Muzicka edukacija putem interneta

Moderator: Critical

Post Reply

Osnovna muzicka edukacija putem interneta

Poll ended at 21 Oct 2007, 03:14

Elektronska knjiga
2
100%
glas
0
No votes
glas 1
0
No votes
glas 2
0
No votes
 
Total votes: 2

User avatar
Lana
Posts: 5
Joined: 18 Oct 2007, 02:23
Location: Kragujevac

Muzicka edukacija putem interneta

Post by Lana » 18 Oct 2007, 03:14

Da li slucajno neko zna nesto o muzickoj osnovnoj edukaciji putem nekog sajta? Pri tom mislim na note, notne zapise i uopste teoriji? Mislim na fazon elektronskog udzbenika sa prakticnim objasnjenjima! Hvala unapred! :eek4i_2:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 18 Oct 2007, 11:32

Nisam glasao jer mi je malo nejasan koncept,ali...
Da odgovorim ne tvoje pitanjece najbolje sto umem..

Ako mislis na online casove, nesto kao nekada dopisne skole, toga ima... puno. Medjutim te skole ce ti naplatiti a neces imati nikakvog "dokaza" da si zavrsila. U krajnjem slucaju, imaces neki "sertifikat" ali to nije i dokaz. Ne znam kako bi te skole proverile tvoje znanje.
Druga stvar, ti nisi navela, sta zelis da ucis... instrument, glas, teorija samo, komponovanje, dirigovanje... ili zelis jednostavno da se edukujes u muzickoj teoriji.

Trece, ovde na ovom forumu ima dosta ljudi koji ti mogu pmoci da savladas muzicku teoriju, cak postoje kompletne teme posvecene muzickom obrazovanju, to pretpostavljam moze da ti pomogne.
Takodje mozes da postavljas pitanja i svoje nedoumice pa da ti neko od nas odgovori i tako ti pomognemo da savladas teoriju...

A sto se ucenja tice...
dobro je imati "profesora", ili nekog ko ce te voditi kroz "skolu. Dobro je imati i udzbenike... i uvek ih nabavljati jer je muzika "ziva" stvar koja se uci do kraja zivota. A najlepse je kad iskombinujes sve i tome dodas nesto sto sam/a skontas. E to ostaje duuuzi period i daje ti volju da nastavis dalje.

Pozdrav i dobrodosla na forum (vidim da ti je ovo prva poruka ovde) nadam se da cemo se lepo druziti....

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 18 Oct 2007, 16:27

Ovaj... ne razumem ovo sto je ponudjeno za glasanje, ako bi mogla da pojasnis?

User avatar
Lana
Posts: 5
Joined: 18 Oct 2007, 02:23
Location: Kragujevac

Post by Lana » 19 Oct 2007, 18:39

Hvala ti puno na neiscrpnom odgovoru. Inace za pocetak bih da savladam teoriju jer je od nedavno muzicki poziv postao deo mog zivota. Pevam vec godinu dana u jednom bendu, (od toga trenutno zivim) ali sve pesme ucim napamet. Zelim da ucim i napredujem i ono sto pevam zelim da "imam na papiru" ako me razumes?! Nadam se da me razumes. Juce sam iskopala neki sajt koji je ekstra za pocetak, ne znam sta ti mislis.Volela bih da cujem tvoje misljenje. Evo adrese

http://www.musictheory.net/translations.html#sr

Naravno moze da posluzi takodje nekom ko ima isti problem kao ja.

a sto se tice postavljenih opcija za glasanje nije obavezno, to sam morala da ubacim inace nisam mogla da ragistrujem pitanje! Hvala jos jednom.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Post by dejankuki » 19 Oct 2007, 19:04

Feeenomenalan sajt. Hvala u ima svih buducih "ucenika" i polaznika ove skole.

Naravno ovde nece niko da obezbedi i diplomu, ali je odlicno ukoliko bilo ko zeli da nauci teoriju i da se opismeni za muziku.

User avatar
Lana
Posts: 5
Joined: 18 Oct 2007, 02:23
Location: Kragujevac

Post by Lana » 19 Oct 2007, 21:41

Da vec sam krenula da ucim! Hvala ti puno. :D

User avatar
Chord-Master
MF veteran
Posts: 829
Joined: 15 Feb 2007, 23:17
Location: Beograd

Post by Chord-Master » 19 Oct 2007, 22:24

Zivis od pevanja kazes? To mi je veoma drago da cujem, zelim ti srecu na tvom muzickom putu.

User avatar
Lana
Posts: 5
Joined: 18 Oct 2007, 02:23
Location: Kragujevac

Post by Lana » 20 Oct 2007, 01:01

Kad je covek skroman sve je moguce.Zar ne? :wink:

User avatar
Lana
Posts: 5
Joined: 18 Oct 2007, 02:23
Location: Kragujevac

Post by Lana » 20 Oct 2007, 23:39

Ako neko sazna jos nesto po pitanju ove teme, npr. za slican sajt super bi bilo da to podelimo! Unapred hvala. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest