pomoc oko benda

Moderator: Critical

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

pomoc oko benda

Post by kontejner » 08 Jan 2007, 13:28

cao

zivim u ns, iden u 8 razred, dogovorio sam se sa ortakom da napravimo bend
imamo dve gitare, bas,bubnjeve i vokal(ja sviram gitaru). e sad sastavili smo se pre jedno 2 meseca ali nikako da krenemo sa probama. sta da radim? da li da trazim drugi sastav? :cry:


i da svirali bi metal

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 08 Jan 2007, 13:51

Mislim da bi prvo trebali da se svi okupite kod tebe (ili kod nekog drugog) i da se dogovorite oko svih pojedinosti vezanih za bend.

tada ces videti ko koci situaciju i znaces sta treba da radis - ali ne dozvoli da te neko zavlaci i da te koci!!!! Ako je potrebno da menjas clanove, menjaj..

Koliko vidim, dosta ste mladi, pa predpostavljam da neki tu nisu ni ozbiljno shvatili (sto je sasvim normalno) celu ideju vezanu za bend.

ono sto ti savetujem jeste da ne cutis, i da uvek otvoreno kazes sta te muci i sta te cini nezadovoljnim :)

Ali polako..kako pocnes da upoznajes ljude..shvatices sta znaci imati "bend" i kakvi ti ljudi trebaju za bend..bice dosta promasaja, ali sve je to normalno :) ..nemoj da se razocaras od samog pocetka ;)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 08 Jan 2007, 15:55

Samo se opustite...i pročitaj za početak šta piše ovde http://muzicki-forum.com/forum/viewtopic.php?t=264 ne kažem da je neka premudrost ali dosta ljudi je reklo ponešto o svojim iskustvima a mislim da ti to može pomoći...

Cheers & keep on rockin`

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 10 Jan 2007, 21:14

menjam bubnjara :music-smiley3:

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 11 Jan 2007, 00:16

Well... find one!!! :mrgreen:

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 11 Jan 2007, 00:23

well, it's easy for you to say, it's hard to find a drummer in ns. ok dosta sranja, fox imas li ti nekog da preporucis a da ne moze tata da mi bude

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 11 Jan 2007, 05:06

Vidi... ono što valja je starije i od mene i to duplo. A ove nove poletarce još ne znam... Mislim... ima tu nekih klinaca za koje sam čuo od drugih da dobro sviraju ali ja ih lično nisam čuo tako da... Ne bih da ti preporučim nekoga pa posle da me psuješ.

A da ima bubnjara - ima ih... Samo malo više počni da se krećeš po studijima za probe, upoznaj ljude, razgovaraj... sve isto kao i ovde na forumu.... Veruj mi da ima ljudi koji će ti pomoći. Ponekad će ti pomoći baš oni od kojih si se najmanje nadao tome.

Uzgred... gde piše da ti moraš da nađeš članove benda? Neka neki bend nađe tebe. Svakako će ti biti lakše tako a pošto si na početku savetujem ti da nijednu ponudu ne odbijaš ma kakva vrsta muzike bila (osim narodnjaka) jer će ti svaki bend biti neko novo iskustvo. Nema veze ako ti se ne svidi... furaj dalje. Samo piči i ne zaustavljaj se.

Keep diggin`

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 11 Jan 2007, 09:06

Bravo fox :) Lepo receno!

Podrzavam fox-a, ako te neko zove, nemoj reci ne, sve dok nemas vise od 5 bendova (kao ja hahaha). Recimo ja imam/imao sam rock, thrash, gothic, brutal death, alternative, black, grind, jump...
Tako da sam upoznao mnogo ljudi...
Bubnjara jeste tesko naci (mozda i zato imam toliko bendova),
znam jedino malog Kris-a, ali ne znam ni da li svira ni nista....mzoda ti se Tenebra javi, i mozda ona zna vise o njemu...

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 11 Jan 2007, 10:00

I ja sam se prvo setila Krisa, ali dosta dugo nisam cula nista o njemu :)
Znam samo da je '92 :) i mislim da je u trash fazonu (za ovo nisam bas sigurna)

Kontaktiracu neke ljude, pa ti javim cim saznam broj..

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 11 Jan 2007, 14:42

prvo: hvala na savetima :D
drugo: fox ako mi nadjes bilo koga necu te psovati zato sto od ovog bubnjara sto sam nasao (u skoli) nema goreg(veruj mi).ovaj ne zna da svira bubnjeve, ali mu je cale imao bend i bio je bubnjar pa sam mislio naucice ga cale nesto pa da prodje nekako.
trece: nema mene koji bend da nadje zato sto sve ljude koje vidjam jesu u skoli i na treningu. na treningu imam drugare koji imaju punk bend. tog mog druga bubnjara koji svira u tom bendu sam pitao zna li on nekog bubnjara, a on je rekao da zna ali da svi sviraju u orkestru u muzickoj.
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: znaci ako nadjete bilo koga obavestite me

User avatar
Vercundus
Urednik
Posts: 185
Joined: 30 May 2006, 12:12
Location: Beograd

Post by Vercundus » 11 Jan 2007, 17:25

Cekaj, jos si u osnovnoj i ocekujes da ti bubnjar razbija? A u isto vreme hoces dobrog bubnjara koji ima volje da radi sa pocetnicima? Meni tu nesto ne stima... Daleko ti je bitnije ko je kakva osoba i da li je voljan da radi, a kasnije ce sve doci samo po sebi...

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 11 Jan 2007, 17:29

nisi me razumeo. ja hocu bilo kakvog bubnjara ali da je spreman da radi, i da bude moje godiste. ovaj sad nece da radi, ne zna da svira bubnjeve itd

User avatar
kontejner
Posts: 181
Joined: 08 Jan 2007, 12:56
Location: Novi Sad
Contact:

Post by kontejner » 12 Jan 2007, 01:14

ima li vesti o krisu

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Post by zolideathmetal » 12 Jan 2007, 09:36

Kod mene nema x)

A Tenebra je ovih dana bas zauzeta sa fakultetom (koji nije :P), tako da budi strpljiv ;)

User avatar
Tenebra
Posts: 385
Joined: 11 Nov 2006, 17:51
Location: Novi Sad

Post by Tenebra » 12 Jan 2007, 16:08

Ispalo je da taj moj drug koji je trebao da ima br. ustvari nema..sada ce on da pokusa nesto preko mojeg nekadasnjeg druga, pa preko sestre njegove devojke bla bla bla..u svakom slucaju, strpi se samo jos malo :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest