Napredovanje...

Moderator: Critical

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Napredovanje...

Post by friedman » 13 Jun 2008, 19:02

Pozdrav ljudi! :) Pre nego sto Vam izlozim moj problem hteo bih da se zahvalim (ovo zvuci kao uvod u neki duzi govor :lol:) upravi ovog foruma, ljudima koji su neiscrpno pisali sve one tutorial-e i "skole" gitare.
E sad...
Gitaru sviram oko 7 meseci i sve je do sad islo kao po loju... Medjutim, zadnjih mesec dana se osecam kao da uopste ne napredujem, nerviram se i postaje mi dosadno za gitarom (ako je to uopste moguce :lol:)
Sta bi ste mi preporucili da vezbam, kako bih razbio tu "blokadu", i sta ste vi radili ako vam se desavalo nesto slicno.

Pozdrav! :wink:

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Napredovanje...

Post by Шмајсер » 13 Jun 2008, 19:07

једноставно узми да свираш нешто што није твој фах. Ја сам теслачио само метал и тако после неког времена сам се нашао да ме смара свирање. Онда сам узео неке зајебанције типа рок, блуз, скидање неких мелодија типа турски марш итд. Видећеш напредоваћеш и те како.

Са друге стране могао би да оставиш гитару једно 2-3 дана па опет да узмеш, да ти се смире мало прсти и да се слегне то све. Можда чак и постоји неки медицински термин за то ал дешавало ми се у више наврата....

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 13 Jun 2008, 19:21

Шмајсер wrote:једноставно узми да свираш нешто што није твој фах. Ја сам теслачио само метал и тако после неког времена сам се нашао да ме смара свирање. Онда сам узео неке зајебанције типа рок, блуз, скидање неких мелодија типа турски марш итд. Видећеш напредоваћеш и те како.
Mnogo dobar savet!
Mene licno kad smori sviranje,promenim muziku koju slusam.Tacnije receno,nadjem nesto sto mi se svidja,a da nije preterano slicno onome sto sam dosad slusao.Slusanje i sviranje je kod mene povezano,a opet,nikad ne skidam ono sto slusam,vec samo trazim ideje u toj muzici...

Probaj da slusas nesto sem tog friki' Green day-a i sve ce krenuti samo od sebe.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Requiem od Mozarta,Romantic warrior od Return to forever,Opeth,Pink Floyd...sve ovo je za sesdeset i osam duzina bolje od Green-frikin'-day-a...

Kako moze da te inspirise muzika koja se sastoji od A D i G rifova?Dobro ajde,s'vremena na vreme se cuje i E,al to sad nije poenta price... :lol: :lol: :lol:

Salim se malo,ali ozbiljno,uzmi nesto drugo da sviras ili slusas.To pomaze... :D

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Napredovanje...

Post by friedman » 13 Jun 2008, 19:28

Hvala vam puno na savetima! Pokusacu da promenim malo vrstu muzike koju sviram, a bogme i koju slusam.

Jedno mi samo nije jasno, goodlikesweeper odakle ti ideja da ja slusam Green day?! :?: :?: :!:
Mene prvenstveno inspirise onaj covek po kojem se ja zovem na ovom forumu. A Green Day i ostale ne kreativne grupe skoro pa ne podnosim.

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 13 Jun 2008, 19:30

hahahah vidi ladno...onaj sto ide po forumu i prica kako voli Greeen day se zove Freeman,a tvoj nick je friedman...hahaha koji trip...

Sorry onda,zaboravi to za green day,vez pogledaj preporuke koje sam ti napisao...


Sorry.... :oops: :oops: :oops:.


P.S.Dobro je sto ne slusas Green day... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

P.S.2U zadnje vreme slusam Trobar De Morte-Legends Of Blood And Light.Zanimljiva i neobicna muzika,a ta kombinacija je najbolja kad ti je potrebna inspiracija.A vrste muzike bi bile:folk,medieval,ambiental,epic,fantasy,s'obzirom da je riba koja to pravi goticarka neka,onda mu dodje mozda malcice i gotik..svasta jednom recju...

Ili neki drugi bend koji radi ambijentalnu muziku,koja je takodje dobra za "budzenje" inspiracije... :lol:

Ako ti treba jos neka preporuka slobodno pitaj...

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Napredovanje...

Post by Critical » 13 Jun 2008, 19:47

I ja ladno gledam odakle ti da to da lik koji ima nick Friedman slusa GreenDay (ahhahaahahhahahaha,koncentracija sweepere ,koncentracija,hahahahha)

Rekli su ti sve ali,ajd ja kao da dodam nesto.....

Neko je spomenuo da malo ostavis gitaru (jej) ,e za to vreme za koje ti miruju i ruke i gitara uzmi malo slusaj klasiku ili ambijental ,dosta ljudi kaze da ih to inspirise (mene vise klasika ali,ono nije ni Era za baciti:D)

Eto rekao sam isto sto i ostali :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Napredovanje...

Post by friedman » 13 Jun 2008, 20:01

Hvala vam ljudi puno na savetima!
Sto se inspiracije tice, trazicu je od sad u klasici i ambijentalnoj muzici.
Ali brine me moja tehnika, i ona miruje, "nit' levo nit' desno", mislite li da cu se "skidanjem" nekih klasicnih stvari tipa Baha ( :bow: ) i Mocarta unaprediti i ovom pogledu?

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 13 Jun 2008, 20:05

Pa u principu sviranjem,odnosno pokusavanjem da odsviras, bilo cega sto jos uvek ne mozes da odsviras...eto,naprimer baha...

A kad budes bio ovoliko dobar:



vodis nas na pice zbog sa(l)veta sto smo ti dali!hahaha:


Gledaj kako covek svira baha...strasno...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Napredovanje...

Post by Reverse » 13 Jun 2008, 20:09

Eh to za tehniku se i meni desilo... Pre jedno 2 godine, sam totalno zaribao shto se tiche napredovanja u tehnici, brzini, to je trajalo tako nekih 6-7 meseci ma ni makac, onda sam otishao u selo na jedno mesec i po dana(naravno nisam nosio klavijaturu), i kad sam se vratio - ubiVao sam na mesto... hahahaha, kao shto rekoshe svi, treba vremena da slegne sve to...
Last edited by Reverse on 13 Jun 2008, 20:17, edited 1 time in total.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Napredovanje...

Post by Critical » 13 Jun 2008, 20:16

Brate pochni da ustajes u 5. kako bi mogao da vezbas 12h dnevno ,nema drugog leka,hahahahhahah (sala naravno)

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 13 Jun 2008, 20:19

Critical wrote:Brate pochni da ustajes u 5. kako bi mogao da vezbas 12h dnevno ,nema drugog leka,hahahahhahah (sala naravno)
El si siguran? a ako onda The progfather vezba preko 30 sati dnevno?Did you ever think of that???

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Napredovanje...

Post by friedman » 13 Jun 2008, 20:53

Bas sam pre nabavio njegov DVD - Rock Discipline nadajuci se da ce mi dati nesto da vezbam. Kad sam odgledao DVD plakao sam :lol: :lol: :lol:
Dobre su mu samo vezbe za zagrevanje prstiju.

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 13 Jun 2008, 21:00

Mister Petrucci...is allway serious... 8)

haha,ma,samo posmatraj,trazi sta bi mogao odsvirati pa skidaj,pa prelazi na teze i teze...tehnika je bitna.Prvo nju naucis,pa posle radi sa njom sta hoces.Ne moras je ni koristiti,ali uvek je bolje da je znas...

Hoces da naucis tappinge za 15 minuta?Cu' if you do,just say so,odma ti dam link... :mrgreen:

User avatar
BIZARRO
Posts: 59
Joined: 14 May 2008, 21:36
Location: Srbija,Nis,DurlanCity

Re: Napredovanje...

Post by BIZARRO » 14 Jun 2008, 10:03

Kada se osecas smoreno i depresivno, nabavi neki od koncerta Yngwia Malmsteena, dace ti
razlog da ustanes, uzmes gitaru i pocnes da je drkas dok ti se sve zice i svi prsti ne uniste. Zbog cega?
Kada se oporavis probaj nesto sto si se mucio da odsviras, pa mi javi da li ima razlike.

PS Ja hocu link za tapping

User avatar
goodlikesweeper
Posts: 375
Joined: 12 Mar 2008, 21:36

Re: Napredovanje...

Post by goodlikesweeper » 14 Jun 2008, 10:17

BIZARRO wrote: Ja hocu link za tapping


Evo.Guthrie je toliko dobro objasnio da stvarno,ko ne skonta za 15 minuta nek ostavi gitaru krene da uci stolarski zanat!! :mrgreen: :lol:

Tap wisely my friends! ;) hhahaha kakav car.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest