Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Moderator: Critical

kizatebra
Posts: 5
Joined: 26 Sep 2014, 21:12

Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by kizatebra » 26 Sep 2014, 21:15

zanima me koliko treba dobro pevati da bi se snimila pesma kao sto je od elitnih odreda,marka mandica i tih novijih hitova?hteo bih tako neku pesmicu da snimim,ali nisam bas iskusan i ne znam da peva i zato me zanima jel moze sve to da se sredi u studiju?

Saverius
Posts: 38
Joined: 07 Dec 2011, 18:34

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Saverius » 26 Sep 2014, 23:30

U principu tesko da moze na brzinu. Ti momci vec godinama pevaju i sviraju sirom bivse Juge i sto se kaze iskalili su zanat posteno. Jedan moj prijatelj zna jos iz detinjstva onog plavog iz Odreda i pricao mi je koliko se trudio tako da ti mogu reci iz prve ruke da je kolicina ulozenog truda a i talenta velika. Na primer znam da je vezbao pevanje raznih bi bop solaza velikana i to je umeo da ih ponovi nakon samo jednog slusanja. Tehnike snimanja su opet danas dosta pristupacnije cak i prosecnom pevacu ali konkretno u slucaju Odreda ti mozes da cujes svaku notu u svoju intonativnoj tacnosti bez uticaja novih tehnologija. Pre nego sto odes u studio najbitnije ti je da provezbas vibrato i da pokusas da skines taj neki noviji fazon kao sto su Odredi, Nikolija ili Rasta jer tu posoji pregrst figura i ukrasa cijim ces vezbanje polako stvarati svoj 'fazon'. Bitno je da ne odustajes i da po ceo dan nesto pevusis. Ako si stidljiv slobodno kreni pod tusem jer je naucno dokazano da se pri temparaturama vode za tusiranje glasovne zice najbolje opustaju. Studijski rad zahteva dobrog poducenta koji moze da ti 'sredi u studiju' odredjene stvari kompjuterski ali kvalitet mora da prevlada. Klasican primer za dobrog producenta je Timbalend, covek koji je stvorio mnoge zvezde a jedan od zapazenijih projekata mu je bio rad sa cuvenim Kris Kornelom. Naravno posto nisu u mogucnosti da angazujes takvog velikana savetujem ti da makar poslusas njegov rad i da ti to bude inostrana smernica. Napomenuo bih jos samo jednu stvar na koju mozda nisi obratio paznju a to je tekst pesme koji je biata koliko i pevanje. To sto napomenuti umetnici imaju po par miliona pregleda po singlu nije slucajnost. Pored dobrog pevanja ide i dobar tekst. Opet iz prve ruke znam koliko su Odredi analizirali Jesenjina, koliko su voleli poeziju Dzim Morisona i koliko su se divili Vladislavu Petkovicu Disu. Zato im i tekstovi nisu suplji. Budi kreativan, ne odustaj i sto je najbitnije slusaj muziku. Vidim da vec znas za kvalitet a ako na to dodas i kvantitet nema razloga da ne uspes. Nadam se da sam makar malo pomogao :ziveli:

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Imhotep » 27 Sep 2014, 01:34

Danas bi svi nesto na brzinu. Polako, i sam si rekao da si neiskusan, i ne bas dobar pevac. Kao sto ti je Saverus rekao, moras biti posvecen tome, raditi na sebi... Ako ti mislis da su Odredi i Mandic samo prckali u studiju, i tek tako napravili hitcine sa milionskim pregledima, grdno se varas. I moj savet ti je da sto vise paznje obratis na tekst. A ovo da gotive Disa, nisam znao.
Relja je , cini mi se jednom rekao, da je u srednjoj voleo Bodlerovu poeziju. No nebitno, budi vredan, uporan i strpljiv.
Pozdrav.

kizatebra
Posts: 5
Joined: 26 Sep 2014, 21:12

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by kizatebra » 27 Sep 2014, 14:47

a slusam pesme od elitnih odreda,raste marka mandic,cvije i uopste ovih koji su noviji i iz tog tipa muzike i svi glasovi izgledaju nekako nestvarno zato pitam jel moguce da se to u studiju sredi,tj ako ne znam da pevam da se sredi da glas izgleda lepo i da ima tu specificnu boju?gledam i kao neke repere i uopste klince koji nisu imali pojma o pevanju sad kao pevaju i ok zvuci.vidim da dosta njih radi spotove kod idj videos i zanima me jel neko zna koja je okvirno cena?

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Imhotep » 27 Sep 2014, 15:14

Moguce je dosta toga uraditi u studiju, ali dzabe sve ako si netalentovan. Mislis, to je tako , Mandic dodje u studio, producent sve odradi i on napravi hitcinu. Ti ljudi, pre svega, su muzikalni. Ili ti, pak, hoces da kazes da su oni netalentovani? I nije samo u pitanju njihovo pevanje ( i njihova specificna boja glasa, koja je neobicno lepa), vec primecujes koliko njihova kreativnost dolazi do izrazaja. Pa tekstovi koje sam pominjao. Mnogo je to kompleksnija stvar, nego sto izgleda. Slusaj, uci, radi na sebi i rezultat nece izostati. Pozdrav

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Tenji » 27 Sep 2014, 16:29

Hajd ja kao hteo da cujem o cemu se radi to u ovoj temi...

Stvarno su momci odlicni, uticaj bi bopa, Jesenjina, i Disa se stvarno osete. Zaista retko ogroman talenat na ovim prostorima.

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Kauto Labs » 27 Sep 2014, 17:01

kizatebra wrote:a slusam pesme od elitnih odreda,raste marka mandic,cvije i uopste ovih koji su noviji i iz tog tipa muzike
:kiss:
kizatebra wrote:vidim da dosta njih radi spotove kod idj videos i zanima me jel neko zna koja je okvirno cena?
treba ti rentakar audi kabriolet 2003. godiste i 1-2 drugarice iz srednje skole da djuskaju, pa sracunaj

Imhotep
Posts: 34
Joined: 01 Jun 2014, 21:39

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Imhotep » 27 Sep 2014, 18:22

Tenji wrote:Hajd ja kao hteo da cujem o cemu se radi to u ovoj temi...

Stvarno su momci odlicni, uticaj bi bopa, Jesenjina, i Disa se stvarno osete. Zaista retko ogroman talenat na ovim prostorima.
Pa mislim da je uticaj bi bopa i Jesenjina vise nego ocigledan. Sta reci, Odredi i Nikolija su primer posvecenosti i talenta, i pozamasan cilj kome treba teziti. Kapa dole, nema sta. :ziveli:

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by zwelj » 27 Sep 2014, 18:26

Da, da... Jos bih samo dodao, da se posle bopa, Jesenjina i Disa, nesumnjivo naslucuje i diskretno sublimiran nadolazeci Mokranjac, emanacija 'rukoveti' u Nikolijinoj deonici...

Saverius
Posts: 38
Joined: 07 Dec 2011, 18:34

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Saverius » 27 Sep 2014, 19:40

Mozda ne Mokranjac ali istocnjacki elementi u vidu koketiranja sa harmonskim molom svakako dopinose svojevrsnoj tenziji u pocetku dok se kasnija razrada pesme moze pohvaliti Nikolijinim 'pichshifting' poigravanjem svojstvenim savremenim majstorima inostrane industrije. :bambi:

kizatebra
Posts: 5
Joined: 26 Sep 2014, 21:12

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by kizatebra » 27 Sep 2014, 21:47

a ljudi aj malo ozbiljno,mislim ja sam rekao da ne znam da pevam,a smatram da ovo koje sam naveo i nisu im zahtevne pesme i logicno da ce se od toga poceti.pitao sam ako neko zna jel moze tako da se sredi glas da lepo zvuci ako ne zna da se peva.mislim valjda sam realana jer nisam trazio da pevam pesme od nekog zahtevnog pevaca tako da mislim da bi bilo ok da mi odgovorite hvala

User avatar
Kauto Labs
Posts: 204
Joined: 13 Apr 2013, 17:07
Location: Косјерић

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Kauto Labs » 27 Sep 2014, 23:41

kizatebra wrote:a ljudi aj malo ozbiljno
prvi si poceo

kizatebra
Posts: 5
Joined: 26 Sep 2014, 21:12

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by kizatebra » 28 Sep 2014, 00:12

ja sam lepo pitao i objasnio sta me zanima.znaci rekao sam da nisam neki pevac znaci ne mogu da pevam neke zahtevne pesme zato sam i pitao za ove lakse ovaj fazon ko se razume da li tu treba da se ima bar malo talenta za pevanje ili se sve izmiksuje.a vi se sprdate kako su losi pevaci,ja nisam ni rekao da su dobro daleko od toga zato i hocu sa tim da pocnem

Kristijan
Uvaženi član
Posts: 4347
Joined: 09 Aug 2007, 12:20

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Kristijan » 28 Sep 2014, 00:20

Не може. Научи да певаш.

User avatar
Tenji
Posts: 971
Joined: 08 Dec 2009, 19:12

Re: Pomoc oko pesama od elitnih odreda i sl

Post by Tenji » 28 Sep 2014, 00:49

Kauto Labs wrote:
kizatebra wrote:vidim da dosta njih radi spotove kod idj videos i zanima me jel neko zna koja je okvirno cena?
treba ti rentakar audi kabriolet 2003. godiste i 1-2 drugarice iz srednje skole da djuskaju, pa sracunaj
E Vasko, ja sam isao u elektrotehnicku, 27 od 27 muskih, sta da radim? :?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest