Desna ruka - gitara

Moderator: Critical

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Desna ruka - gitara

Post by zwelj » 16 Feb 2017, 23:40

MIKI-DJORDJE wrote:
16 Feb 2017, 21:55
smešno. :D ....
Pre bih rekao tužno, za ovakve savete jednog jazz stipendiste...
MIKI-DJORDJE wrote:
16 Feb 2017, 21:55
+ ovo što sam napisao šta je u tome loše ?
Previše neistina, poluistina i opštih mesta...
MIKI-DJORDJE wrote:
16 Feb 2017, 21:55
tako da sumnje zadrži za nešto drugo ...kaže čovek sumnja u moje namere, a šta bi se to krilo iza njih?
Poštedi nas paranoje, već ti rekoh da ne sumnjam u tvoje dobre namere, no kao što verujem i sam znaš, i put do pakla je popločan dobrim namerama...
MIKI-DJORDJE wrote:
16 Feb 2017, 21:55
na kraju nije ništa bilo namenjeno tebi, onaj za koga je pisano će i prosuditi da li mu koristi ili ne. ili neki drugi svirač koji se susreće sa istim problemom.
Upravo, problematika je sama po sebi kompleksna pa zato i apelujem da je dodatno ne kontaminiraš.
MIKI-DJORDJE wrote:
16 Feb 2017, 21:55
nisam znao da ti određuješ pravila gde će ko da šta da piše?
Naravno da ne, samo mali dobronamerni savet onima koji očigledno zalutaju...

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Desna ruka - gitara

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Feb 2017, 00:43

Koga nas? kakva paranoja, koje polu istine, kakva mesta, kakva kontaminacija?

nisam u stanju dalje da komentarišem ovako u prazno niti učestvujem u nekom prepucavanju, izvini, kada bude stajao konkretan predlog ili problem, tehnika onda verovtano da ako znam za nešto što može dati bolje rezultate.

saveti su potpuno na mestu i oprobani više puta, sigurno ih nebi praktikovali ljudi koji gitaru shvataju ozbiljno da nisu dobri. Ništa nije pod moranjem pa ni to, zato sam i podvukao više puta da koristi ono što mu daje najbolje razultate jer je svako specifičan, građa, motorika, na kraju način razmišljanja i koju muziku voli neću sigurno pričati o nadogradnji brzine nekome koga interesuje slow blues . Pošto čovek voli metal saveti su usmereni u tom pravcu, zato sam se trudio da nađem primere među takvim sviračima. Lepo kažem nije za svakoga , ..sve je napisano ako nekome koristi super, ako ne koristi Bože moj nikakva šteta , mrtvo slovo na papiru nije ni 1 ni zadnji put.

User avatar
zwelj
Posts: 370
Joined: 12 Sep 2011, 06:51

Re: Desna ruka - gitara

Post by zwelj » 17 Feb 2017, 07:34

MIKI-DJORDJE wrote:
17 Feb 2017, 00:43
Koga nas?
Zaboravljaš da nismo sami, ovo je forum, javni prostor... otuda plural.
MIKI-DJORDJE wrote:
17 Feb 2017, 00:43
kakva paranoja,
Da neko stalno sumnja u tvoje (dobre) namere, eho u tvojim postovima...
MIKI-DJORDJE wrote:
17 Feb 2017, 00:43
koje polu istine, kakva mesta, kakva kontaminacija?
Sadržaji kojima nas zasipaš.
MIKI-DJORDJE wrote:
17 Feb 2017, 00:43
..sve je napisano ako nekome koristi super, ako ne koristi Bože moj nikakva šteta , mrtvo slovo na papiru nije ni 1 ni zadnji put.
Da je gorenapisano zaista tako skromnog tona, ne bi bilo ni vredno pomena, ali taj 'pokroviteljski' nastup, plitkost odgovora na samu temu koje uveliko nadilazi iritantna samopromotivna tirada tzv. 'čoveka koji zna', doduše, koji ne bi da otkriva sve tajne, mada opet, skromno će: "na kraju ima li tajni u muzici_ NEMA sve je toliko očigledno samo treba da se posmatra i izađe iz kalupa". Šta reći, čist Zen...
MIKI-DJORDJE wrote:
17 Feb 2017, 00:43
nisam u stanju dalje da komentarišem ovako u prazno niti učestvujem u nekom prepucavanju,
Ni meni nije bilo prijatno ali očigledno neophodno, pa bih ovim i zaključio.

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Desna ruka - gitara

Post by alfonso » 17 Feb 2017, 08:09

Mislim da ne postoji tajna neka u mehanickom delu sviranja. Odredjene tehnike su dovedene do savrsenstva. I prosto je objasnjenje. Deluje! E sad, da bi delovalo, mora se raditi tako i tako. I mora mnooogo da se vezba (jeste neko vise neko manj,ali opet mnooogo). Da,mozete uraditi na drugaciji nacin,bla bla. Ali ovo je proveren nacin,na koji svira gomila ljudi i radi posao. Nauci tako, pa posle nekog vremena ces uvideti kako je tebi lakse. I to je to.
Svi koji dajemo savete, zelimo da pored toga sto cemo da pomognemo nekome, da malo nahranimo ego. Eto ja znam nesto sto neko ne zna i lepo cu da se osecam. Ali ova prepucavanja mi nisu jasna.
Takodje, glupo je ubacivati ekstremne primere (Django, Tomi Iomi...) Jer nemaju apsolutno nikakvu vezu sa bilo cim,sem kao dobra prica. Nece to biti motivacija nikome (posebno ako neko ne zna ili ga ne zanima taj neko).
Verujem da lik vise i ne cita temu

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Desna ruka - gitara

Post by bancika » 17 Feb 2017, 10:16

ja sam poceo da sumnjam u kredibilitet kad je poceo da ubacuje Alice Cooper i Satrianija u pricu o tehnici desne ruke

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Desna ruka - gitara

Post by alfonso » 17 Feb 2017, 10:32

Ovo me podseca na raspravu sa rodjakom. Ubedjuje me kako ne moze da drzi trzalicu sa savijenim kaziprstom. I kaze ovako mi je bolje (pri tome mu se desavaju pocetnicke greske ako okretanje trzalice, ispadanje,klizanje na gore...). I kazem mu "nauci ovako kako ti kazem,meni to zivot promenilo" on se drzi svog. I posle par nedelja kaze "malo sam provezbao i naviko se. Stvarno lakse ovako" :)
Mozda nije pravilna tehnika, ali radi posao. Posle vidi da namestas sitnice
Mozda nema veze puno sa svim ovim sto pricamo, ali eto dosadno mi na poslu trenutno :)

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Desna ruka - gitara

Post by bancika » 17 Feb 2017, 10:36

Steve Morse ne savija kaziprst pa bushi :) Ali da, i meni to neprirodno totalno.

Image

User avatar
alfonso
Posts: 618
Joined: 10 Jun 2015, 16:23

Re: Desna ruka - gitara

Post by alfonso » 17 Feb 2017, 13:26

Ni Santana. I Hendriks je imao neko cudno drzanje. Nije nemoguce, ali su svakako u jako manjem broju :)

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Desna ruka - gitara

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Feb 2017, 17:00

Takodje, glupo je ubacivati ekstremne primere Django,
da pojasnim Django je stavljen iz 2 razloga, 1 je ta fizičke prepreke nisu opravdanje te ako su ljudi sa izvesnim nedostacima u pokretanju jedne od ruka našli volju da budu najbolji onda može svako sebe da pokrene na vežbanje, razlog 2 je taj što gypsy jazz picking jeste tehnika koju su mnogi metal svirači prihvatili i unapredili, taj alternate o kome se ovde peni prvo su oni koristili ljudi poput Djanga, svi koji su učili 80ih os strane MAB to je praktičo ta tehnika osim što MAB dole pravi oslonac na malom i domalom prstu, podignut zglob i samo sviranje iz zgloba pomeranjem u srtanu i gore dole kao da tapkaš košarkašku loptu jeste iz gipsy jazza

što se ega tiče ja član ovog foruma nisam ni bio, Srbiju ne deoživljam kao mesto svoje promocije, stalo mi je do nje i volim je ali prosto nikada me nije zanimala u muzičkom smislu jer bi svi da budu neke zvezde a neće niko da radi-čast izuzecima naravno. :ziveli: :bambi:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Desna ruka - gitara

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Feb 2017, 17:29

bancika wrote:
17 Feb 2017, 10:16
ja sam poceo da sumnjam u kredibilitet kad je poceo da ubacuje Alice Cooper i Satrianija u pricu o tehnici desne ruke
Coopera niko nije spomenuo ako ne mene misliš, a koji je to tvoj kredibilitet molim te? Slike koje je neko drugi spremio bar potpiši čoveka ako kačiš nešto sa njegovog programa.

da si nešto pohvatao znao bi da u mnogim školskim programima studenti uče čak i po 2 godine legato svirku pre nego li krenu da ubrzavaju desnom rokom. A stariani sam spomenuo kao i ove neke druge u smislu da postoje ljudi u jazzu koji odavno koriste razne tehnike, ali eto nisu super starovi na kraju ni nezanima ih to da šminkaju, oblače u kostime i uvek sviraju jedno te isto.

Shawn Lane niko od vas nije spoemnuo i ako je najbrži ovek koji je živeo, a pomenut je baš zato jer je kontra držao trzalicu od predloženog da treba biti na dole pod uglom. Medju prvima je počeo George Benson , te da ako za tebe daje rezultate da praktikuješ ono što Troz Gradz propagira moža nekom drugom daje rezultate ova tehnika https://fretboardanatomy.com/picking/

Ono što si izložio je rad ovog čoveka Troy Grady u serijalu Craking the Code, https://www.youtube.com/channel/UC4xYcl ... uMV76lb_vQ super je serijal ali i pre nego li je postojao ljudi su učili da sviraju, ja ga lično nisam pohvatao u mnogim segmentima moguće jer mi Engleski nije maternji a drugi razlog je previše novopečenih tehničkih izraza, no isto tako znam da mnogma pomaže.

moj je predlog kao što rekoh neka uzme šta mu odgovara, ne on bilo ko uči gitaru treba da proba više stvari te da forsira ono što mu daje dobre rezultate, hoće li biti pod uglom na dole, pod uglom na gore, ili pak paralelno totalno je nevažno ako njemu-njoj odgovara.

Zadnje što sam učio jeste humingbird picking počeo sam prošle godine, eto najbrži živi čovek DanyJoe Carter mi je pokazivao što je meni više nego dovoljan kredibilitet https://www.youtube.com/watch?v=wsUeSGMFPdc

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Desna ruka - gitara

Post by bancika » 17 Feb 2017, 17:44

typo, mislio sam na Alice in Chains, al isti djavo :)

Ako procitas prvi post gde covek pita za pomoc, kaze da levom rukom (legato) moze lepo da odsvira, hoce da radi na tehnici desne ruke. Ne znam sto si zapeo sa legatom.
Ja ne kazem da sam ekspert, zato i saljem linkove gde moze da cuje nesto korisno umesto tih kicoskih "da ne otkrivam svoje tajne" fora.

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Desna ruka - gitara

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Feb 2017, 17:45

Šta da ti kažem. I dalje u ulozi ''saver of the universe'', nešto filosof, kvazi psiho analitičar...a niko ti nije tražio, ja barem nisam. Stvarno daj poštedi me svog besa i negativnosti, nema ignore button da ima davno bih ga pritisno. O desnoj ruci picking tehnici 0. :off-topic: :off-topic: :off-topic:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Desna ruka - gitara

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Feb 2017, 17:58

da Alice in Chains , ok to sam razumeo
Ja ne kazem da sam ekspert, zato i saljem linkove gde moze da cuje nesto korisno umesto tih kicoskih "da ne otkrivam svoje tajne" fora.
pa nisam ni ja kazao da sam ekspert, nema ih koliko ja znam, ovaj čovek što je najbrži kaže u interviju kada su ga pitali pa Vi ste najbrži živi čovek, odgovor ''who gives a rat ass'' :D

nema tog predmeta na studijama bar tamo gde sam ja bio jako kratko....

Ja sam reko da ''ne otkrivam sve tajne'' ne svoje, na kraju sam napisao sve što se teme tiče i ko hoće da vežba. Nema tu ništa moje :D , osim što sam pozvao na svoje iskustvo i šta je meni pomoglo, tu se ovo ja završava.

Ni najbolja knjiga, ni najbolji učitelj nekad nemogu pomoći, zato insistiranje na legato tehnici, mora sam da zaključi, mora da ti klikne da imaš onaj '' aaa ok'' to ide vežbom.

tebi hvala što si ga uputio a i ostale na nov serijal, on jeste pri hit.

Nisam stekao utisak da barata dovoljno dobro legatom jer je napisao da mu nije problem da svira rifove itd, da stoji ja umem da odsviram celu solažu turskog marsa legatom a kad krenem da sviram trzalicom nastaje problem, e onda bih stvarno kazao desna je skroz problem. Napisao sam treba da vežba kratke sprinteve itd, kada to spoji sa legatom ....koji isto bude vežbo biće jedna celina, kao da sviraš legato a okidaš mislim da jasnije od toga nemože biti.

nauči solažu ali da je sviraš baš dobrano legatom, i onda ubaci trzanje, videćeš rezultat.

stvarno ne znam odakle ovo o propagiranju sebe, jel ima moja, slika, nema, jesam ige spominjao da sam jeko M... nisam , čak i da jesam koga boli uvo što neko u 40 godina zna da shreda? neko ko je mlađi može da ima neku korist od toga...na kraju da uživa u tome....

a tajne itd, pa jbg šta god čovek nekome nešto napiše neko sasvim treći se nađe iz kog zna kog razloga povređenim, a osoba za koju je pisano nije se ni javila...Ja ti nikad ništa lično nisam kazao za metronom, za ovo ono, mada razumem ako podeliš nešto i onda neko napiše sasvim treče osećeaš se ''pa šta sam koji moj u opšte pisao''...znači nema ništa lično.ako si stekao takav utisak izvini.

User avatar
bancika
Posts: 4782
Joined: 14 Jun 2011, 16:41
Location: Nis

Re: Desna ruka - gitara

Post by bancika » 17 Feb 2017, 18:23

kako god, mrzi me i da citam, a kamoli odgovaram. rock on :ziveli:

MIKI-DJORDJE
Posts: 1200
Joined: 25 Dec 2016, 20:52

Re: Desna ruka - gitara

Post by MIKI-DJORDJE » 17 Feb 2017, 18:34

ebiga opet sam par puta kiksao z i y :ziveli: :bambi: loše se snazim na našoj tastaru. ali to nema veze sa desankom :off-topic: :bambi:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest