Click!HELP!

Moderator: Critical

spindles
Posts: 6
Joined: 10 Nov 2010, 14:56

Click!HELP!

Post by spindles » 09 Feb 2011, 12:15

Ljudi stvar je ovakva,treba mi osoba koja hoce da mi pomogne,radi se o tome da sam poceo da pravim muzicki studio i stigao do faze kad mi je potrebna pomoc
dakle treba mi lik koji se razume u opremu koja je potrebna za studio,koji ume da radi na toj opremi i koji zeli da svoje znanje podeli samnom,da napomenem ja neznam ama bas nista oko toga ali zelim da naucim sto radim jako brzo
U studiu bi se radila prevashodno rep muzika,matrice,usnimavanje,miks,sve sto je potrebno da bi konacan proizvod bila pesma
Hvala unapred!! WEST SIDE

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Click!HELP!

Post by nemirkv » 09 Feb 2011, 12:34

east side

spindles
Posts: 6
Joined: 10 Nov 2010, 14:56

Re: Click!HELP!

Post by spindles » 09 Feb 2011, 13:20

Batice totalno si moderan majke mi,ajde glumi mangupa na nekom drugom mestu npr. van svoje sobe!!!
nezelis da pomognes,nemoj ni da otezavas!!!
nemam ja vremena za tebe torima!!!
Get a fuck off my busines!!!

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Click!HELP!

Post by nemirkv » 09 Feb 2011, 13:24

yo!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Click!HELP!

Post by dejankuki » 09 Feb 2011, 14:35

U poslu kojim zelis da se bavis ima toliko varijabila da to nije normalno...

prvo, pitanje je sta ti zelis?... ako ti je samo na umu da radis muzicke matrice, bez usnimavanja vokala i ponekih instrumenata, dovoljan ti je jedan kompjuter, eventualno neka jaca muzicka kartica, masa programa i znanje..

ako zelis da usnimavas... e tu ti treba jos malkice opreme, sistemi za preslusavanje, posebno istretirane "sobe" ili odeljci gde ces snimati glas i ostale stvari... i znanje na kvadrat, da bi sve to upotrebljavao..

ako zelis full-tip-top to the roof studio... onda ti treba samo mali miliJon stvari. U svakom slucaju kvalitet i potrebe tvog studija ti odredjuje
1) dubina dzepa/novcanika
2) zelje sta zelis kao krajnji proizvod
3) znanje kojim raspolazes
4) jos malkice zajmova u kesu...

nemoj da mislis da te zezam, ali ovako uopsteno pitanje namece ovakav uopsteni odgovor..
Nama (forumskim lutalicama) nije problem da delimo svoje znanje sa bilo kim, ali bez neke osnovne osnove tesko je i dati odgovor, a kamo li ici u sitna crevca...

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Click!HELP!

Post by MetalFunk » 09 Feb 2011, 15:45

spindles wrote:Batice totalno si moderan majke mi,ajde glumi mangupa na nekom drugom mestu npr. van svoje sobe!!!
nezelis da pomognes,nemoj ni da otezavas!!!
nemam ja vremena za tebe torima!!!
Get a fuck off my busines!!!
Fali ti jedno S u biznis.

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Click!HELP!

Post by nemirkv » 09 Feb 2011, 16:03

Nene, to je slang, shvatas :D

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Click!HELP!

Post by MetalFunk » 09 Feb 2011, 16:06

nemirkv wrote:Nene, to je slang, shvatas :D
I believe so.


Image

Onako spontano.

spindles
Posts: 6
Joined: 10 Nov 2010, 14:56

Re: Click!HELP!

Post by spindles » 09 Feb 2011, 21:15

Prvo da zanemarimo ove internet gangstabajtere!
Cale vidim da si jedina osoba koja zeli da pomogne,
pazi od toga sto zelim najlakse je da ti objasnim ovako ,zelim da dodjem do tog nivoa da osobaa moze da dodje u moj studio i da ja mogu da mu pruzim i matricu i usnimavanje i miks i sta god je potrebno...
gluvu sobu sam vec napravio,tako da je taj deo gotov
treba mi nekoko skim mogu da popricam posto ovako nemogu konkretno da saznam sta mi treba a taj neko bi trebalo da zna i koja mu oprema treba i da zna na toj opremi da radi i da hoce to da podeli samnom tj. da me nauci
vec sam ti rekao da jako brzo ucim
sto se dubine dzepa tice ja sam se raspitivao i saznao da otprilike 3 4 soma jura moze da zavrsi posao za jedan da kazemo pocetnicki studio...
toj osobi sam spreman i da platim cenu koju trazi ako je u granici normale
ako si ti konkretno zainteresovan posto vidim da hoces da pomognes i ako imas viska vremena mogu da ti obezbedim boravak u bg-u i da te ispostujem sto se novcanog dela tice,ako si zainteresovan za sve dalje mi se odbrati na ognjenjan@hotmail.com
unapred zahvalan na dosadasnjoj pomoci,i nadam se da ce mo ostvariti poslovnu saradnju!!!
WEST SIDE
a vi fanky krelci i rokeri na koje je i mama zaboravila blajvajte mi vic!

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Click!HELP!

Post by Solomon » 09 Feb 2011, 22:09

spindles wrote:Prvo da zanemarimo ove internet gangstabajtere!
Image
a vi fanky krelci i rokeri na koje je i mama zaboravila blajvajte mi vic!
matori da nije bilo fanka vjerovatno ne bi sad uopste postojao hip hop :ziveli:

User avatar
nemirkv
Posts: 253
Joined: 04 Apr 2010, 12:59
Location: Kraljevo/Beograd
Contact:

Re: Click!HELP!

Post by nemirkv » 09 Feb 2011, 22:15

word.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Click!HELP!

Post by dejankuki » 09 Feb 2011, 22:19

spindles wrote:da ja mogu da mu pruzim i matricu
Za matrice ti treba neki od programa, npr Fruity loops, ili Reason ili Slicno. Onda raznih virtuelnih instrumenata, tipa klavijature, organe, synthisizeri... loop playeri, REX playeri...Drum computeri... iako to UGLAVNOM moze dase nadje u samim programima, nije lose malkice istrazivati okolo.. tipa nadjes nesto beZplatno, nadjes nesto "ozraceno".. na "popustu"... i sl. i nadjes neki VST (vistruelni istrumenat) koji zadovoljava tvoje znanje, prohteve i zelje.. tako da u tom domenu, nema neke misterije... prevelike. samo rad, rad rad..
spindles wrote:i usnimavanje i miks
E sad, usnimavanje se obicno vrsi u nekom programu tipa Nuendo/Cubase, Pro Tools, Sonar, Audition. znaci bilo koji multitracking program. ALI...

pre usnimavanja ti treba... dobar kompjuter (opet), neki fini interfejs koji moze da radi najmanje 48kHz, 24 bita i koji po mogucstvu ima +48 volti phantom napajanja.. predloga ima mnogo... ali stvarno mnogo...

M-audio fast track, digidesign m-box, Lexicon Omega, Line6 UX2... m-audio fast track pro... (naravno sve je ovo DO 200€ a ako hoces bolje... ihaaaa).
E, da, postoje i opcije da imas muzicku karticu ugradjenu u kompjuter (interfejsi su ti spoljne muzicke kartice), npr m-audio audiophile 192, audiophile 2496.. E-MU 4040.. i slicno.. Naravno Imas i UAD koji ima svoj efekct procesor i sopstvene efekte sto jeste bolje, ali mislim da cena od 800-2500€ samo za karticu nije to sto ti treba/zelis..

Dalje za usnimak ti trba mikrofon kondenzatorski. e zato ti i treba nesto sto ima +48 volti phantom napajanje, jer ovakvi mikrofoni rade samo uz phantom napajanje.. e sad koji.. sta ja znam.. Rode NT-2 kazu da veoma lepo rade sa svim opcijama (i glas i gitare akusticne i duvaci i trubaci.), ali isto kazu i za Audio techniku AT2020 ili AKG perception 422.. naravno opet kazi ga da su sve opcije DO oko 200€ .. mada imas ti i bolje mikrofone za vece pare.. ali 3-4000 evra ce ti otici dok kazes KEKS... a posle ces da se ceses jer nisi zavrsio ni pola onoga sto zelis...

ooo da, kad sve to usnimis i krenes miks i mastering trebace ti jedne doooobre kutije za preslusavanje, a.k.a. monitori. Dobro monitori kostaju minimum 350-400€ po komadu (znaci 900€ oba).. a zadovoljavajuce rezultate mozes dobiti i sa M-Audio Studiophile BX8a Deluxe, ili Yamaha HS80M, .. neki KRK moz da padne tu, RP6, RP8.. pa ADAM A7 i tako dalje.. svi ovi predlozi su do oko 600€ par

Miks na kraju opet radis u programu u kome si snimio... sad, kako.. e tu ima milion, tutorijala i stvari koje treba da znas.. Ja npr radim pretezno rock muziku.. u nekoj drugoj igraju neka druga pravila tako da ja mogu da ti dam samo smernice.. a neko ko je u tvom fahu da ti da ono brusenje koje je potrebno tebi za hip-hop NPR..


Eeee, da.. poucen ne samo iskustvom, nego i opazanjem na terenima... sve ove predloge moras da uzmes sa rezervom jer ti kupovina u najvecoj meri zavisi od trenutnog lagera prodavnica u nasoj... rodnoj grudi jel'te.. budi spreman na odgovore "juce smo prodali zadnji, sledeci kontigent dolazi za mesec-mesec ipo dana (a onda idu recenice tipa, carini se, zastoj u nemackoj, nas magacin je prebukiran pa dok se sve to sortira... i sl.).. ili cak "mozes da narucis, das "osiguranje" tj. kaparu.. pa kad stigne mi te zovnemo..." i tako dalje...

ovo samo napomenuh kolko da shvatis da mozda i neces da kupis uvek ono sto zelis u datom trenutku...


E sad... ono, ucenje i sam rad.... da li te neko uci ili sam hvatas, zavisi od tebe koliko ces da napredujes.

u svakom slucaju... neces moci ti to da sredis sve u kratkom roku. Opremu mozes sutra da kupis, ali treba nauciti da radis, da naucis pojmove, zezalice i plus da naucis da radis sa softverom.. i da dodjes do nivoa da budes samostalan,sorry, but... to bez dve godine nece... minimum.

za sve sto znam, rado cu pomoci... ovde sam maltene svakodnevno,sem ako me ovaj stupid wireless ne zezne...



Dodatak, zaboravih da ti kazem da NE RAZMISLJAJ da kupis ove kompjutere u nasim prodavnicama komp opreme... za rad sa muzikom, iole ozbiljnije, ti trba ili neki specijalizovani PC... (tipa RuDAW) ili MaC... ili nesto sto ces sklapati sam. A da bi sam sklapao moras da poznajes materiju... (bilo ti, bilo savetodavac koga placas)

a vas trojica-cetvorica offtopicara... ::ranting:: bre!!!

mada i ti spindleru.. smanji dozivljaj. na kraju ces videti da su ovi momci super drugari... :bravo:










A sad svima po pivo...
:ziveli: :ziveli: :ziveli: :ziveli: Muskarci znaju zasto...

spindles
Posts: 6
Joined: 10 Nov 2010, 14:56

Re: Click!HELP!

Post by spindles » 09 Feb 2011, 23:01

ok,hvala ti puno,znaci ce mi bar pola od ovoga a za drugu polovinu moram da ti budem iskren nemam pojma o cemu pricas :D al u svakom slucaju hvala
sto se tice daljih objasnjenja ako bude bilo potrebe obracacu se tebi licno,nemogu ovde ima puno degenerika koji nemaju sta da rade pa zajebavaju nas pocetnike a nisu ni svesni da ce biti pregazeni sto se muzicke industrije tice...
WEST SIDE

User avatar
Stalker
Strelok
Posts: 2071
Joined: 26 May 2009, 21:52
Location: Novi Beograd

Re: Click!HELP!

Post by Stalker » 09 Feb 2011, 23:23

nemikrv, brate, u kom si fazonu

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Click!HELP!

Post by MetalFunk » 10 Feb 2011, 16:33

spindles wrote: a nisu ni svesni da ce biti pregazeni sto se muzicke industrije tice...
WEST SIDE
Ti ces napraviti hip hop revoluciju? Cekam te u nekom clanku 5x5 cm. Do tada :

:fu2:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest