Ucenje sviranja gitare

Moderator: Critical

Post Reply
Ozzy80
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2010, 08:26

Ucenje sviranja gitare

Post by Ozzy80 » 17 Dec 2010, 16:30

Posto sam ja operisan od muzike ili ti kada sam isao u skolu imao sam profesorku koju je bolilo uvo za zanimlljivo i korisno ucenje nego sam svirao u frulicu i dirigovao citav zivot neke note koje cak ni nju nisu zanimale. E sada kad sam odrastao zainteresovao sam se za sviranje gitare. E tu krecu muke znaci posto ne mogu da idem kod nekog da me uci jel nemam vremena a ni love posto vec idem na kung fu, utakmice, hvatanje sojki itd. Ja bih zeleo da naucim da sviram neke rok numera ( najvise Riblju Corbu ) pa koju gitaru da uzmem. Mom caletu drug je ono skoro profi gitarista pa bi on recimo dosao odma i nastelovao mi gitaru i malo mi pokazao pa onda za recimo mesec dana bi opet dosao posto on ide na svirke, radi prepodne i nema bas vremena cesce da dolazi. Znaci cisto da vidi ako negde gresim da me ispravi itd. Naravno posto vec godinama treniram kung fu znam koliko je i teorija potrebna da se shvati kako se nesto radi pa ako neko moze da mi da nesto teorije za totalnog pocetnika. Znaci za bas totalnog pocetnika. Nego isto sa kung fu-a sam shvatio da je bitno dobro da naucis osnove jer je posle sve samo stvar vezbe i da sve mozes sam da naucis samo da te neko povremeno kontrolise i da te ispravi. Sad znaci koji program da skinem da naucim da sviram onako notu po notu, koja gitara ( i ako moze neka adresa u bg-u ) i sta ce mi jos trebati za pocetak. Hvala na odgovorima :D

alex456
Posts: 21
Joined: 01 Nov 2010, 11:43

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by alex456 » 17 Dec 2010, 17:05

http://www.justinguitar.com/en/TB-000-TheBasics.php

ako znas engleski ovaj sajt moze da ti pomogne.ja kao pocetnik ne mogu puno da ti kazem, sacekaj nekog iskusnijeg.

I ja sam zbog riblje corbe poceo da sviram.
http://www.riblja-corba.com/forum/profi ... 25e5d566d7
vidim da si se uclanio.srecno u sviranju :cao:
Last edited by alex456 on 17 Dec 2010, 17:13, edited 1 time in total.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by Tenji » 17 Dec 2010, 17:10


Ozzy80
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2010, 08:26

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by Ozzy80 » 17 Dec 2010, 17:19

Jao nemoj engleski ako moze srpski ako ne ok je znam engleski ali me mrzi da prevodim. Ma Bora je lik skoro me opalio na Beer fest-u sa kolima neka riba sto ga vozila ( jbg ja sam kriv ja onako malo pripit izleteo da idem da vrsim nuzdu u obliznjem zbunu preko puta ulice) i kaze on meni da mu dugujem pice jel mi spasao zivot :D . Procitao sam ovaj zadnji link ali mene zanima nesto konkretno tipa ova gitara nije losa i ovaj program je dobar. Inace interesuje me neka jeftinija gitarica :D

alex456
Posts: 21
Joined: 01 Nov 2010, 11:43

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by alex456 » 17 Dec 2010, 17:34

haha dobro si prosao.
inace, to mu je zena.
Last edited by alex456 on 17 Dec 2010, 17:36, edited 1 time in total.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by Tenji » 17 Dec 2010, 17:36

A da li te interesuje akusticna gitara, ili elektricna? I koliko para bi ti dao? Enivej, ima gomila tema o kupovini raznih gitara za razne pare, tako da malo procesljaj forum, sigurno ces dobiti neku konkretniju sliku o tome sta valja, a sta ne... :)

Ozzy80
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2010, 08:26

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by Ozzy80 » 17 Dec 2010, 18:42

Pa dao bi do 200 evrova jer nemam vise. Nije mu to zena to je, ako si bio na beer-u, onaj drugi vokal sto je pevao sa njim. Pa koja je bolja za pocetnike iz onog texta sam stekao nekako da je bolja elektricna gitara.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by sl0e » 17 Dec 2010, 19:20

Prvo odluci sta ti se vise dojmi, tj. sta bi pre svirao, pa onda procesljaj forum o predlozima za kupovinu (ima goomila tema). :ziveli:

Ozzy80
Posts: 16
Joined: 17 Dec 2010, 08:26

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by Ozzy80 » 25 Feb 2011, 14:41

Da li je dora ova gitara Maxtone EG-1280SVB. Onako sivdela mi se lepo izgleda, a i probao sam je i ok je lagana i dobro stoji makar meni haha. E sad da li je moguce kako mi je drug rekao da joj se nekad promeni da ton bude slican kao kod akusticne? Nesto sam bio jos pricao i rekli su mi da uzmem ili elektricnu ili akusticno elektriicnu jel dok ne naucim najbolje da je ubodem u komp i slusam na slusalicama dok malo ne uvezbam tonove. E sad sta bi mi sve trebalo od opreme. Imam jednog od tate druga lika koji je pre stalno svirao pa bi me on kao sto sam vec rekao malo poducavao recimo jednom nedeljno ili kad vec ima vremena. Ovako bi ja malo ucio sa neta i vezbao ono sto mi on pokaze. :D . I da moze predlog i neke druge bolje al u ceni do nekih 200 evra posto nebi da odma kupim neku pro pa da posle recimo 6 meseci ne sviram pa sam onda dzabe bacio pare. :D

komazemun
Posts: 1
Joined: 19 Apr 2011, 08:30

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by komazemun » 19 Apr 2011, 08:49

Zanima me,da li Tocak i dalje drzi casove gitare?

musicman
Posts: 24
Joined: 10 Oct 2008, 00:21

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by musicman » 18 May 2011, 22:04

Ozzy80 wrote:Posto sam ja operisan od muzike ili ti kada sam isao u skolu imao sam profesorku koju je bolilo uvo za zanimlljivo i korisno ucenje nego sam svirao u frulicu i dirigovao citav zivot neke note koje cak ni nju nisu zanimale. E sada kad sam odrastao zainteresovao sam se za sviranje gitare. E tu krecu muke znaci posto ne mogu da idem kod nekog da me uci jel nemam vremena a ni love posto vec idem na kung fu, utakmice, hvatanje sojki itd. Ja bih zeleo da naucim da sviram neke rok numera ( najvise Riblju Corbu ) pa koju gitaru da uzmem. Mom caletu drug je ono skoro profi gitarista pa bi on recimo dosao odma i nastelovao mi gitaru i malo mi pokazao pa onda za recimo mesec dana bi opet dosao posto on ide na svirke, radi prepodne i nema bas vremena cesce da dolazi. Znaci cisto da vidi ako negde gresim da me ispravi itd. Naravno posto vec godinama treniram kung fu znam koliko je i teorija potrebna da se shvati kako se nesto radi pa ako neko moze da mi da nesto teorije za totalnog pocetnika. Znaci za bas totalnog pocetnika. Nego isto sa kung fu-a sam shvatio da je bitno dobro da naucis osnove jer je posle sve samo stvar vezbe i da sve mozes sam da naucis samo da te neko povremeno kontrolise i da te ispravi. Sad znaci koji program da skinem da naucim da sviram onako notu po notu, koja gitara ( i ako moze neka adresa u bg-u ) i sta ce mi jos trebati za pocetak. Hvala na odgovorima :D
http://www.akordnarec.com/
dobar sajt za pocetak....pozzzzzzzzzz

User avatar
djomla
Posts: 526
Joined: 13 Jul 2009, 14:41
Location: Niodaklevci

Re: Ucenje sviranja gitare

Post by djomla » 18 May 2011, 22:22

musicman wrote:
Ozzy80 wrote:Posto sam ja operisan od muzike ili ti kada sam isao u skolu imao sam profesorku koju je bolilo uvo za zanimlljivo i korisno ucenje nego sam svirao u frulicu i dirigovao citav zivot neke note koje cak ni nju nisu zanimale. E sada kad sam odrastao zainteresovao sam se za sviranje gitare. E tu krecu muke znaci posto ne mogu da idem kod nekog da me uci jel nemam vremena a ni love posto vec idem na kung fu, utakmice, hvatanje sojki itd. Ja bih zeleo da naucim da sviram neke rok numera ( najvise Riblju Corbu ) pa koju gitaru da uzmem. Mom caletu drug je ono skoro profi gitarista pa bi on recimo dosao odma i nastelovao mi gitaru i malo mi pokazao pa onda za recimo mesec dana bi opet dosao posto on ide na svirke, radi prepodne i nema bas vremena cesce da dolazi. Znaci cisto da vidi ako negde gresim da me ispravi itd. Naravno posto vec godinama treniram kung fu znam koliko je i teorija potrebna da se shvati kako se nesto radi pa ako neko moze da mi da nesto teorije za totalnog pocetnika. Znaci za bas totalnog pocetnika. Nego isto sa kung fu-a sam shvatio da je bitno dobro da naucis osnove jer je posle sve samo stvar vezbe i da sve mozes sam da naucis samo da te neko povremeno kontrolise i da te ispravi. Sad znaci koji program da skinem da naucim da sviram onako notu po notu, koja gitara ( i ako moze neka adresa u bg-u ) i sta ce mi jos trebati za pocetak. Hvala na odgovorima :D
http://www.akordnarec.com/
dobar sajt za pocetak....pozzzzzzzzzz

khmmm......................spam :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest