Kako da pevam iz dijafragme?

Moderator: Critical

Post Reply
Nikko
Posts: 2
Joined: 01 Feb 2011, 22:55

Kako da pevam iz dijafragme?

Post by Nikko » 01 Feb 2011, 23:03

Ok, ja sam novi clan, ali odavno pratim postove na ovom forumu, posebno pod ovom temom.
Dakle,
Pratio sam neki ``how to sing`` program na youtube-u, i nakon savladavanja lekcije ``kako da disete iz dijafragme`` nasao sam sebe u skripcu, jer, i pored toga sto skoro uopste ne koristim pluca i ne mrdam ramena tokom disanja, ne razumem sve sto americka profesorka objasnjava, i stvarno ne umem da ``pevam iz dijafragme``.
Ako neko moze makar malo svetla da mi baci na ovu temu, bicu veoma zahvalan.

P.S Yes I know, naci cu Profesora pevanja.

User avatar
SonicX
Posts: 311
Joined: 12 Oct 2010, 18:27
Location: Beograd

Re: Kako da pevam iz dijafragme?

Post by SonicX » 02 Feb 2011, 01:01

probaj da se opustis, i da ne stezes glasne zice. niko te nece dizati u nebesa ako pokusas da izvuces neki visoki ton. A ionako ti verovatno ne bi uspelo, ako si stvarno pocetnik. ;)

Nikko
Posts: 2
Joined: 01 Feb 2011, 22:55

Re: Kako da pevam iz dijafragme?

Post by Nikko » 02 Feb 2011, 22:59

Pa pokusavacu dok god ne uspem da napravim bar nesto. Danas narucih neku DVD kolekciju slicnih instrukcija sa Net-a, pa cu videti da li to moze da mi pomogne.
A sa profesorom bas nemam srece jer zivim u nekoj varosici BOGU IZA NOGU, tako da sam on my own.
Svejedno hvala.
Ako jos neko zna ponesto ili moze da mi preporuci neki program again, bicu veoma zahvalan.
U sustini, samo zelim da prilagodim glas pevanju Klasicnog Roka, jer je pevac iz naseg benda (u kome ja sviram klavijaturu) otisao zbog disritmije srca, pa neko mora da ga zameni. :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest