muzicka skola-pitanje

Moderator: Critical

ozzy
Posts: 11
Joined: 19 Jul 2008, 12:07

Re: muzicka skola-pitanje

Post by ozzy » 13 Apr 2010, 18:15

e jel ima neko mozda parlato u bas kljucu vezbe za prijemni za srednju :D
ako nema. jel moze da se nadje negde na netu i to? :D

Sppoke
Posts: 1
Joined: 06 Feb 2012, 12:04

Re: muzicka skola-pitanje

Post by Sppoke » 07 Mar 2012, 21:00

Zavrsio sam nizu za klavir, a u medjuvremenu sam preso na gitaru, gitaru sam sam ucio sa neta, iz knjiga i tako... da li bih nekako mogao to da iskoristim da se upisem u srednju za gitaru vanredno, i da preskocim osnovnu?

Vorador
Posts: 3
Joined: 12 Feb 2012, 21:17
Location: Kragujevac, Srbija

Re: muzicka skola-pitanje

Post by Vorador » 12 Mar 2012, 09:57

Ako si zavrsio nizu za klavir (svih sest godina) onda nikakvih problema ne bi trebao da imas da upises srednju muzicku. Instrument se koliko secam u nizoj skoli vodi kao glavni predmet, sto znaci da bi mogao da nastavis srednju muzicku na teoretskom odseku ili na instrumentalnom gde bi ti glavni predmet bio klavir. Naravno, morao bi da polazes prijemni za srednju skolu u svakom slucaju (teorija muzike, solfedjo, instrument). Ako nemas parce papira na kome ti je udaren pecat da si zavrsio nizu za gitaru, mislim da bi morao da das i neki diferencijalni ispit, tj. samo gitaru + prijemni za gitaru kako bi upisao srednju. Moj je predlog da sad odes do muzicke gde bi hteo da upises gitaru i da se raspitas sta i kako konkretno i to u naredne dve nedelje, posto je vrlo verovatno da bi nesto morao da spremis da im odsviras.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest