Učenje sviranja klavira?

Moderator: Critical

Post Reply
kreativac
Posts: 4
Joined: 31 Aug 2008, 10:15

Učenje sviranja klavira?

Post by kreativac » 01 Jun 2011, 12:53

Pozdrav

Oduvijek me privlačilo sviranje klavira, ali pošto nisam išao u muzičku školu a imam 20 godina, zanima me da li postoji mogućnost da sa ovoliko godina naučim dobro svirati ili postoji barijera koju nikada ne mogu preći i svirati kao oni koji to rade od dijetinjstva, mislim na gipkost prstiju prije svega?
Inače u slobodno vrijeme sviram gitaru.

Hvala unaprijed!

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Učenje sviranja klavira?

Post by Reverse » 01 Jun 2011, 14:50

Naravno da postoji, nikad nije kasno, cak ce ti biti lakse jer vec imas osnovu zbog sviranja gitare. Sve zavisi od toga koliko ces se ozbiljno posvetiti tome. Vise ce ti predstavljati problem ta snaga i preciznost u prstima od gipkosti. Ali to sve dolazi vremenom.

aresgm87
Posts: 11
Joined: 09 Sep 2011, 21:37

Re: Učenje sviranja klavira?

Post by aresgm87 » 09 Sep 2011, 21:43

Sta mislite, koliko su delotvorni sajtovi za ucenje klavira? Posto ne mozemo u skolu da ucimo dzabe, prinudjen sam da platim profesora, e sad ni para se nema bas ... :roll: :) tako da trazim neke alternativne metode. Za sada sam imam muzicku teoriju knjigu, sintisajzer od komsije, tako da za jedno pola godine do godinu dana mozda kupim onu klavinovu pa polako... :D Tako da me zanima za pocetak neko misljenje o alternativnom ucenju klavira, kao neke e knjige i sajtovi? svaki savet je dobro dosao :cao:

Marko85
Posts: 18
Joined: 11 Mar 2011, 15:41

Re: Učenje sviranja klavira?

Post by Marko85 » 09 Oct 2011, 16:57

Pa može dosta toga da se nauči iz klipova na YouTube (ima puno lekcija za sviranje klavira na YouTube), ali sve zavisi koliko dobro objašnjava ta osoba koja je pravila te klipove.

Naravno, za učenje sa YouTubea se podrazumeva da odlično znaš engleski i da znaš koje su razlike između njihove i naše teorije muzike (na primer, da znaš da kad ti Amerikanac kaže, na primer, b4, da je to ustvari h1) jer su ti klipovi uglavnom na engleskom.

palvet
Posts: 25
Joined: 28 Nov 2011, 10:14
Location: Voždovac
Contact:

Re: Učenje sviranja klavira?

Post by palvet » 28 Nov 2011, 15:35

Kod u;enja klavira najskuplji je - klavir. Smatram da nije dobro učiti klavir na sintisajzeru, kao što se ni gitara ne uči na električnoj već akustičnoj gitari. Mislim, ako želiš da naučiš da sviraš kako treba. A ako želiš , tek onako, da znaš da odsviraš, ponešto, dovoljni su ti sinti i tubiša.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest