Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Moderator: Critical

analogboy

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by analogboy » 09 Aug 2008, 22:52

u to je albert lee music man i j kevu. A jel ima takav ali sa hardtail bridgom?

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by DrGreenthumb » 10 Aug 2008, 07:55

analogboy wrote:u to je albert lee music man i j kevu. A jel ima takav ali sa hardtail bridgom?
Probao ga - odusevio se, to je ono sto mi je nedostaje da bi bio srecan u zivotu :D , na zalost mislim da nema hard tail varijanta, ima ova sa 3 singla, ima sa 3 P90 i piezo kombinacije, i to je to. Da, i kad se ispolira jako lepo izgleda (ma sta ljudi pricali) i kad ga dobijem (fingers crossed) i njega cu da mazem Prontom :D

User avatar
®
Posts: 61
Joined: 31 Aug 2007, 21:49

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by ® » 10 Aug 2008, 13:18

i kad ga dobijem (fingers crossed) i njega cu da mazem Prontom
:lol: :lol: :lol:

analogboy

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by analogboy » 10 Aug 2008, 22:10

da i meni se dopada bash taj sa sunburstom i crnom plocom, to na njemu su Duncani, moguce da je cak u bridgu APST-1 twangbanger posto se Albert Lee uvek lozio na tele sound. I ona glava 4+2 je meni ubedljivo najjaca glava ikad. Cela gitara je nekako sochna :) i volume pot je odmaknut od magneta taman koliko treba.

BoZa
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2008, 15:54

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by BoZa » 11 Aug 2008, 21:37

Ja koristim Pronto Classic i magicnu krpu.Da li je to OK?ZA CLASICNU GITRU!

User avatar
®
Posts: 61
Joined: 31 Aug 2007, 21:49

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by ® » 11 Aug 2008, 21:58

@BoZa,

pa je l' ti se skinuo sjaj ili poceo da matira ?

- Koliko si puta tako brisao gitaru ?

- Da li si primetio razliku u izgledu ili zvuku gitare pre i posle takvog ciscenja ?

- Koja je marka i model ta gitara ?

BoZa
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2008, 15:54

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by BoZa » 13 Aug 2008, 13:03

@R
Pooojma nemam.
Brisao je par puta.Ne primecujem nikakvu razliku,mozda zato sto sam pocetnik.
Gitara je Takamine G124.Pitas cisto onako ili znas nesto?

User avatar
®
Posts: 61
Joined: 31 Aug 2007, 21:49

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by ® » 13 Aug 2008, 13:23

Pitao sam te jer nisam video u tvom postu nista od ovoga sto sam pitao, naslov teme je "Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna", tako da i mene zanima sta je ok za poliranje klasicne gitare i cime drugi ljudi poliraju svoje gitare, ja sam svoju kupio pre 3 dana(4-5 mozda) i svejedno ne baca mi se 1000 dinara na neku fensi krpu (- je l' moguce ovo uopste ?!) ako to potpuno isto "kvalitetno" mogu da uradim i sa onom "shvedskom" iz samoposluge, koja ...khm...khm... kosta 100 dinara... a kako vise citam u poslednje vreme tudja iskustva po nekim drugim sajtovima koji nisu ovaj, sve sam vise siguran da "sam u pravu", i da cak i najobicnija pocepana majica donosi isto stete i koristi koliko i ona fensi krpa, koliko i shvedska evro-krpa.

Iskreno, najvise me zanima cime je na primer Andres Segovia brisao svoju gitaru ili tako neki "lik"... ali to nisam video da igde pise... verovatno da nema veze... dokle god je krpa mokra pa ne moze da izgrebe taj lak... ali nisam 100% siguran... tek treba da saznam... a inace jos uvek nemam potrebu da to isprobam i na svojoj gitari... pa ni zelju... mozda za jedno 6-7 meseci... mada je ona f310 koju sam juce prodao imala na telu rekao bih potpuno istu "kolicinu sjaja" kao i prvog dana. Brisao sam je samo nekom mekanom krpom od prasine i otisaka, jer sam fanatik po tom pitanju i "izludjuju me" otisci prstiju i 2 puta sam do sada limunovim uljem namazao fretboard(gornju stranu vrata, ispod zica) i tamo na telu oko pinova... ne znam kako se zove taj deo, ali je isto ruzino drvo kao i ovo prvo... uglavnom... drvo izgleda nekako mnogo svezije od tog takozvanog limunovog ulja... a zice sam brisao magicnom krpom odozdo i odozgo i menjao ih na svaka 2 meseca... a mislim da su mogle bar jos duplo duze da izdrze nego je mene vise bio "blam od gitare"... stvarno probaj da posle svakog vezbanja posvetis jedno 10ak minuta samo brisanju zica i bice kao nove... a i zvucace kao nove... barem je u mom slucaju bilo tako.
Kupovao sam najvise Martin zice... neko crveno pakovanje oko 650-700 dinara i poslednja 2 puta stavio ove Martin SP, crno-ljubicasto pakovanje, one su kao "fensi" i kostaju 100 dinara vise.

Mozda ce ovo izgledati tupavo i glupavo, ali ja nisam video nikada nikakve znake rdje na zicama i sta vec...

Pozdrav.

User avatar
®
Posts: 61
Joined: 31 Aug 2007, 21:49

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by ® » 13 Aug 2008, 13:52

Posto nemam vise pokusaja da editujem prethodni post, napisacu u ovom sve sto hocu:

1. Limunovo ulje kosta oko 400 dinara, mala bocica od 59ml, kao od alkohola, ali za jedno "ciscenje" sam potrosio ni 5ml (grubo oko 10 puta mozes da upotrebis, a ako vezbas relativno malo, kao na primer ja, to je onda 10x6 = 60 meseci = 5 godina), tako da, zatvoris cvrsto da ne isparava i stavis je u neku kutiju i ustekas kutiju u orman gde nema svetla ni vlage ni nekog zagrevanja/hladjenja i boli te uvo, nisam video da pise rok trajanja...

2. Sredstvo za poliranje je oko 500 dinara, malo vece pakovanje, mozda 150ml, kao sprej.

Oba su Americko-zlocinacke manufakture, tek da znas.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by Guitar_thrill » 16 Aug 2008, 16:35

u je, nisam znao da poliranje igra bitnu ulogu! evo moje gitare Image NIKADA je nisam polirao ! obrisao sam je par puta nekom krpom jer je bila od znoja i otisaka i to je to...jedino fretboard brisem zbog svirljivosti....

BoZa
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2008, 15:54

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by BoZa » 16 Aug 2008, 19:30

A da mi je PRODAS? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A?

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by Guitar_thrill » 16 Aug 2008, 19:37

BoZa wrote:A da mi je PRODAS? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: A?
ha, pa verovao ili ne, mozda je i budem prodavao, ali tek tamo u maju :)

BoZa
Posts: 55
Joined: 06 Aug 2008, 15:54

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by BoZa » 17 Aug 2008, 13:41

za koje pare_

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by Guitar_thrill » 17 Aug 2008, 13:47

e necemo o tome, ovde je tema o poliranju gitare......i mene zanima da li se na onoj mojoj slici vidi da nije nikada polirana?

User avatar
jolana
Posts: 147
Joined: 09 Jan 2008, 01:58
Contact:

Re: Poliranje gitare; iskustva - ako nisu tajna.

Post by jolana » 17 Aug 2008, 13:55

...pre neki dan sam gledao film"GIBSON factory tour", i neki lik je polirao gitre na ogroman tocak od FILCA! bukvalno jje udaro gitarom po tom tocku hehehe jako lepo izgledala gitara posle ko oGLEDALO! ali to je bez hardvera pa je lako. ali FILC kao materijal polira i bez ulja i sprejeva....naravno ,tocak nemamao hehe

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest