Apsolutni početnik

Moderator: Critical

Post Reply
DYLANndc
Posts: 1
Joined: 03 Jan 2017, 20:01

Apsolutni početnik

Post by DYLANndc » 04 Jan 2017, 11:29

Da vam se predstavim (pošto sam nov na forumu) i da postavim par pitanja:
Imam 15 godina i pretežno slušam rep i elektronsku muziku, ponekad pustim nešto od klasike (Mocart, Bah, Betoven, šta god). Klasičnu muziku sam zgotivio pre 5 godina kad je moj drug na rođendanu uzeo neki sestrin sintisajzer i odsvirao "Za Elizu" od Betovena. Svidelo mi se kako klavir zvuči i hteo sam da naučim da ga sviram, ali ne znam šta me je sprečilo.
Pre neki dan mi je na YouTube-u pod kategorijom "preporučeno" iskočio video gde je neki momak odsvirao jednu pesmu od Alana Walkera na klaviru. Oduševio sam se. Par dana sam zatim gledao videe na sličnu foru i ponovo se u meni budi želja da naučim da sviram klavir.

E, tu imam malih problema:
Prvo, nemam nikakvo muzičko iskustvo, znam ono što se uči u Osnovnoj školi (četvrtina, osmina, šesnaestina, polovina, cela nota, pauze, taktovi...) i ne znam da sviram nijedan instrument (metalofon se ne računa).
Kako da počnem? Odakle da učim?
I pošto klavir košta 2000 evra, a ja nemam ni dvadesetinu toga uzeo bih neki sintisajzer ili tako nešto na kome bih vežbao, da bude što jeftiniji, bitno mi je samo da mogu da učim da sviram klavir na njemu, koje su preporuke?

Kad mojima budem rekao za ovo, misliće da sam probao kokain. :-)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest