Po sluhu bass linije

Moderator: Critical

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Po sluhu bass linije

Post by Stalker » 25 Nov 2009, 01:03

Ozren wrote:Ok, hvala ti mnogo, nego. Ja sviram dosta Tool a ne znam jes cuo za bend.
Koristim dosta Tabove,
Hvala na pomoci, car si. Aj ako oces PM uj mi tvoj Skype ili Msn XD Bilo bi lepo da imam nekoga za savete or smth XD
tool sa 9 meseci? ne bih ti predlozio da pocnes sa tool-om (ja i faks ga sada sviramo). nije da je o tezini rec, nego prosto nije neka odskocna daska. ako ne znas neka osnovna pravila, hvatove, i sl. Chancellorove deonice bi mogle da te unazade kad krenes sa ozbiljnim sviranjem. ja sam kao i ti svirao dosta dugo bez pojacala (6 meseci). Predlazem ti gorilaze, ratm, i jos ponesto jednostavno, cisto da naucis da se 'setas' po vratu kako treba.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Po sluhu bass linije

Post by Reverse » 25 Nov 2009, 01:10

Stalker wrote: Predlazem ti gorilaze, ratm, i jos ponesto jednostavno, cisto da naucis da se 'setas' po vratu kako treba.
Slazem se... i mozda da skidas neke pop/rock pesmice, sa bash prostom linijon, ono... osnovni ton akorda i po neka "voznja", ne moraju da ti se svidjaju te pesme ne znam ni ja koliko - eto shvati ih kao vezbu :mrgreen: , ipak je Tool za basistu koji svira 9 meseci isuvise ozbiljan...

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Po sluhu bass linije

Post by Stalker » 25 Nov 2009, 01:13

apsolutno. msm sve tipa nirvana, metallica itd moze da pomogne...
e da, muse ima dosta fine baslinije, narocito za desnu ruku (ako si desnjak). ali ne bih ni to odma na pocetku predlozio

User avatar
Ozren
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2008, 20:11

Re: Po sluhu bass linije

Post by Ozren » 25 Nov 2009, 07:26

Ok, hvala ljudovi na savetima :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest