Po sluhu bass linije

Moderator: Critical

User avatar
Ozren
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2008, 20:11

Po sluhu bass linije

Post by Ozren » 22 Nov 2009, 01:01

Da li moze neko da mi objasni kako da skidam po sluhu bass ?
Jako tesko prepoznajem bass u nekim Melodic Death, Hevy Metal bendovima.
Pa ako neko ima par saveta puno sam zahvalan.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Po sluhu bass linije

Post by faks » 22 Nov 2009, 03:12

ekvilajzeri... ;)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Po sluhu bass linije

Post by MetalFunk » 23 Nov 2009, 18:48

faks wrote:ekvilajzeri... ;)
:1:
+nemozes to skidati za pocetak, pocni od zike tipa gorillaza
:ziveli:

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Po sluhu bass linije

Post by Reverse » 23 Nov 2009, 18:52

Imas teskoca da skines bass liniju uopste ili samo u nekim pesmama zato sto ga ne cujes dobro?

User avatar
Ozren
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2008, 20:11

Re: Po sluhu bass linije

Post by Ozren » 23 Nov 2009, 22:05

Uopste imam poteskoce.Nemam pojacalo, ali mislim da to ne bi trebo da bude izgovor.

aristo' cat
Posts: 21
Joined: 25 Oct 2009, 19:11

Re: Po sluhu bass linije

Post by aristo' cat » 23 Nov 2009, 23:18

ne znam kako stojis sa teorijom, ali pokusaj da slusas intervalske razmake izmedju akorada, to dosta ume da pomogne, a uostalom, kad skines akord slusas najnizi ton - i to ti je bas hihi hihi :D
ne mozes nikad da skidas samo jednu melodijsku liniju, npr. bass, vec uzmes ceo akord iz kog izdvajas sta ti treba.....

User avatar
M1los
Posts: 87
Joined: 20 Feb 2008, 22:12
Location: Prijedor, RS

Re: Po sluhu bass linije

Post by M1los » 24 Nov 2009, 14:44

Čovječe, kako uspiješ čuti bas kad nije prikopčan na pojačalo :D ? Ja sam to uspijevao samo kad sam krkanski trzalicom tukao po žicama :D . Mislim da bi ti posao bio puno lakši s pojačalom - čuo bi sve bez poteškoća, pa bi vjerovatno lakše i pogađao melodiju.

User avatar
faks
Badmotorfinger
Posts: 1322
Joined: 21 Jan 2009, 23:23
Location: raskrsnica

Re: Po sluhu bass linije

Post by faks » 24 Nov 2009, 18:12

e pazi ovako;
muziku ne mozes slusati na tima krsevima i tacka!
ako volis muziku i audiofil si dakle treba ti KVALITETAN uredjaj
neko bar solidno hi-fi pojacalo sa takodje bar solidnim zvucnicima. to te realno kosta minimum180-200 evra (a ako se snadjes za bolje-jos bolje)

sve ostalo moze da bude neki kompromis,npr. ekvilajzeri u kompu,kvalitetniji format zvuka..
bez toga dzaba ti sve. kada to uradis videces da je muzika koju slusas drugacija nego na tom uredjaju koji imas.. tj sve ce ti se samo kasti ;)
tebi je bitno da mozes cuti svaki instrument posebno i cisto
ne mogu da ti se izvinjavam sto sam ti ovo malo grubo rekao ali tako je.. kol'ko para-tol'ko muzike
ae sad zapni stedi zaradi,kupi nesto ok sto ce te sluziti vise godina i budi srecan :D :D :D

User avatar
M1los
Posts: 87
Joined: 20 Feb 2008, 22:12
Location: Prijedor, RS

Re: Po sluhu bass linije

Post by M1los » 24 Nov 2009, 19:01

Al' džaba mu i oprema od 10000€ ako sluša MP3 na šugavom bitrate-u, što je kod mnogih slučaj :)

User avatar
Ozren
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2008, 20:11

Re: Po sluhu bass linije

Post by Ozren » 24 Nov 2009, 22:51

Kako mislis sugavi mp3 na bitrate ? A gde bi mogo da nadjem bolji kvalitet or w/e. Nameravam da kupim http://www.trace-elliot.co.uk/pop_produ ... K&key=2701
Aj me malo sada obrazujte o tim bitrate strimovima ili sta vec....

User avatar
M1los
Posts: 87
Joined: 20 Feb 2008, 22:12
Location: Prijedor, RS

Re: Po sluhu bass linije

Post by M1los » 24 Nov 2009, 22:59

Nisam neki znalac, ali obično kad skinem diskografiju neke grupe u MP3 formatu, budem razočaran kvalitetom zvuka. Skinuo sam preko torrenta par diskografija u FLAC formatu, i stvarno mi se više sviđa kvalitet. Nervira me kad u pjesmi ima toliko šuma i kakofonije zvuka da ne možeš razaznati šta je šta :D

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Po sluhu bass linije

Post by Reverse » 24 Nov 2009, 23:40

Ljudi mislim da masite temu, covek ima uopsteno teskoca sa skidanjem bas linija, a ne zbog loseg zvuka mp3-a, ja sam skidao sve i svasta sa svakavih, mogu reci, budjavih audio snimaka, formata i mp3-a, youtube-a(gde je kvalitet zvuka blagi uzas) pa sam ipak skinuo, bez nekih teskoca...

Ne znam koliko dugo sviras? Ili da li si se pre vise oslanjao na tabove i slicno, mozda ti samo treba vremena da razvijes jaci sluh. Uzmi neke prostije pesme i baci se na rad, ne moze ti niko objasniti kako da skidas pesmu, to se razvija vremenom, sto vise skidas - vise razvijas sluh!

User avatar
Ozren
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2008, 20:11

Re: Po sluhu bass linije

Post by Ozren » 24 Nov 2009, 23:49

Reverse wrote:Ljudi mislim da masite temu, covek ima uopsteno teskoca sa skidanjem bas linija, a ne zbog loseg zvuka mp3-a, ja sam skidao sve i svasta sa svakavih, mogu reci, budjavih audio snimaka, formata i mp3-a, youtube-a(gde je kvalitet zvuka blagi uzas) pa sam ipak skinuo, bez nekih teskoca...

Ne znam koliko dugo sviras? Ili da li si se pre vise oslanjao na tabove i slicno, mozda ti samo treba vremena da razvijes jaci sluh. Uzmi neke prostije pesme i baci se na rad, ne moze ti niko objasniti kako da skidas pesmu, to se razvija vremenom, sto vise skidas - vise razvijas sluh!
Okej, mozes li da mi das jedno desetinak pesama koje bi bilo ok za skinudi za pocetak. Sviram 9 meseci.
I reci sta mislis o ovom pojacalu. Zanima me ako imate mozda iskustva sa tom firmom or smth.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Po sluhu bass linije

Post by Reverse » 25 Nov 2009, 00:08

Ozren wrote: Okej, mozes li da mi das jedno desetinak pesama koje bi bilo ok za skinudi za pocetak. Sviram 9 meseci.
I reci sta mislis o ovom pojacalu. Zanima me ako imate mozda iskustva sa tom firmom or smth.
Za pojacalo ne mogu da ti pomognem :mrgreen:

Sto se tice ovoga, 9 meseci je poprilicno malo cak i da vezbas svaki dan, neces moci da skines neke malo teze pesme(jedino ako nisi wunderkid)! Treba mnogo vise vremena, a znam da se vec posle pola godine sviranja svi uhvate za neke zajebane pesme :D
Vec se pisalo na ovu temu:
viewtopic.php?f=14&t=5456
viewtopic.php?f=14&t=1464
viewtopic.php?f=15&t=649
viewtopic.php?f=17&t=7177(pri dnu imas i Dejankukijev tekst o ovome)

Eto odradis "search" umesto tebe :D

User avatar
Ozren
Posts: 19
Joined: 26 Jul 2008, 20:11

Re: Po sluhu bass linije

Post by Ozren » 25 Nov 2009, 00:46

Ok, hvala ti mnogo, nego. Ja sviram dosta Tool a ne znam jes cuo za bend.
Koristim dosta Tabove,
Hvala na pomoci, car si. Aj ako oces PM uj mi tvoj Skype ili Msn XD Bilo bi lepo da imam nekoga za savete or smth XD

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest