Bol u malom prstu

Moderator: Critical

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Bol u malom prstu

Post by blaze » 02 Aug 2008, 02:27

Pokusavao sam pre jedno dve nedelje da odsviram pentatrnoniku u stilu Paul Gilberta, ali kad sam sledeceg dana ustao malic me je boleo kad pokusam bilo sta da odstviram, a i kad ga pomerim jace na stran gore ili dole. Jos uvek nije prestao da me boli, pa ne znam da li je to normalno ili da se obratim lekaru.

User avatar
Rax13
MF veteran
Posts: 1619
Joined: 14 Aug 2007, 04:08

Re: Bol u malom prstu

Post by Rax13 » 02 Aug 2008, 02:30

Oce to... :D

Shalim se, naravno... Pa tako ti je to kad ne koristish mnogo neki mishic, pa kad ga preopteretish, on se upali/boli... Odmori malo i postepeno ga posle "razradjuj", vremenom ce doci on u punu formu...

:wink:

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Bol u malom prstu

Post by sirac-šunka » 02 Aug 2008, 04:36

Mene cesto na pocetku svirke zaboli zglob i ubrzo utrni cela leva ruka i to dotle da izgubim svaki osecaj za filing... :mrgreen:
Kasnije je pak sve o.k.

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Bol u malom prstu

Post by DrGreenthumb » 02 Aug 2008, 08:19

Nemojte preterivati sa vezbanjem, tj. prekinite cim osetite bol. Nije bio jedan gitarista kome je tendovaginitis odneo karijeru u vetar. Robben Ford i dan danas muci muku sa burzitisom levog radio-karpalnog zgloba, stalno je na fizikalnoj terapiji, magneti i slicno. Stoga, pamet u glavu (i prste)!

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Bol u malom prstu

Post by DrGreenthumb » 02 Aug 2008, 08:22

sirac-šunka wrote:Mene cesto na pocetku svirke zaboli zglob i ubrzo utrni cela leva ruka i to dotle da izgubim svaki osecaj za filing... :mrgreen:
Kasnije je pak sve o.k.
Ako se ne zezas, a trnu ti spoljnja 3 i po prsta (ne salim se) mozda imas problem sa sindromom karpalnog tunela, ne bi bilo lose da malo modifikujes tehniku, tj. polozaj sake u odnosu na podlakat.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Bol u malom prstu

Post by sirac-šunka » 02 Aug 2008, 11:26

E sad se preznojih... :(
DrGreenthumb wrote: Ako se ne zezas, a trnu ti spoljnja 3 i po prsta (ne salim se) mozda imas problem sa sindromom karpalnog tunela, ne bi bilo lose da malo modifikujes tehniku, tj. polozaj sake u odnosu na podlakat.
Nisam siguran da su bas tri i po prsta... Gde si cuo za ovaj sindrom?

Mozda je trebalo da kazem i to da ranije, 1998, otprilike kada sam intenzivno poceo da vezbam kontrabas, izrasla mi je mrtva kost na zglobu leve ruke sa desne strane. Tada sam dobio od lekara neke masti, masirao sam u mlakoj vodi i to je proslo. Sad mi se cini kad i dodje do trnjenja, a kad izmasiram tu tacku gde je nekad bila mrtva kost, trnjenje prolazi... I da dodam jos, lakse mi je kad sedim dok sviram... ali ne mogu svuda da sedim.
Da se javim ponovo lekaru?
Ma problem mi je sto retko nailazim na razumne lekare, pitam se kako ce prosecan domaci lekar da reaguje kad mu kazem "Meni trni leva saka"... Da spomenem da se plasim da nije taj sindromom karpalnog tunela?
A da vise nemam ni knjizicu. Poslednji put kada sam pokusao da je izvadim procedura je bila toliko komplikovana da sam odustao.... :(

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Bol u malom prstu

Post by Critical » 02 Aug 2008, 11:43

Meni trni leva saka
Lekar bi ti reako da si u predinfarktnom stanju (pu pu daleko bilo)..

ja batice da sam na tvom mestu definitivno bih posetio lekara.....mada ima i onih dedica sto lece te probleme (meni je jedan "popravio" mali prst kad sa ga sjebao ,uvrnuo nesto i rekao mi da stavljam list kupusa na to i da ce proci ,tako je bilo:) )

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Bol u malom prstu

Post by Шмајсер » 02 Aug 2008, 12:44

sirac-šunka wrote: ... I da dodam jos, lakse mi je kad sedim dok sviram... ali ne mogu svuda da sedim.
подигни гитару. Ја сам је вуцарао док нисам нашао прави положај у којем ме неће болети рука на било којем прагу...
мада твој проблем изгледа озбиљнији...

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Bol u malom prstu

Post by DrGreenthumb » 02 Aug 2008, 19:42

sirac-šunka wrote:E sad se preznojih... :(
DrGreenthumb wrote: Ako se ne zezas, a trnu ti spoljnja 3 i po prsta (ne salim se) mozda imas problem sa sindromom karpalnog tunela, ne bi bilo lose da malo modifikujes tehniku, tj. polozaj sake u odnosu na podlakat.
Nisam siguran da su bas tri i po prsta... Gde si cuo za ovaj sindrom?

Mozda je trebalo da kazem i to da ranije, 1998, otprilike kada sam intenzivno poceo da vezbam kontrabas, izrasla mi je mrtva kost na zglobu leve ruke sa desne strane. Tada sam dobio od lekara neke masti, masirao sam u mlakoj vodi i to je proslo. Sad mi se cini kad i dodje do trnjenja, a kad izmasiram tu tacku gde je nekad bila mrtva kost, trnjenje prolazi... I da dodam jos, lakse mi je kad sedim dok sviram... ali ne mogu svuda da sedim.
Da se javim ponovo lekaru?
Ma problem mi je sto retko nailazim na razumne lekare, pitam se kako ce prosecan domaci lekar da reaguje kad mu kazem "Meni trni leva saka"... Da spomenem da se plasim da nije taj sindromom karpalnog tunela?
A da vise nemam ni knjizicu. Poslednji put kada sam pokusao da je izvadim procedura je bila toliko komplikovana da sam odustao.... :(
Cuo? Ja to moram da znam :) Nemoj da se brines, nije to nista posebno, zbog kompresije nervusa medijanusa dolaza do ispada funkcije u zoni koju ozivcava a to su palac, kaziprst, srednji prst i pola domalog prsta. Najcesce se javlja posle dugotrajne flexije sake u zglobu rucja ili poslova koji zahtevaju takve pokrete. A ako imas taj osteofit (kako sam te razumeo) onda je najverovatnije posledica kompresije od strane istog, sto ce reci, promeni polozaj ruke tako da bude pod manjim uglom u odnosu na saku i trebalo bi da se smanji pritisak, prosta fizika. Eto, i sam kazes kad sedis nemas problema, sto znaci uglovi su drugaciji i problem resen, digni gitaru toliko da ti bude kao kad sedis. Izvadi knjizicu, za ne daj boze, a za to nemoj ni pokusavati da se petljas sa kolegama, s razlogom nece narocito ozbiljno shvatiti. Carpal Tunnel Sy je profesionalno oboljenje/ozleda koja ima znacaja ako te radno ogranicava ili imas motorne ispade (misicnu slabost) a do tad nikom nista, a svejedno to nije tvoj problem, ali moram i ja malo da se pravim pametan :)
Eto, mozda smo ti resili problem, javi se na kontrolu za 3-4 nedelje, po potrebi ranije :D
Cheerz!
por. Neskovic dr Branimir

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Bol u malom prstu

Post by sinisake » 02 Aug 2008, 19:58

E, doktore, je l' moze to na srpskom? :mrgreen:

Podestio si me na jednog druga koji bi uskoro trebalo da zavrsi medicinu, pa tako ponekad, kad meni (ili mojima) nesto fali, priupitam njega kao ''skoro strucnog'', a on krene da postavlja dijagnoze, mnogo nalik tvojima, obilato demonstrirajuci poznavanje latinskih termina. :D

I onda mu ja kazem da mu nece valjati pos'o, ako tako bude sirotim buducim pacijentima objasnjavao sta im je, a on tvrdi da jednostavno nema dovoljno adekvatnih termina na srpskom. :mrgreen:

He, he, je l' to istina, ili...? :wink:

Eh, vi vracevi... :D

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Bol u malom prstu

Post by DrGreenthumb » 02 Aug 2008, 20:06

sinisake wrote:E, doktore, je l' moze to na srpskom? :mrgreen:

Podestio si me na jednog druga koji bi uskoro trebalo da zavrsi medicinu, pa tako ponekad, kad meni (ili mojima) nesto fali, priupitam njega kao ''skoro strucnog'', a on krene da postavlja dijagnoze, mnogo nalik tvojima, obilato demonstrirajuci poznavanje latinskih termina. :D

I onda mu ja kazem da mu nece valjati pos'o, ako tako bude sirotim buducim pacijentima objasnjavao sta im je, a on tvrdi da jednostavno nema dovoljno adekvatnih termina na srpskom. :mrgreen:

He, he, je l' to istina, ili...? :wink:

Eh, vi vracevi... :D
U sustini prilagodjavas se obrazovnom nivou pacijenta s kim razgovaras, ali ima i nekih koje mrzi da prevode na vrlo rogobatan i neupotrebljiv (medicinski barem) srpski. Mislim da me sirac/sunka razumeo, a ako neko drugi nije, paaaa, nije mu ni namenjeno :mrgreen:
Vracevi? Brat me je uvek zezao sa tim Medicine Man - naravno zbog Pantere :D
Poz!

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Bol u malom prstu

Post by dejankuki » 02 Aug 2008, 22:32

A bre.... moram jedan off
Critkal medicinski brat, DR greenthumb pravi doktor...
pre nekog vremena ovde ucismo latinski... ima tu i prvnika, i advokata...i filologa.. i slikara... i biznismena (biznicara) i sta jos ne!!! i ja trgovac (5x5=95, ajd nemam kusur,...donesi sutra dva dinara sto si ostao duzan!!!)

Alo bre ljuds... ovo muzicarski forum,.... muzika.. to tandrce, sumi zvecka... Minja Subota nedeljom od 10h Gitare, klaviri... aman... :mrgreen:

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Bol u malom prstu

Post by Critical » 02 Aug 2008, 22:35

ahhahahhahahah

Vidis deki kako smo svi svestrani:D:D

User avatar
blaze
Posts: 144
Joined: 15 Aug 2007, 08:39
Location: Krusevac
Contact:

Re: Bol u malom prstu

Post by blaze » 03 Aug 2008, 00:56

Primetio sam da mi je danas bilo malo lakse da sviram. Hvala ljudi na odgovorima kontam da nista nije ozbiljno da bih morao da idem kod lekara.

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Bol u malom prstu

Post by sirac-šunka » 03 Aug 2008, 03:13

DrGreenthumb wrote: Cuo? Ja to moram da znam :) Nemoj da se brines, nije to nista posebno, zbog kompresije nervusa medijanusa dolaza do ispada funkcije u zoni koju ozivcava a to su palac, kaziprst, srednji prst i pola domalog prsta. Najcesce se javlja posle dugotrajne flexije sake u zglobu rucja ili poslova koji zahtevaju takve pokrete. A ako imas taj osteofit (kako sam te razumeo) onda je najverovatnije posledica kompresije od strane istog, sto ce reci, promeni polozaj ruke tako da bude pod manjim uglom u odnosu na saku i trebalo bi da se smanji pritisak, prosta fizika. Eto, i sam kazes kad sedis nemas problema, sto znaci uglovi su drugaciji i problem resen, digni gitaru toliko da ti bude kao kad sedis. Izvadi knjizicu, za ne daj boze, a za to nemoj ni pokusavati da se petljas sa kolegama, s razlogom nece narocito ozbiljno shvatiti. Carpal Tunnel Sy je profesionalno oboljenje/ozleda koja ima znacaja ako te radno ogranicava ili imas motorne ispade (misicnu slabost) a do tad nikom nista, a svejedno to nije tvoj problem, ali moram i ja malo da se pravim pametan :)
Eto, mozda smo ti resili problem, javi se na kontrolu za 3-4 nedelje, po potrebi ranije :D
Cheerz!
por. Neskovic dr Branimir
Hvala, gospodin doktor... Ako se to jos uvek javlja kao posledica ostefita (mada je cudna i neprirodna izraslina odavno i brzo nestala), da li da se vratim na masaze i kreme?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest