Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Moderator: Critical

buki85
Posts: 76
Joined: 16 Jul 2008, 02:49
Location: Nis-brzi brod

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by buki85 » 18 Jul 2008, 12:55

Satrijani je poceo da svira u cetvrtom srednje pa vidite sta je napravio....A klepton je poceo da svira sa dvadest i sedam-za to nisam siguran ali tako sam cuo....

User avatar
Ramirez
Posts: 119
Joined: 01 May 2008, 17:50

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by Ramirez » 18 Jul 2008, 14:47

buki85 wrote:Satrijani je poceo da svira u cetvrtom srednje pa vidite sta je napravio....A klepton je poceo da svira sa dvadest i sedam-za to nisam siguran ali tako sam cuo....
Ovo za Claptona je totalna budalastina.Nije lepo davati informacije tipa ..."negde sam cuo"...
Kada nisi siguran u ono sto pises a ti lepo "Google",pa polako...
Bez ljutnje :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Eric_Clapton

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by Guitar_thrill » 19 Jul 2008, 16:09

mislim da je Knopfler poceo sa 27 tako nesto...

User avatar
Ivinci
Posts: 111
Joined: 16 Jun 2008, 17:41

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by Ivinci » 22 Jul 2008, 16:54

onda ću ja da sačekam još 3 pa onda da počnem :D :lol:

User avatar
7thSON
MF veteran
Posts: 60
Joined: 28 Jul 2007, 17:39

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by 7thSON » 22 Jul 2008, 23:12

Ne bih rekao da je Knopfler poceo tako kasno... Bas sam gledao na Wikipediji i pise da je poceo da svira negde u srednjoj skoli, ne pise tacno kada ali se sa otprilike 16/17 godina pojavio sa nekim svojim bendom na tv...

User avatar
milosr
Posts: 32
Joined: 23 Sep 2008, 13:35
Location: Beograd

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by milosr » 25 Sep 2008, 13:40

Ja sam poceo sa 25 da sviram gitaru (doduse pre toga sam par godina svirao klavijature, dok nisam otkrio da je gitara ubitacnija) i vec posle manje od 3 godine sam svirao sa ortacima po zurkama, a bogami pale su i klubske svirke.

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by nemanjavelimirovic » 26 Sep 2008, 01:22

Ja sam recimo poceo sa 16 da sviram prvo bas. Posto tada nisam imao bas, na pozajmljenoj akustari sam skinuo donje dve zice da me ne bi zbunjivale :D . Nakon toga sam naucio osnovne skale i to mi je bilo to. sa 17 sam presao na gitaru (pre 17tog rodjendana btw). I vratio nazad te dve zice... Onda sam se zapitao cemu one sluze (osim da objedine neki akord)... Sve sam skidao na sluh, nista tablature i vezbe nekakve...cak sam u pocetku skale skidao svirajuci ih na klavijaturi - ono do re mi i to, pa ih nalazio na raznim pozicijama na gitari. Sve u svemu i dan danas znam te osnovne skale i njih i koristim...kazu i pentatoniku, mada ja neznam sta to ustvari znaci niti me zanima... I pokupio sam skoro neku kao free knjigu za ucenje svih mogucih skala, pa cu sada u 26toj mozda nesto novo nauciti. Sve u svemu, posle 4 snimljena albuma, vishe od 250-300 raznih koncerata i svirki iza sebe (svirao sam dosad u 8-9 bendova, a sad trenutno u 3), niko mi nije zamerio nista na sviranju (sem basista koji su bili obrazovani muzicki "kako to sviras, pa to nije tako po pravilu...kako cudno drzis trzalicu, kako tako nisko drzis gitaru, zasto tuces po zicama iz lakta, ta solaza ima falsh tonove..." ...mada se osecam glupo kad neko prica o kvantnom kvintnom krugu, modalitetima i tim stvarima jer nemam pojma o cemu pricaju...mislim znam sustinu, ali teoriju nula poena...Meni ponekad lepo zvuce tonovi koji nisu poredjani po pravilima tj. disharmonicni su, jako puno koristim kontrolisanu mikrofoniju na nastupima...i uskoro cu neke cudne pedal efekte ubaciti... nemam pojma...sve je stvar licnog ukusa i nacina na koji pristupa samom sviranju...ja obozavam gitare...takoreci od onih sam osoba koje nonstop menjaju gitare, prodaju, pretprodaju i loze se na neke preskupe (ponavljam se: FENDER TELECASTER "52 - TWANG, MAN!!!) koje ko zna kada ce kupiti... Sviram mnogo losije od nekih klinaca koji po 12 sati vezbaju, talentovani su i otkidaju na Vai-a i sve to, ali meni to nije interesantno...kao u nekom od predjasnih postova...daj par dobrih akorada, puno energije i emocija...ruke ce same odraditi svoje...ja to tako kontam i do sada taj nacin sasvim fino prolazi...naravno kad bi me neko vrbovao u neki metall bend, ja bi se samo ponizno povukao u svoj svet jer ja nemogu zadovoljiti kriterijum koji je za to potreban (osim rifova)...Al meni je tako lepo. (da i ja sam od 1991ve bio zalepljen za televizor kad god izadje novi spot benda Kurta, Davea i Krist-a) :D
Suma Sumarum (mislim da neko vec koristi tu frazu) - pravo vreme za ucenje gitare je bilo koje...treba odluciti sta i kako sa tom gitarom...a to najvise zavisi od muzickog ukusa...a da treba vezbati dosta - treba, pogotovo sa bendom, sto vishe...

User avatar
roots unite
Posts: 85
Joined: 16 Jan 2009, 10:14
Location: backa palanka

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by roots unite » 30 Mar 2009, 14:56

jako puno koristim kontrolisanu mikrofoniju na nastupima...i

E KAKO SE KONTROLISANA MIKROFONIJA PRAVI A DA BUDE STABILNA I DA MOZE SA NJOM DA SE SETA PO TONU,AKO ME RAZUMES ONO DA NAPRAVIS NEKU MELODIJU SSA NJOM? :)

User avatar
nemanjavelimirovic
u zemlji telecastera
Posts: 4491
Joined: 11 Aug 2008, 16:33
Location: Sremska Mitrovica
Contact:

Re: Starosne granice za pocetak sviranja gitare

Post by nemanjavelimirovic » 30 Mar 2009, 16:10

Jako je bitno podesavanje pojacala i pedala. Ako imas puno visokih, onda nishta od lepe mikrofonje. Srednjaci su u igri i bass... Naravno i od karaktera magneta i drveta gitare mnogo zavisi, ali ja sam sa skoro svakom svojom gitarom imao lepu mikrofoniju, samo treba da se naviknes na instrument i da eksperimentises...Pod kojim uglom koliko blizu pojacala i sl. :-)

Sto se tice tonova u mikrofoniji, najlepse ja ze to imati neku feedbacker pedalu, ali moze se i ovako, mislim kad nadjes mesto dobre mikrofonije, onda samo pritiskaj pragove po tonovima od kojih zelis da sklopis tu neku melodiju, i da, preslusaj, ako nisi radove momaka i devojaka iz Sonic Youth... :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest