koji softwer nabaviti ??

Moderator: Critical

Post Reply
kittrie
Posts: 1
Joined: 03 Mar 2008, 04:23

koji softwer nabaviti ??

Post by kittrie » 03 Mar 2008, 04:57

hi ppl !

nabasah na ovaj sajt pre koji dan i odusevljena sam istim.

ovako: imam ibanez electric., obicnu akustik i skoro je sestra uzela i poluakusticnu gitaru, i planiram da kupim bolje klavijature od ovih koje imam.

nisam neki expert ni na gitarama, ni keybordu, ali prilicno dobro pevam ( radila sam I neke muz. projekte) i pesme pravim godinama ;

e sad, moje pitanje:
- koje programe da poQpim sa neta, a da mogu pocetnicki, i o5 naglasavam maXimalno pocetnicki- samo za moje usi - da snimim pesme koje se sastoje uglavnom od gitara, vokala I malo klavijatura ( zanr nek bude fjuZHn alt. roka/ brittish pop-rock/ sa malo jazz,blues, soul saunda –eklekticno, loooooooooooooool)?
- koliko kosta i koji da uzmem mikrofon (najjeftiji, pristojan)?

imajte na umu I da trenutno imam samo integrisanu muz. karticu (prijatelji su mi rekli da posto za sad ne zelim ni pokusat napraviti nesto profesionalno da se pobrinem vise za SOFTWARE).

Hvala unapred ! :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: koji softwer nabaviti ??

Post by Rocket Roll » 03 Mar 2008, 05:30

Ćao! Možda bi najjednostavniji program bio najnoviji SoundForge (verzija 9)? Tehnički je dovoljno napredan (podrška za VSTi), trebalo bi da je višekanalan, a odlikuje ga ona Sonyjeva preglednost interfejsa.

(Moje privatno mišljenje je, međutim, da treba početi od najsloženijih i najprofesionalnijih programa, kakvi su Steinbergovi Nuendo i Cubase - kada čovek savlada program po svom izboru, rad u njemu mu postane intuitivan i on vrlo teško menja program, makar u pitanju bila promena na bolje. To je zbog toga što muzičari nisu programeri, i emotivno se vezuju za softver.)

Image

User avatar
frkadela
MF veteran
Posts: 780
Joined: 24 May 2007, 17:07
Location: Beograd

Re: koji softwer nabaviti ??

Post by frkadela » 03 Mar 2008, 11:58

Ja bih mu preporucio i Cool Edit Pro 2.1... Dosta jednostavan za koriscenje i daje dobre rezultate...

Image


A koristim i Adobe Audition 3.0, koji takodje nije los...

Image


Mada glas dajem Cool Edit Pro-u... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest