Pomoc oko pevanja

Moderator: Critical

Post Reply
Orao
Posts: 1
Joined: 23 Jul 2013, 18:11

Pomoc oko pevanja

Post by Orao » 23 Jul 2013, 18:28

Pozdrav, novi sam, pa se jos snalazim ovde.

Imam 19 godina, nikad u zivotu uzivo nisam pevao, cak i izbegavam da pevam pred ljudima. Slusam pretezno rock i metal muziku. U mojoj porodici niko nije pevao, osim striceva koji su imali kao neke istrumente i svirali pevali ne znam ni ja. Otac mi zna lepo pevati neke crkvene pesme, molitve za slavu sta vec :D
Kratko sam svirao tj. ucio da sviram bubnjeve. Pevam samo kuci kad pustim muziku kao i svako od nas, ali ne znam da li je to trip, nekako kad sebe slusam zvucim pa solidno. Kad recimo snimim na diktafon, nekako je ruzno, kao da mumlam. Pevaci koje kopiram u glasu su James Hetfield, Chris Cornell, Layne Staley, Sully Erna iz Godsmack-a. Otprilike to su pevaci pretezno grandz, post-grandz karaktera, takav glas otprilike i imam u tom nekom tripu i zanosu dok slusam muziku :D Jedno vreme pre sam uspevao da pevam death metal fazon, kao David Draiman, ali to me sad proslo. Mislim da sam uspeo razviti raspon glasa, ako svi znate pesmu Given up od Linkin Parka i deo od 17 sekundi, e pa uspeo sam to nekako da ''vicem''. Samo, mislim da je boja, lepota glasa losa.

Zeleo bih da pocnem ozbiljno da pevam, prvo za sebe da savladam da lepse zvucim. Onda ako uspem u tom pevanju, da nadjem neki bend pa polako da pocnem cisto onako, nista preozbiljno. Nemam para za privatnog ucitelja, a ni vremena, tako da ako postoje neki saveti kako da poboljsam pevanje preko interneta, vokalne vezbe koje idu uz to i slicno, neka neko objasni i postavi. Ako uspem nekako, snimicu svoj glas uz neku pesmu, pa makar se i smejali, pa cu da okacim na You Tube da cujete.
Hvala. :)

User avatar
Metal
Posts: 13
Joined: 23 Mar 2014, 15:12

Re: Pomoc oko pevanja

Post by Metal » 23 Mar 2014, 17:10

Nikada ne odustaj:).

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest