Pocetak :)

Moderator: Critical

Post Reply
Stefan---
Posts: 5
Joined: 11 Nov 2012, 05:18

Pocetak :)

Post by Stefan--- » 11 Nov 2012, 05:46

Pozdrav svima! Skoro sam naisao na ovaj forum, prelistao i procitao dosta tema i smatram da je fenomenalan! Pocinjem da radim sa jednim klavijaturistom i nastupacemo po kaficima za pocetak. Sad voleo bih da mi ukazete na glevne probleme kod mog glasa u ovim pesmama i da li mislite da ima sanse za mene sto se tice pevanja? :D Ovo sam snimio pre vise od mesec dana, od tada vezbam uz neke diskove(Bratt Manning) koje sam dobio i napredak je veliki.
Najvise mi leze pesme tipa: Marija(Divlje jagode), Krivo je more, Sanjam(Indexi), Jedne noci u decembru, Daleko(Kema i Boris) Laku noc(Adil) :) vecina pesama Crvene Jabuke, Prljavog Kazalista, Plavog orkestra, Al Dina, Merlina itd... Od narodnih Harisa idem gotovo u originalu kao i Topalka a omiljena pesma koju pevam je Dozvola za ljubav od Matica. Dzenan i pevaci sa slicim tipom glasa mi predstavljaju najveci problem...
Sto se tice muzickog znanja ono je skoro pa nikakvo. Od skoro sam poceo da ucim osnove. Muziku jednostavno nekako osecam(te sam poceo pevati u skladu sa tim). Pevanjem se ranije nisam bavio niti sam imao dodirnih tacaka sa muzikom. (U vojsci sam radio...) :) Sada kao sto sam rekao vezbam bar 2h minimalno svakoga dana uz te diskove+pevam jos sat vremena na matricama...
Interesuje me gde mislite da najvise trebam paznje obratiti sto se tice vezbanja i poboljsavanja mog glasa?

http://www.youtube.com/watch?v=tW6cz6MsN9M
Muzika je bila preglasna i kamera blizu zvucnika. A ove pesme sam izabrao bio tada zbog jedne cure... :) Mada neke druge koje sam snimio isto tada mnogo bolje zvuce...

Hvala puno!

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest