Zamena ?

Moderator: Critical

Post Reply
User avatar
®
Posts: 61
Joined: 31 Aug 2007, 21:49

Zamena ?

Post by ® » 10 Jul 2008, 01:56

Imam akusticnu gitaru, Yamaha F310, 9-10 meseci. Naucio sam "par stvari", izmedju ostalog mislim da sam za to vreme shvatio sta hocu "od gitare" kako bi me, je li, u buducnosti interesovala, inspirisala, opustala itd...

E sad, smorio me ovaj zvuk metalnih zica, jednostavno, skoro apsolutno sva muzika koja mi se dopada svirana je u originalu na klasicnoj/im gitari/ama.
Kupio sam nekoliko stotina gramofonskih ploca u proteklih godinu dana, 90% sa klasicnom muzikom, i do sada mi se skoro svaka kompozicija svidela, bilo da je sa gitarama ili bez.
I ovih dana slusam upravo to isto, i zaista se ne opterecujem na primer oko toga ko izvodi kompoziciju, ko je kompozitor, kako i zasto je nastala kompozicija, u koju je skolu isao kompozitor, da li je dirigent gay, krace receno: NE GLEDAM SKORO NIMALO U OMOTE NITI GOOGLAM OKO NEKIH DETALJA I NE ZANIMAJU ME, SVIDJA MI SE SAMO MUZIKA I.(tacka)

Imam 6-7 ploca Paca De Lucie(malo Srbovanja, izvin'te), i to takodje veoma rado i ponekad veoma dugo slusam. I nikako da dosadi.
Slusam pomalo jazz, imam par diskova npr. Bille Holiday, Ella Fitzgerald, Sarah Vaughan, Carmen McRae, nekoliko kompilacija... Stan Getz, Nat King Cole, od novijih imam jedan disk Patricie Barber, jedini koji sam cuo da mi se svidja i tako... neka Jacintha, preziva se otprilike kao onaj Apu iz Simpsonovih, .....da ne davim.
Imam neke diskove Marie Dolores, to je vecinom neka sabanajzer muljavina flamenko stilova, ali zena ima neverovatan glas, ja se najezim bas bas svaki put kada ga cujem, inace ponekad ume i takva muzika da mi bude slusljiva, i zaista mi je veoma cesto krivo sto "su je izkomercijalizovali spanski sabani".
John McLaughin, Joe Zawinul, Stanley Clarke(ponekad super, a ponekad dosadno za sve pare).
John Lee Hooker - Chill Out, vredi svih 14 dinara, pa i vise :) toliko sam platio prazan cd, retko da mi se svidi blues.
Ako neko ima neke preporuke sta bi jos "vredelo" da cujem ili nabavim, ili ako neko zeli da mu narezem nesto od gore navedene muzike, neka mi javi na p.p.

Uglavnom, da se vratim na temu, ja bih se sa nekim ko je voljan, menjao za neku klasicnu gitaru... na par dana, nedelja, meseci, zauvek(najbolje). Nije da pokusavam da "uvalim" svoju gitaru nekome ko ne zna jos vise od mene, nego me jednostavno smorio taj metalni zvuk. Nekako mi se ne svidja vise kao sto je to bio slucaj pre na primer godinu dana... kada bih cuo neku pesmu ili eventualni solo Erica Clapton-a, pomislio bih "vau" i ponekad i po 20 puta zaredom pustao taj neki odredjeni deo neke pesme, a sada mi se nagonski povraca posle sekund i po bilo koje, zato sto u mojim usima sadrzi odredjen "prizvuk" turbo folka i onog nenormalnog ponavljanja koje ispira mozak, 1-2 pa 1-1-2.

Trampio bih najradije za Yamahu C-40, jer je bila u cenovnom rangu ove moje, a i bila mi je u rukama par puta, a mislim da je potpuno glupo da nekome "prodajem" svoju gitaru(za koliko, 30 eura ?), pa ako ima neko koga je smorila na primer Yamaha C40 slicno kao mene ova, bilo bi pozeljno da se javi. Jos bolje ako ima neko koga je smorila klasicna gitara koja jos usput ima i sipku u vratu(tripujem se da ce duze trajati).
Gitaru sam kupio novu, u Lyra-i, prosle godine u oktobru negde. Ocuvana je, ne secam se da sam je igde ogrebao ili udario...ali pogledacu opet, za svaki slucaj, fizicki ne mogu da budem 300% siguran sada, u 2 ujutru. Postavicu slike ako su nekome od znacaja.

Izvin'te ako je neodgovarajuci off-topic, premestite po potrebi ili obrisite potpuno, samo nemojte da izmenjujete odredjene delove, jer onda lako ispadne da sam ciljao na neku "desetu stvar".

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest