Pomoć oko intonacije!!

Moderator: Critical

Post Reply
pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Pomoć oko intonacije!!

Post by pfcdanijel » 16 Feb 2013, 00:02

Pozdrav ljudi, da ne dužim mnogo, imam jedan problem koji se tiče pevanja, tačnije kada pevam ne mogu da pevam svojim glasom, već pevam ili mnogo nisko, ili mnogo duboko, kad pevam mnogo nisko to liči na falset, a kad pevam duboko ne liči ni na šta, jer onda ne mogu da izvučem svaku pesmu..Može li mi neko pomoći ili mi dati neki savet kako da prevaziđem taj problem, i postoje li neke vežbe, pošto imam sve što treba za jednog kvalitetnog pevača, ali nemam što bi se to reklo ''gušu''..Znači treba mi pomoć kako bih mogao da izvučem jače i više tonove, pa ako postoje neke vežbe voleo bih da mi se neko javi.Hvala i nadam se da ste me razumeli, ja lično mislim da mi se to dešava jer mi glas i dalje mutira i nije još formiran, ali želim da prevaziđem to što pre..Hvala unapred.. :) Ako nekoga interesuje kako to zvuči mogu da okačim.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by Bluesko » 16 Feb 2013, 19:37

@Vuk Stanovcic <3 :*

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by Kristijan » 16 Feb 2013, 20:22

Немој да певаш док мутираш да не би направио трајне последице. Кад се заврши период мутације, набавићеш свакојаке вокализе, па полако... А сад батали.

pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by pfcdanijel » 17 Feb 2013, 19:55

Hoće li mi neko reći koliko traje taj period mutacije?

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by Kristijan » 17 Feb 2013, 20:06

Индивидуално је. Обично је период од 12 до 17 година период мутације, код већине дечака готов је ту негде са 15 или 16 година, али има изузетака.

pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by pfcdanijel » 17 Feb 2013, 20:16

Druže, ja imam 18...imam osećaj da je taj period pri kraju..znači kada pevam ili je falset ili je glas kojim ne mogu da otpevam više tonove...ne znam kako da objasnim..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by Kristijan » 17 Feb 2013, 20:28

Онда ти немаш проблем са мутацијом. Треба ипак неко да те чује, неко ко се бави певањем, па да ти да неке савете. По овоме бих рекао да ти је негде техника певања лоша, и да то треба да поправљаш, али мало могу да закључим на основу сажетог описа проблема. Свакако имаш гомилу вежби за упевавање на интернету, негде само као ноте, негде као аудио запис, негде оба... Па крени полако. Који год проблем да имаш, најгоре је да силиш глас покушавајући да извучеш нешто што ти тренутно не иде. Ради вежбе редовно, и с временом ће глас да нађе пут да се пробије како треба.

pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by pfcdanijel » 17 Feb 2013, 20:35

Ja ipak mislim da ima velike veze sa mutacijom i da mi mutacija i dalje traje, negde sam čitao da mutacija može da traje i do 4 godine..Možda je i problem to što uglavnom pevam iz grla a ne iz stomaka..potražiću te vežbe pa ću videti koliko su delotvorne, pošto razmišljam da se bavim muzikom, i mogu da otpevam bilo koju pesmu, samo što u poslednje vreme imam taj problem sa glasom..Ipak mislim da će mi se glas kroz neki period ispraviti i da ću moći ponovo da pevam kao ranije..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by Kristijan » 17 Feb 2013, 20:41

Обавезно потражи неког стручнијег ко може уживо да те чује. На основу последњег коментара ми делује као да си тим грленим певањем мало оштетио цео апарат који је ангажован за певање. Свакако потражи неке вокализе, и пробај да коригујеш технику певања.

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by denikarabenc » 18 Feb 2013, 01:44

To sto je Kristijan rekao...
A mozes da probas da se opustis, i da pevas glasnije, ne da iz sve snage, ali onoliko koliko bi pevao svirku. Neka ti neka referenca glasnoce bude da se lepo cujes dok svira akusticna glasno koliko moze, ako si me razumeo sta hocu da kazem

pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by pfcdanijel » 18 Feb 2013, 22:21

Može li mi neko poslati neke online vežbe za tehniku pevanja i za povećavanje raspona i jačine glasa..Samo mi ''Guša'' fali za kompletnog pevača, to mi je reklo dosta iskusnih muzičara..

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by Kristijan » 18 Feb 2013, 22:43

Иди код некога ко се бави наставом певања, бојим се да нећеш много тога стварно корисног да чујеш од људи који ти кажу да ти фали "гуша". Ако су поменути музичари толико искусни, нека ти покажу како се добија та "гуша".

denikarabenc
Posts: 64
Joined: 24 Jan 2012, 13:54
Location: Zrenjanin/Novi Sad
Contact:

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by denikarabenc » 18 Feb 2013, 23:34

Kristijan wrote:Иди код некога ко се бави наставом певања, бојим се да нећеш много тога стварно корисног да чујеш од људи који ти кажу да ти фали "гуша". Ако су поменути музичари толико искусни, нека ти покажу како се добија та "гуша".
:1:

pfcdanijel
Posts: 8
Joined: 26 Aug 2012, 23:49

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by pfcdanijel » 19 Feb 2013, 23:20

Može li još neko da se javi, neko ko je možda imao iskustva sa istim problemom, ili neko ko sigurno zna o čemu se radi.. :)

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Pomoć oko intonacije!!

Post by Reverse » 20 Feb 2013, 02:21

Sve ti je Kristijan objasnio.
Mozda jos uvek mutiras, mozda nisi savladao tehniku, mozda nemas dovoljno veliki raspon (tj. nisi ga jos uvek razvio)
pa su ti deonice u nizim i visokim registrima teske za izvodjenje, mozda pevas te pesme u tonalitetu koji nije odgovarajuci.
Niko ne moze preko interneta da ti kaze sta je tacno problem.
Nadji profesionalca i uzmi par casova.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest