Sta dalje?

Moderator: Critical

Post Reply
branko88
Posts: 53
Joined: 07 Jun 2010, 21:10

Sta dalje?

Post by branko88 » 25 Jun 2010, 12:46

Naucio sam kako se gradi molska,durska skala,osnovu pentantoniku,sve tonove na vratu,osnovne durske i molske akorde,sta dalje da ucim?
Koja mi je korist od ovih molskih i durskih slaka i kako kad sviram neku dursku pa da se prebacim u molsku?
Ucim pesme preko gitare pro ali ucim ih napamet,nemogu nikako da povezem sa ovim teoriskim znanjem,jel to dolazi kasnije,prepoznajem kad sviram poneki deo?

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Sta dalje?

Post by ognjen93 » 25 Jun 2010, 13:05

branko88 wrote:Naucio sam kako se gradi molska,durska skala,osnovu pentantoniku,sve tonove na vratu,osnovne durske i molske akorde,sta dalje da ucim?
Koja mi je korist od ovih molskih i durskih slaka i kako kad sviram neku dursku pa da se prebacim u molsku?
Ucim pesme preko gitare pro ali ucim ih napamet,nemogu nikako da povezem sa ovim teoriskim znanjem,jel to dolazi kasnije,prepoznajem kad sviram poneki deo?
Uzmi profesora......

branko88
Posts: 53
Joined: 07 Jun 2010, 21:10

Re: Sta dalje?

Post by branko88 » 25 Jun 2010, 13:10

recimo i da ocu da uzmem profu,ja sam iz lazarevca i isao sam kod par likova koji su mi objasnili neke osnove,de sad naci dobrog profu(da je u bg-u)?ako neko zna nekog ok profu da nije previse skup i da prima svakog i da zna da objasni neka mi se javi na pp,ili neka ostavi ovde ako to nije zabranjeno(ako ne mogu nista vise da naucim sa neta)

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Sta dalje?

Post by MetalFunk » 25 Jun 2010, 13:19

sam si rekao da si naucio osnove, net ti upgrade za dalji rad.
:ziveli:

branko88
Posts: 53
Joined: 07 Jun 2010, 21:10

Re: Sta dalje?

Post by branko88 » 25 Jun 2010, 13:24

e sa ovim odgovorom si mi mnogo pomogao :lol: ,ja sam pitao konkretno,ako neko moze da mi da i takav odgovor,kao sto su ljudi ovde pisali razne stvari oko gitare crno na belo,ako neko odavde zna da objasni sta i kako i oce da pokaze i naravno da naplati neka mi se javi na pp(mislim na bg)

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Sta dalje?

Post by ognjen93 » 25 Jun 2010, 14:53

branko88 wrote:e sa ovim odgovorom si mi mnogo pomogao :lol: ,ja sam pitao konkretno,ako neko moze da mi da i takav odgovor,kao sto su ljudi ovde pisali razne stvari oko gitare crno na belo,ako neko odavde zna da objasni sta i kako i oce da pokaze i naravno da naplati neka mi se javi na pp(mislim na bg)
Duda Bezuha, Branko Trijic, Tocak........

Ja idem na casove kod Branka Trijica, covek zna mnogo o muzici, ja sam mnoogo naucio od njega.....
Sad imas i drugih manje poznatih likova koji jako dobro umeju da objasne, pogledaj oglase, isto tako mozes da nahvatas nekog nastavnika iz Stankovica sa jazz odseka.......

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Sta dalje?

Post by ognjen93 » 25 Jun 2010, 15:00

Sta mozes sam da radis dok ne nadjes profesora.....
Skini neke pesme, nesto sta volis, downloaduj backing trakc za tu pesmu i sviraj uz nju......
Isto nemoj tako da gledas sad sam ja naucio 2 sklae i to je to, svaki jebeni dan moras da vezbas te iste skale ponovo i ponovo.........
Ne bi isto bilo lose da pocnes da vezbas uz metronom(ako vec ne vezbas)

A evo ovde imas na netu besplatan metronom ako nemas mehanicki....
http://www.metronomeonline.com/

Bach
Posts: 85
Joined: 10 Feb 2010, 20:43

Re: Sta dalje?

Post by Bach » 25 Jun 2010, 15:03

Ja ti preporucujem da nadjes na netu PDF knjigu Marko Tajcevic - osnovna teorija muzike, to sto si ti naucio je bas sam pocetak, gospodin Tajcevic ce ti kroz knjigu reci gde dalje da ides. Kad to sve savladas teorijski bilo bi dobro i da se malo pozabavis solfedjom i slusanjem funkcija u pesmama. Slusanje i razumevanje funkcija zajedno sa dobrom osnovom teorije u velikome pomaze u shvatanju muzike. Samo polako, to je debeo zanat i nije lako shvatiti sve, treba vremena... ;)

branko88
Posts: 53
Joined: 07 Jun 2010, 21:10

Re: Sta dalje?

Post by branko88 » 25 Jun 2010, 15:06

nasao sam tu knjigu i jos sam citao lakijevu malu skolu muzike mislim da se tako zove,meni sad treba najverovatnije neki profa da mi malo u glavi poveze to posto je meni sve to krajnje nelogicno

Bach
Posts: 85
Joined: 10 Feb 2010, 20:43

Re: Sta dalje?

Post by Bach » 25 Jun 2010, 22:06

Onda znas sta dalje... :D

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Sta dalje?

Post by ognjen93 » 26 Jun 2010, 13:12

Jos nesto, kreni da snimas sebe kako vezbas, ne mora nista posebno, obican mikrofon za net od 300 kinti ispred pojacala ili gitare, i neki program recimo audacity(inace besplatan)...
Znaci ce ti mnogo , a i interesantno ce ti biti kad posle nekog vremena pogledas kada si i koliko napredovao.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest