim,o cemu vi raspravljate :mrgreen:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Bare Akordi

Post by sl0e » 30 Sep 2009, 20:59

Critical wrote:pa nije on hendrix :mrgreen:
Ne bih ja bio siguran toliko :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
Mr. Sick Mick
Posts: 35
Joined: 28 Sep 2009, 14:26
Location: Beograd

Re: Bare Akordi

Post by Mr. Sick Mick » 01 Oct 2009, 08:36

Kolka frka oko palca. Ova tema ne bi imala kraja kada bismo se setili i ostalih prstiju. :P :P UPS! :o Sad je kasno.
Najvolijem da bacam malic po vratu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest