Pomoć oko treme

Moderator: Critical

Post Reply
pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Pomoć oko treme

Post by pfcdanijel » 26 Aug 2012, 23:57

Pozz ljudi...Ovako...Već duže vreme pokušavam da se izborim sa ovim problemom---Veoma sam talentovan što se tiče pevanja,imam odlične trilere,mogu vam i poslati neki video ako vas zanima,ali postoji jedan ogroman problem, veliki sam tremaroš...Stotinu puta mi se desilo da odem na neko slavlje,veselje,svadbu bilo šta,i da mi dođe da uzmem mikrofon i da zapevam,ali ne mogu zbog prevelike treme,jer pod tremom ne bih mogao da dam 100% svojih mogućnosti...zna li neko kako da se izborim sa ovim problemom?Hvala unapred :)

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Pomoć oko treme

Post by Bojjan96 » 27 Aug 2012, 01:02

hah,pa zar nije samo jedan način? Da uzmeš mikrofon i probas,verovatno neces biti prezadovoljan,al jbg.jednom moras. Il da probas prvo pred manjom grupom ljudi pa da polako povecavas :D

SlowHandMan
Posts: 219
Joined: 01 Jul 2011, 02:28
Location: Novi Sad

Re: Pomoć oko treme

Post by SlowHandMan » 27 Aug 2012, 01:47

to se ne zove trema...to se zove narcis...

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Pomoć oko treme

Post by Boogie Woogie » 27 Aug 2012, 12:32

SlowHandMan wrote:to se ne zove trema...to se zove narcis...
brao
:1:

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Pomoć oko treme

Post by nodi » 27 Aug 2012, 15:30

Pusti ovu dvojicu.

To je subjektivno. Moras sam da nadjes neki nacin. Mada, u glavnom, trema nestaje u trenutku kada izadjes na binu ili stagod je na tim veseljima.
Pamtim da mi je, k'o klincu, keva govorila da udahem duboko 3 puta i izbrojim do deset i da trema nestaje. Do danas sam zadrzao taj ritual. :cao:

User avatar
Pentatonic
Posts: 239
Joined: 13 Oct 2009, 03:54
Location: Beograd

Re: Pomoć oko treme

Post by Pentatonic » 29 Aug 2012, 05:18

Image

User avatar
Bojjan96
Posts: 252
Joined: 16 Dec 2011, 18:51

Re: Pomoć oko treme

Post by Bojjan96 » 29 Aug 2012, 06:25

HAH :D Imam jednog druga svira u bendu,i svaki put pred svirku ovako ubije tremu malo...mogu reci da ima efekta xD

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: Pomoć oko treme

Post by Boogie Woogie » 29 Aug 2012, 10:01

sve će da krene kada shvatiš da ljude boli uvo za tvoje odlične trilere

User avatar
Cicmila!!
Pripadnik lepseg pola
Posts: 331
Joined: 17 Aug 2009, 08:55
Location: Soliter
Contact:

Re: Pomoć oko treme

Post by Cicmila!! » 30 Sep 2012, 00:33

Boogie Woogie wrote:sve će da krene kada shvatiš da ljude boli uvo za tvoje odlične trilere
:1:

Master Of Puppets
Posts: 29
Joined: 22 Feb 2012, 21:58
Location: Sabac

Re: Pomoć oko treme

Post by Master Of Puppets » 30 Oct 2012, 18:41

imas 2 nacina
1)alkohol-vec proveren,oduvek se koristi za odklanjanje treme,bilo da je devojka,neko sranje,ili u tvom slucaju pevanje
2)kazes lepo sebi,?sta me boli q_ _ _ sta oni misle....ja pevam za sebe
to ti je to

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Pomoć oko treme

Post by sinisake » 30 Oct 2012, 18:45

-alkohol. Lose je za intonaciju. Mozda u manjim kolicinama. :bambi:

User avatar
Dushan S
Posts: 1037
Joined: 02 Jul 2008, 00:26
Location: Pančevo
Contact:

Re: Pomoć oko treme

Post by Dushan S » 31 Oct 2012, 06:18

Pozz ljudi...Ovako...Već duže vreme pokušavam da se izborim sa ovim problemom---Veoma sam talentovan što se tiče pevanja,imam odlične trilere,mogu vam i poslati neki video ako vas zanima,ali postoji jedan ogroman problem, veliki sam tremaroš...Stotinu puta mi se desilo da odem na neko slavlje,veselje,svadbu bilo šta,i da mi dođe da uzmem mikrofon i da zapevam,ali ne mogu zbog prevelike treme,jer pod tremom ne bih mogao da dam 100% svojih mogućnosti...zna li neko kako da se izborim sa ovim problemom?Hvala unapred
Zapravo, taj "stage fright", nije baš tako naivan, povezan je nekad sa strahom da govori pred ljudima, koji je ako se dobro sećam, kod prosečnog amera npr rašireniji nego strah od smrti. Ne treba ga ubijati alkoholom, jer se stvori navika, i znam ljude kojima je jako teško da budu opušteni ako ne popiju.

Ono što je neki moj trip je da je takav strah relativno normalan, ne mislim da je loše da se izluči adrenalin pre svirke, dapače. Postoji nešto što je posledica u zamišljenom scenariju u kom se javlja strah - na primer, obrukao si se, ismejan si, ponižen si itd. Ovakva trema samo maskira drugi, pravi strah od posledice. Takođe može biti povezan sa viša-manja vrednost problematikom. Najbolje je rasčistiti sa sobom čega se zaista bojimo, šta je to što je najgore što može da nam se desi i onda se sa time baviti. A bogu hvala danas postoje self help tehnike koje uklanjaju takve stvari, ne mora se ići godinu dana na psihoterapiju. Treba reprogramirati sebe na to da nestane podrazumevan doživljaj "loše" oko tog "adrenalinskog" osećaja. U mom slučaju i dan danas imam tremu, posle više stotina svirki i uživam u njoj, volim taj osećaj. Ne bi imalo nikakvu draž da se osećam na bini kao da sam u sopstvenoj sobi, skroz opušteno.

Neko je pomenuo, pomalo neprecizno, narcisoidnost - istina je da malo više svesnosti, prihvatanje toga da nismo najbolji na svetu niti iko to od nas očekuje, takav zdrav stav ume da izleči tenziju u vezi toga kakav će nam biti performans. Kao i u krevetu, najbolji recept za muzičku impotenciju na bini je biti u frci oko toga da li ćemo biti dovoljno dobri.

User avatar
nodi
Posts: 297
Joined: 07 Jun 2012, 21:30
Location: Beograd

Re: Pomoć oko treme

Post by nodi » 31 Oct 2012, 14:29

:1: 000

Master
Posts: 3
Joined: 15 Mar 2013, 16:09

Re: Pomoć oko treme

Post by Master » 15 Mar 2013, 17:12

Svaki muzicar ima tremu to je normalna stvar. Trema je tenzija koja se javlja pre nama nekog bitnig dogadjaja, to moze da bude nastup, pa cak i susret sa voljenom osobom! Znaci iz toga proizilazi da trema moze da bude pozitivna i negativna, tj konstruktivna i destruktivna!

Izvidjenje bez treme kazu da nije dobro izvodjenje zato sto trema da je dinamicnost i energiju izvodjenja ali samo ako se adrenalisnki nalet uspesno kontrolise radom i praksom! Ako muzicar ne ume da kontrolise i trema ga nadvlada tada ona postaje destruktivna i moze da ucini izvodjenje losim...

Ako nekog jos nesto interesuje neka pita.

pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Re: Pomoć oko treme

Post by pfcdanijel » 17 Mar 2013, 21:40

Master wrote:Svaki muzicar ima tremu to je normalna stvar. Trema je tenzija koja se javlja pre nama nekog bitnig dogadjaja, to moze da bude nastup, pa cak i susret sa voljenom osobom! Znaci iz toga proizilazi da trema moze da bude pozitivna i negativna, tj konstruktivna i destruktivna!

Izvidjenje bez treme kazu da nije dobro izvodjenje zato sto trema da je dinamicnost i energiju izvodjenja ali samo ako se adrenalisnki nalet uspesno kontrolise radom i praksom! Ako muzicar ne ume da kontrolise i trema ga nadvlada tada ona postaje destruktivna i moze da ucini izvodjenje losim...

Ako nekog jos nesto interesuje neka pita.

Kod mene je uvek destruktivna.. :D

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest