Kupovina gitare

Moderator: Critical

Post Reply
User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Kupovina gitare

Post by Ivinci » 19 Jun 2008, 16:55

Pozdrav svima,

treba mi savet i stručno mišljenje ljudi oko kupovine gitare, naime rešio sam konačno da počnem sa sviranjem gitare (to me je oduvek vuklo ali nikako da se latim posla)

e sad malo sam se raspitivao okolo oko gitara itt. (i tako to) pa bi se posle saveta u musicland-u odlučio za CORT G 254 spez, a evo i link ispod:

http://www.musiclandsursee.ch/pages/list_gtr.html


pošto sam čuo da gitare u tom predelu cena su u principu iste ( sa malim nijansama) i da su ionako kopije originala koje prave u kini ili šta ja znam gde

kakva je po vama ova gitara i jel imate neki bolji predlog?

PS
što se muzičkog pravca tiče ne bi se orijentisao samo na jednu stvar već bi svirao rock, blues, punk pa čak i neki narodnjak sa društvom koje ima orkestar ... od svega po malo

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Kupovina gitare

Post by dejankuki » 19 Jun 2008, 18:44

Uh, ne znam ad, ali ima ovde jedan Cort koji ima predebao vrat! Nije da ne moze da se svira na njemu, ali... eto moje misljenje!!!

Sa druge strane, danas sam bio u Nishu i u muzickoj kuci (a.k.a. Music House) sam video neke nove i nadasve fine gitare. Neke Career.. cena 14900.. Probaoih i vrlo su i svirljive i dobre izrade i zvuce lepo...
i to bas neke ovakve... http://www.careerguitars.de/graphics.htm

Image

Image

Hmmm, ove bas i nisu reprenzetativne za tebe ali pogledaj na sajtu, ima mnogo lepih i zanimljivih modela... svih oblika i boja

Znaci pretezno su H-S-S konfiguracije sa dva potenciometra (volume i tone)

Ne znam odaklesi ti, ali ipak prosetaj po muzickim prodavnicama... nemoj po preporuci... mislim nemoj da se zaletis...

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kupovina gitare

Post by sirac-šunka » 20 Jun 2008, 03:09

Eh probao sam bas ovu prvu Career gitaru i pomenutoj radnji (palo mi napamet da otvorim temu o tome, kakav je utisak ostavila na mene!) i stvarno nije losa, cak i super za te pare. Samo cini mi se da je vrat bio set-in :? . Ma za malo da je kupim i napravim novi metalski bend. :mrgreen: Jedino mi je nekako lagana s'obzirom na onoliku debljinu tela... :?
dejankuki wrote:...danas sam bio u Nishu...
Ehej, kakva koincidencija, pa i ja sam danas bio u Nisu :mrgreen: . Ah da, sad sam se setio, pa ja sam ovde proteklih 25-6 godina :D . E pa sledeci put kad si u prolazu obavezno se javi i svrati. :)

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Kupovina gitare

Post by Ivinci » 20 Jun 2008, 08:42

dejankuki wrote:Uh, ne znam ad, ali ima ovde jedan Cort koji ima predebao vrat! Nije da ne moze da se svira na njemu, ali... eto moje misljenje!!!

Sa druge strane, danas sam bio u Nishu i u muzickoj kuci (a.k.a. Music House) sam video neke nove i nadasve fine gitare. Neke Career.. cena 14900.. Probaoih i vrlo su i svirljive i dobre izrade i zvuce lepo...
i to bas neke ovakve... http://www.careerguitars.de/graphics.htm

Hmmm, ove bas i nisu reprenzetativne za tebe ali pogledaj na sajtu, ima mnogo lepih i zanimljivih modela... svih oblika i boja

Znaci pretezno su H-S-S konfiguracije sa dva potenciometra (volume i tone)

Ne znam odaklesi ti, ali ipak prosetaj po muzickim prodavnicama... nemoj po preporuci... mislim nemoj da se zaletis...
Ima ovde interesantnih "tambura" kako vidim, ja živim u švajcarskoj pa će mi biti malo teže da svratim do te prodavnice ;)

ovaj link što sam ubacio je od jedne prodavnice blizu mene, planiram da se "isprsim" za CHF 500.- do CHF 600.- za gitaru a ova CORT G 254 košta CHF 550.- a i u toj radnji mi je preporučuju pogotovu za početnike

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Kupovina gitare

Post by Zlo » 20 Jun 2008, 09:36

Ja nisam drzao Cort u rukama ali Deki je covek koji ima kredibilitet.Ako on kaze je debeo vrat onda je debeo.
Ako si malo citao postove na forumu videces da je jedna od osnovnih stvari koje se preporucuju totalnim pocetnicima da povedu iskusnijeg gitaristu sa sobom.
Ako nemas takvog onda probaj sam vise gitara u cenovnom rangu koji se uklapa u budzet.Bez pojacala.Samo oseti gitaru.
Svako od nas ima razlicite prste.Mozda ce tebi odgovarati deblji vrat.Znaci probas kako ti lezi gitara u rukama.
Osetices razliku iako nisi svirao do sada.Naravno ne obracaj paznju na sljokice ,ukrase i ostale gluposti.To samo podize cenu gitari.Kvalitet nikako :D

Kad u uzi izbor udje nekoliko modela zamoli prodavca da ukljuci svaki od njih u CLEAN pojacalo.Bez distorzija i ostalih gluposti.Znace on da ti odsvira nekoliko akorda ako ti ne umes.Dobro slusaj.Ona gitara koja ima zvuk koji se tebi dopada je dobitna kombinacija.Ti ces taj zvuk slusati sve vreme koje budes posvetio vezbanju tako da dobro obrati paznju. :lol:

Sledeci korak je da se zahvalis prodavcu i kazes da moras jos malo razmisliti.Izadjes napolje i odes do najblize pivnice/kafea/kafane narucis pivo i iskuliras pola sata.Malo saberes utiske.Nikako vise od 2 piva jer moze uticati na moc rasudjivanja.

Vratis se u prodavnicu i zamolis ga da ponovo cujes onih par gitara koje su ti padale na pamet dok si pijuckao pivo. :lol:

I to je to.

Eh da-obavezno pre nego sto ti spakuje gitaru stavi kais na nju i okaci je na sebe.Ja sam se jednom zajebao i kupio neku kopiju SG koja mi je imala odlican vrat i fini zvuk.I stigavsi kuci shvatih da vrat vuce na dole.Nisam znao da li levom rukom da sviram ili da pridrzavam gitaru :D

Na kraju krajeva jos nisam sreo coveka koji se zadrzao na prvoj gitari tako da ne bi trebao da se opterecujes preterano.Za par godina,dok prerastes tu prvu gitaru znaces sta ti treba ,izdvojices 1000 ili vise evra i bices srecan nekoliko godina .Pa ponovo jer ces zeleti neku gitaru koja ima malo drugaciji karakter. :lol: :lol: I tako u nedogled :D
Neke Career
Ovo bih ja rado posedovao .Mada mi specifikacija gitare nikako ne deluje 15000 din. :lol: Zamolio bih ovog drugara iz Nis(a) :lol: da se raspita o ceni ovog modela kod nas.Na nekom nemackom sajtu cena je 440e .
Body Mahogany with Spalted Maple-Top
Neck Maple, Set Neck
Fingerboard Rosewood
Image

User avatar
BIZARRO
Posts: 59
Joined: 14 May 2008, 21:36
Location: Srbija,Nis,DurlanCity

Re: Kupovina gitare

Post by BIZARRO » 20 Jun 2008, 09:47

Mislim da je bolje prvo akusticna ili klasicna pre elestricne ali ako bas zelis elektricnu cuo sam da su neki modeli
Washburna odlicni za pocetnike
Zlo wrote:i kupio neku kopiju SG koja mi je imala odlican vrat i fini zvuk.
Koja je to bila kopija SG-a ?
Zlo wrote:ovu bih posedovao.
Nema te gitare u Nisu
Mozda moze da se naruci i Music House-u

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Kupovina gitare

Post by Zlo » 20 Jun 2008, 10:10

Ibanez gax70.Naravno fini zvuk vise ne stoji u opisu ali pre nekoliko godina ,kad sam je kupovao, zvuk je bio fini.
Eh da ,prodajem je ali ne po svaku cenu-zato je i ne stavljam u oglase.Vacarosi iz "nebeske muzike" su mi je naplatili 280e a realna cena te gitare(nove) je oko 200

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Kupovina gitare

Post by dejankuki » 20 Jun 2008, 10:36

Zlo wrote:Ako on kaze je debeo vrat onda je debeo.
Pazi, ja sam rekao da ova koju sam ja probao... ne mora da znaci da su sve takve , u svakom slucaju, to sam mu rekao bas iz razloga da treba da ode u prodavnicu i da proba...
btw dao si mnooogo dobar savet, ni mi ne bi bolje... stvarno!!
Znaci nekog pod ruku i sa njim u prodavnicu. Ako nema nekog, neka podje sam i neka prvenstveno gleda neke koje su u cenovnom rangupogodne za njegov dzep i interesovanje. ZA POCETNIKA TU NEMA GRESKE.
Razlika u kvlitetima izmedju "low cost" i "midle cost" su veelike, dok su razlike izmedju "midle cost" i "top cost" mnogo manje..

Zlo wrote:Eh da-obavezno pre nego sto ti spakuje gitaru stavi kais na nju i okaci je na sebe.Ja sam se jednom zajebao i kupio neku kopiju SG koja mi je imala odlican vrat i fini zvuk.I stigavsi kuci shvatih da vrat vuce na dole.Nisam znao da li levom rukom da sviram ili da pridrzavam gitaru :D
Iskreno da ti kazem meni su svi Gipsoni takvi ne samo SG "neuravnotezeni", pricali smo Rocket Roll i ja o tome kad smo se prvi put videli... mada i dalje bih da imam jednog LP-ja ;)

Zlo wrote:Na kraju krajeva jos nisam sreo coveka koji se zadrzao na prvoj gitari tako da ne bi trebao da se opterecujes preterano.Za par godina,dok prerastes tu prvu gitaru znaces sta ti treba ,izdvojices 1000 ili vise evra i bices srecan nekoliko godina .Pa ponovo jer ces zeleti neku gitaru koja ima malo drugaciji karakter. :lol: :lol: I tako u nedogled :D
I ovo je jos jedna od cinjenica koje sam i ja pominjao u jednoj temi... znaci nikad, ali nikad nece biti SAMO jedna gitara u karijeri... pod uslovom da se sviranjei interesovanje nastavi.



Pogledao sam tvog Corta i mogu da kazem PO SPECIFIKACIJI da je OK gitara...

Ima srednje debeo vrat "NECK THICKNESS: 1F : 21mm / 12F : 23mm" i bice ti dobra za sviranje. Nije preterano ni tanka ni debela. Npr moj Slammer ima slicne dimenzije, a ja i riffujem i shredujem s njim..
http://www.cort.co.kr/english/products/ ... uct_id=119...


Ako je ovo sajt te prodavnice JA bih pogledao i ovog Jecksona Dinky i Schectera Omen... http://www.musiclandsursee.ch/pages/list_gtr.html

S tim da bih ti preporucio da pogledas i neke druge... cisto radi poredjenja!!!

User avatar
Zlo
Posts: 403
Joined: 11 Apr 2008, 02:19

Re: Kupovina gitare

Post by Zlo » 20 Jun 2008, 10:45

Izvinjavam se zbog duplog posta ali vreme za edit je proslo dok sam shvatio da post i nije najjasniji i nije kompletan.

Zvuk gitare nije degradiran vec je moje uvo promenilo kriterijume :D Vrat obozavam jer je sirok i sa malo mesa tako da mojim unakazenim i zadebljalim prstima nije problem uhvatiti akord bilo gde do 12 praga.

Naravno da narucivanje ne dolazi u obzir.Lepo je ono sto pise na papiru ali dok je ne uzme covek u ruke ...................Mada ne bi bilo lose kad bih znao koliko bi kostala ako se naruci.

Dobar savet za akusticnu .
Dodacu jos jedan.Vec je fini broj apsolutnih pocetnika koji su pitali za savet na ovom forumu.I naravno da ce uvek biti slicni odgovori.Ne bi bilo lose kada bi ljudi ,osim ako ne pitaju za odredjeni model, malo pogledali odgovore koje su dobili ostali pocetnici.
U slucaju Cort gitare Deki je dao odgovor.
Iskreno da ti kazem meni su svi Gipsoni takvi ne samo SG "neuravnotezeni"
Znaci Slash ne gura onog LP izmedju nogu dok svira solo zbog pozeraja vec da bi mogao normalno da svira-bez pridrzavanja vrata gitare. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kupovina gitare

Post by sirac-šunka » 20 Jun 2008, 12:25

Zlo wrote:Zamolio bih ovog drugara iz Nis(a) :lol: da se raspita o ceni ovog modela kod nas.Na nekom nemackom sajtu cena je 440e .
Ako sam ovo bio ja, a iako nisam nema veze, odoh sad da se raspitam.
Nema u radnji bas ovaj model, ali ova nasa radnja je sva u fazonu "moz sve", pa cemo valjda da saznamo neku teorijsku cenu.

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Kupovina gitare

Post by Ivinci » 20 Jun 2008, 14:10

hvala svima na pomoći, danas ću obavezno ponovo da svratim u tu radnju (po 4. put u dve nedelje :D ) i da sam isprobam nešto

šteta što im ovaj jackson dinky nije više u radnji a i teško je da se nabavi kod njih ( tako mi je bar gazda radnje rekao, mnogo brzo su se prodali)

meni je problem što još nikog ovamo nisam našao ko svira gitaru da bi mi pomogao od naših ljudi ali snaći ću se već nekako

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Kupovina gitare

Post by sirac-šunka » 20 Jun 2008, 15:29

Nema vise smisla da offtopicarim sa Career gitrama pa cu ipak da otvorim novu temu kasnije i iskopiram prethodne komentare.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest