Kako poceti bend?

Moderator: Critical

Post Reply
RistaGitarista
Posts: 9
Joined: 19 Jun 2009, 22:49

Kako poceti bend?

Post by RistaGitarista » 30 May 2010, 21:00

Otvorio sam ovu temu u podforumu "Pocetnici", zato sto pokusavam da oformim bend. Inace sviram gitaru 9 godina i pocetnik sam u pevanju.

Ja imam 18 godina i drugovi (basista 17 i drugi gitarista 19) bi zeleli da sviram ex-yu rock-pop stvari. Znaci, Bijelo Dugme, Elektricni Orgazam, Bajagu, Parni Valjak, Plavi Orkestar itd.

Koja je osnovno postava benda koji bi svirao takvu vrstu muzike?

Zivim u inostranstvu tako da muku mucim da nadjem bubnjara i klavijaturistu. Nas troica bi da vezbamo ali to ide vrlo tesko bez bubnja. Radio sam pre neke backtrackove od MIDI u Fruity Loops, kad sam svirao sam solo Leb i Sol. Ne znam koliko je pametno koristi backtracks u bendu, bar dok vezbamo.

Zamolio bi iskusne muzicare da me upute u menadzment benda. Koja je minimalna postava i sta nam treba.

Hvala unapred!

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: Kako poceti bend?

Post by sixstring » 30 May 2010, 21:05

ja bi vezbao da takva trojka zvuci super,samo zdravo samokriticno i sve ce bude ok. svirke ce same da dodju ako to ima kvaliteta,a i pare. Imajte 70ak pesama i neka one zvuce savrseno i problema nema.

OlovniVojnik
Posts: 31
Joined: 06 Jan 2010, 16:42
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kako poceti bend?

Post by OlovniVojnik » 31 May 2010, 01:47

Iskreno ne bih koristio bilo kakve backingtrackove ili sl. Gotovo da nema prostora za improvizaciju, nema kontakata sa bubnjem ( sto je jako bitno ) gubi se na osecaju ali naravno dobija na preciznosti i pikantnosti stvari.
Moj prvi bend je tako poceo i to sa bubnjevima i basom sa guitar proa... Bilo je zanimljivo i naucio sam da sviram na klik :)
Ja bih poceo bilo kako pa cak i sa backingtrackovima ali bih se trudio da nadjem ostatak ekipe...
I da, ne verujem u neka pravila poput, bend mora da ima klavijaturu ili dve gitare i sl. Za svaku postavu postoji dobar primer, od minimalistickih poput discipline do bendova koji su radili sa citavim orkestrima iza sebe... I naravno koristim priliku da spomenem i Doorse koji su veci deo karijere radili bez basiste koji se smatra neophodnim u bendu, e pa Ray kaze NE :)
I mislim da je 70ak stvari prilicno puno, svirka treba da drzi paznju a to je nemoguce vise od koji sat...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest