POMOC OKO KLAVIJATURA

Moderator: Critical

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: POMOC OKO KLAVIJATURA

Post by Reverse » 04 Mar 2008, 17:20

Blackbolt wrote:Pozz kolege!!! Takodje i ja kao klavijaturista, morao sam prvi post da stavim bash ovde... :D Eto tako... Brate ako zelish da svirash trilere, onda predji u narodnjake.... Triler stvarno jeste UKRAS ali je poeta shto je to LEP ukras!! Ukoliko znash gde i kada da ga stavish, i ubacish, iako za druge vrste muzike NISU POZELJNI!!!! Mnogi me zbog toga kritikuju, ali ja znam da je mnogo lepshe kad se lepo ubaci triler!!!
Zashto da predje u narodnjake, to povezivanje narodnjaka i trilera je glupo...

Trilera ima u klasici i to gotovo u svakoj kompoziciji, i tachno su obelezeni oznakom, i ima ih na 100-tine raznih, takodje trilera ima u bluesu i jazzu, pa gotovo u svakoj muzici... A ti shto te kritikuju, necu nishta reci... :mrgreen:

P.S. Dobrodoshao kolega... :mrgreen:

qwert
Posts: 1
Joined: 17 Oct 2008, 16:16

Re: POMOC OKO KLAVIJATURA

Post by qwert » 17 Oct 2008, 20:29

Evo, ja bih da objasnim zasto se trileri uglavnom vezuju za narodnu muziku 8) A kad kazem NARODNA MUZIKA, ovde mislim na STARA DOBRA KOLA, a ne na turbo folk :D
Narodna muzika nema bogatu harmoniju kao sto ima dzez. Harmonija u narodnoj muzici je najcesce sacinjena samo od tonike, subdominante i dominante, a tek u ponekom slucaju samo predje u paralelni mol. I to je to.
Narodna muzka nema raskosnu melodiju. Melodija se uglavnom krece u okviru jedne oktave, retko kad izadje iz tog opsega.
Narodna muzika je jednom davno (zvuci kao iz neke bajke :) ) pravljena tako da moze da se svira i samo na jednom instrumentu (recimo samo na harmonici, ili samo na fruli), za razliku od klasike koja je pravljena za vece orkestre, tako da narodna muzika nije tako jaka u pogledu aranzmana kao klasika.
Zbog svih ovih nedostataka, postojala je potreba da se sve to nekako nadoknadi, i to se postiglo ukrasavanjem. I zato su ukrasi u narodnoj muzici dostigli onaj stepen i raznovrsnost kakve nema u dzezu ili u klasici.
Ako hoces da naucis harmoniju, sviraj dzez. Ako hoces da naucis trilere, sviraj narodnjake. Ako hoces da naucis sve, sviraj sve :wink: Dzezeri su najbolji harmonizeri :) a narodnjaci su najbolji trilerdzije :) To je tako, i nema druge :) A treba uciti od najboljih. Zato, ko hoce da bude svestran u muzici, trebalo bi da prouci malo i narodnjake. Nisu narodnjaci bas za bacanje :D

alexandar123
Posts: 8
Joined: 27 Mar 2009, 01:06

Re: POMOC OKO KLAVIJATURA

Post by alexandar123 » 27 Mar 2009, 01:47

pozz svima.
kao prvo trilere nema sanse da naucis samo za to ti treba profesor....
a za tebe decko sto skidas preko karaoke... idi prvo kod profesora nauci akorde,tehniku prstiju.. a posebno sluh da popravis , posto od tih karaoka ti se ne popravlja sluh jel gledas kako svira klavir... moras nesto i da cujes! ! imam iskustva sa tim karaokama posto sam i ja skidao pre.. npr skines 100 pesama... na kraju skonatas da si pesme naucio napamet... tdobar muzicar ces biti kad cujes pesmu i skines je komplet : ritam , harmoniju , forspil...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest