Dva pitanja (gitara)

Moderator: Critical

Post Reply
basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Dva pitanja (gitara)

Post by basicInstincts » 24 Feb 2011, 22:00

Pocela sam da sviram gitaru.. Imam mali milion problema, al za sad necu mnogo da smaram.. Na ovom sajtu http://www.yumidi.com/akordi-za-gitaru/E/dur imam odlicno uradjene akorde, i par sam vec uspela da odsviram. Medjutim, ako je neko usao, videce da ispod pise odaberi varijaciju i ponudjeno kod npr E-dura, 7 varijacija.. Da li sviram bilo koju od tih, ili treba da naucim sve..? Mozda je glupo al ne znam da l' je stvarno nebitno koju cu svirati, ili se koriste bas odredjene..

I drugo pitanje.. Kad prestaju da bole prsti.. za par nedelja.. meseci..? :bravo:

Znacio bi mi koji odgovor.. :cao:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Dva pitanja (gitara)

Post by dejankuki » 24 Feb 2011, 23:03

Te varijacije su svi nacini, prstoredi i polja na kojima mozes da uhvatis taj akord..

ne moras sve da ih znas... barem ne odmah, a kasnije ces sama skontati neke zakonitosti... ali, nije lose probati neki drugi E7... ili da znas dva-tri C-dura.. i sve to probati u pesmi...

Iznenadices se koliko moze isti akord, samo u drugoj varijanti da promeni pesmu... mislim atmosferu pesme.

User avatar
whosyourdaddy
Posts: 434
Joined: 31 Jan 2009, 12:40
Location: Novi Sad - Srbija

Re: Dva pitanja (gitara)

Post by whosyourdaddy » 24 Feb 2011, 23:10

Odg 1: Uvek kad skidas pesmu 'vataj akorde KAKO TI JE NAJLAKSE, bitno je da ti udje pesma u usi i prste, kasnije ces lakse da odsviras PRAVE hvatove.

Odg 2: VRUC PESAK! :D ili vrela voda. moraju da ti ocvrsnu vrhovi prstiju.

Odg 3: NIKAD NE ODUSTAJ! (od sviranja, bez obzira na sve ;)

:gitara3:

basicInstincts
Posts: 14
Joined: 03 Dec 2009, 00:55

Re: Dva pitanja (gitara)

Post by basicInstincts » 24 Feb 2011, 23:26

Uhh.. Pa dobro, hvala.. Pocecu valjda od onih koji mi se cine lakse, pa polako :)

I necu odustati :D

User avatar
Nihilant
Posts: 28
Joined: 02 Oct 2010, 13:47

Re: Dva pitanja (gitara)

Post by Nihilant » 25 Feb 2011, 14:17

Ja ti predlazhem da se u pochetku fokusirash na one hvatove akorda chije ti kombinovanje (brzo prelazhenje sa jednog akorda na drugi) najlakshe ide u datoj pesmi. Takodje, probaj da pamtish te kombinacije hvatova, narochito ako su bare hvatovi - posle cesh ih koristiti za druge pesme koje mozhda (ili sigurno) ponavljaju taj raspored po vratu. Eh, da, to dakle znachi da ti predlazhem da se drzhish bare hvatova jerbo su najkorisniji za brzo snalazhenje sa novim pesmama.

Za prste ti predlazhem da redovno pikash gitaru, makar svirajuci izmishljene solazhe. Takodje, chini mi se da je komponovanje pesama od samog pochetka - koliko god jednostavno ili 'provaljeno' zvuchale - psiholoshki najbolji nachin da uvezhbash prste: svirash svoju ideju, trudicesh se vishe, uzhivacesh u svakom narednom koraku stvaranja ili uspeshnog sprovodjenja ideje u delo :)

DreaBlue
Posts: 1
Joined: 13 Mar 2011, 16:12

Re: Dva pitanja (gitara)

Post by DreaBlue » 13 Mar 2011, 21:36

Hey i ja sam početnik. :ziveli: Za prste koristi aceton ili alkohol. Ja sam na netu našla alkohol, ali pošto sam imala aceton to sam koristila. Lepo ti isuši kožu i brzo otvrdne. A za bol ti preporučujem mazohizam. :cekic: Ja sam već trećeg dana provela 4 sata na gitari (fala acetonu) i do kraja 7-og me prsti nisu boleli. :) :gitara3:

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Dva pitanja (gitara)

Post by Tenji » 13 Mar 2011, 21:40

Ma prsti bole prve dve nedelje, u vr' glave, ko ima i malo motivacije izdrzace to bez problema. Dve nedelje su nista, kad jednom pocnes, sa gitarom se druzis dok si ziv. :)
Edit: ovo dve nedelje je maksimum maksimuma, da se razumemo. Nekoga ce prestati i posle 2-3 dana prstici da bole... :wink:

User avatar
Trooper
Urednik
Posts: 2340
Joined: 09 Oct 2007, 16:52
Location: Bg
Contact:

Re: Dva pitanja (gitara)

Post by Trooper » 14 Mar 2011, 00:32

A neki smo zaboravili kako izgleda bol u vrhovima prstiju xD. Emigriraju svi nervni zavrseci posle par meseci

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest