Menadzer

Moderator: Critical

Post Reply
darence
Posts: 1
Joined: 16 Jun 2013, 02:40

Menadzer

Post by darence » 16 Jun 2013, 02:43

Da li bi neko mogao da mi pomogne - imam zelju da budem menadzer bendova, zanima me kako se moze doci do te pozicije a da to nije zavrsavanje nekih fakulteta, visih privatnih skola i tako dalje.. Unapred hvala.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Menadzer

Post by dejankuki » 16 Jun 2013, 22:01

Jel ti to ozbiljno il' zezas..


ako zezas.. onda je odgovor sledeci: ne trebati fakultet...

a ako si ozbiljan... onda je odgovor sledeci...: treba ti novac, veze, muvanje i poznanstva...

novac, da pripremis malo propagadnog materijala za bendove koji ti se jave..za prezentacije, demo snimke.... i jos trista dzavola... cak i da nekom mladom i perspektivnom bendu kupis nesto (ili sve) od opreme..
veze, da bendove koji ti se jave uspesno i dovedes do svirke... naravno i uzmes koji procenat a pritom TEBE niko ne izreketira.
muvanje... da ides po zabitima gradova i sela i sedam gora i u svakoj ulicici i da slusas bendove koji bi bili zanimljivi kaficima.. onda da se muvas po kaficima i procenjujes kome kaficu i kojoj klijenteli treba koji bend.. ne mozes hevi metalce da posaljes u fensi kafic ili pop-rege bend da posaljes na moto skup (mislim, mozes, ali ce se tvoja menadzerska karijera sunovratiti...) i muvanje sa raznim tipovia obrazovanim i jos vise neobrazovanim koje treba da ubedis da ce sa izvesnim bendom da naprave i namlate pare...(ovo je najvaznije)
poznanstva... za sve... da skupljas bendove, da nalazis svirke, da nudis gazdama, da obezbedis redare... da jeftino nabavljas opremu, da imaju bendovi prostor za vezbanje, da pravis prezentacije i marketiske promocije, sto bendova, sto tvojih "usluga" ..... i da mozes nekad da odmoris...

eto... ako se pronalazis, veruj... treba ovoj zemlji i ovoj sceni nekoliko takvih, ne jedan... ma mnogo, ne nekoliko...

User avatar
Randy
Posts: 987
Joined: 31 May 2010, 00:01
Location: Novi Sad

Re: Menadzer

Post by Randy » 16 Jun 2013, 22:06

Ja kontam da je ovo Vasko. :bambi:
Možda grešim dušu ,al opet...

User avatar
mislim_stvarno
Posts: 4837
Joined: 02 Jul 2008, 17:28
Location: down the street

Re: Menadzer

Post by mislim_stvarno » 17 Jun 2013, 09:24

Randy wrote:Ja kontam da je ovo Vasko. :bambi:
Možda grešim dušu ,al opet...
:1:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest