Unplugged?

Moderator: Critical

Post Reply
User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Unplugged?

Post by LazaRocker » 21 Aug 2008, 18:33

Palo mi je napamet da bi mogao sa bendom da sviram unplugged, kako bi ustedeli novac, vreme i ostala goodies. Bina je na otvorenom prostoru, otprilike 10 x 5 m, mozda malo vise(za upucene nislije, bina u parku Svetog Save, ona velika, ne ona kod kafica), planiramo da sviramo sa dve ili tri akusticne/klasicne gitare, tarabukom i dairima. Naravno, jedan gitarista (99% ja :mrgreen: ) ce da peva. Maksssssssssssiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmuuuuuuuuuummmmmmm posecenosti bi bio oko 150 - 200 ljudi (po mojoj proceni mnogo manje, al' su svi clanovi benda + njihovi roditelji protiv mene :x ) . Pa da li vredi svirati unplugged, da li se vokal moze cuti, i da li se uopste moze cuti ta muzika generalno?

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: Unplugged?

Post by Highway One » 21 Aug 2008, 19:09

LazaRocker wrote:Palo mi je napamet da bi mogao sa bendom da sviram unplugged, kako bi ustedeli novac, vreme i ostala goodies. Bina je na otvorenom prostoru, otprilike 10 x 5 m, mozda malo vise(za upucene nislije, bina u parku Svetog Save, ona velika, ne ona kod kafica), planiramo da sviramo sa dve ili tri akusticne/klasicne gitare, tarabukom i dairima. Naravno, jedan gitarista (99% ja :mrgreen: ) ce da peva. Maksssssssssssiiiiiiiiiiiiiiimmmmmmmmmmmuuuuuuuuuummmmmmm posecenosti bi bio oko 150 - 200 ljudi (po mojoj proceni mnogo manje, al' su svi clanovi benda + njihovi roditelji protiv mene :x ) . Pa da li vredi svirati unplugged, da li se vokal moze cuti, i da li se uopste moze cuti ta muzika generalno?
:hide: :hide: :hide: :hide:
Ja mislim da se nece chuti , osim ako ne donesete pojachala
Ja sam svirao sa schoolskim orkestrom (Gitara(ja :mrgreen: ) , tarabuka , i 30metalofona )
Nije se uopshte lepo chulo , josh su me oni debili iz orkestra ,shto ne znaju nishta o gitari , grdili shto nisam svirao glasnije
A ja nit mogu da sviram glasnije ,a i da sam mogao ne bih :hide: , kad ja njih ne chujem :( , niti oni mene. :mrgreen:
P.S
Jel mislish na binu ispred crkrve?

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Unplugged?

Post by LazaRocker » 21 Aug 2008, 19:31

Da. A cekaj pa ja sam iz Duska Radovica, siguno smo se sreli dole u Vrbas(u). Znam da je bila jedna skola sa whole bunch of metalofona pre nas nastup. Koja si skola?

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Unplugged?

Post by LazaRocker » 23 Aug 2008, 12:51

Jel' moze jos misljenja o ovom, molim vas? Stvarno mi je vazno.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Unplugged?

Post by Rocket Roll » 23 Aug 2008, 14:21

150 ljudi da čuje tri neozvučene akustične gitare - uh. Ako se trude, možda bi i mogli. Ali oni će da pričaju, i da se smeju, i da se deru, i da se zabavljaju mobilnim telefonima, i da se dozivaju "Pecoooo! Dođi 'vamoooo, bre! Ma 'vamooo!"

Tako da nekakav P.A. morate da unajmite / donesete / kupite. :D Onda "svi u razglas" fora, i malo čačkanja da se svi nivoi podese, i to bi bilo to.

User avatar
Tiki the Boyler
Urednik
Posts: 1239
Joined: 17 Nov 2007, 00:47
Location: Banja Luka

Re: Unplugged?

Post by Tiki the Boyler » 24 Aug 2008, 11:45

Bez razglasa je u pitanju čisti Mission Impossible!
Da je u pitanju koncert klasične muzike gdje će ljudi da sjede i ćute... možda! Ovako - teško! Vrlo teško!

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Unplugged?

Post by LazaRocker » 11 Feb 2009, 12:29

Ajd kad sam vec otvorio ovu temu da ne otvaram novu... Drugar i ja planiramo da pravimo ,,turneju" po kaficima u Nisu, za jedno 2,3 meseca. 1 klasicna, 1 akusticna gitara, i vokal(ako do tad ne uspemo da nadjemo talentovanog pevaca, moracu ja da prihvatim tu nemilu obavezu)... Znaci cisto onako iz zezanja svirke, eventualno da uzmemo neku kintu...
E sad, moje pitanje je da li vredi iznajmljivati ozvucenje? Posto su kafici prilicno mali, ono 20 kvadrata vrh, a mi ne zelimo da pravimo buku, jer su ipak to kafici, ne klubovi, ljudi su dosli na pice, a ne da bi nas slusali... Skupo bi nas izaslo iznajmljivanje... Bar ja tako mislim... Pa koja su vasa misljenja i predlozi? Da li da se ozvucavamo ili ne?
Evo kad sam vec krenuo, mogli biste i zamerke na repertoar da mi kazete:

Azra - Balkane
Azra - A sta da radim
EKV - Ona mi je rekla
Atomsko skloniste - Za ljubav treba imat' dusu
Suncokreti - Prvi sneg
Riblja corba - Ostani djubre do kraja
Riblja corba - Nemoj sreco, nemoj danas
Riblja corba - Pogledaj dom svoj andjele
Prljavo kazaliste - Mi plesemo
Yu grupa - Crni leptir
Crvena jabuka - Svidja mi se ova stvar
Elektricni orgazam - Zlatni papagaj
Indexi - Sve ove godine
AC/DC - You Shook Me All Night Long
Bob Dylan - Knockin' on the Heavens Door
Deep Purple - Child in Time
The Eagles - Hotel California
Jimmi Hendrix - Hey Joe
Led Zeppelin - Thank You
Led Zeppelin - Stairway to Heaven
Metallica - Nothing Else Matters

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: Unplugged?

Post by sirac-šunka » 11 Feb 2009, 13:50

Pa ne mozes nista bez razglasa... :(
Svirali su moji drugari slicne varijante po Nisu (npr. DeMarco duo, ako se secas) i neki makar i najslabiji razglas mora da postoji i bez obzira na velicinu kafica. Moze lako da se napravi guzva, gde je guzva tu je i galama i vi se vrlo lako nista necete cuti i eto neprijatne situacije i za vas i goste i najbitnije ( :) ) za gazdu kafica.
Ako ostajete dvojica, nece vam biti problem da iznajmite za nekih 1000 dinara neki manji razglas. Javi se ako zatreba mogu da ti dam po neki broj da se raspitas za to iznamljivanje.

Repertoara sto se tice, pa, suvise cirilice za moj ukus, ali verovatno da ce to drugi da cene... I mozda jos da nabacite bar jos desetak pesama da imate u rezervi.

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Unplugged?

Post by LazaRocker » 11 Feb 2009, 20:41

sirac-šunka wrote:Pa ne mozes nista bez razglasa... :(
Svirali su moji drugari slicne varijante po Nisu (npr. DeMarco duo, ako se secas) i neki makar i najslabiji razglas mora da postoji i bez obzira na velicinu kafica. Moze lako da se napravi guzva, gde je guzva tu je i galama i vi se vrlo lako nista necete cuti i eto neprijatne situacije i za vas i goste i najbitnije ( :) ) za gazdu kafica.
Ako ostajete dvojica, nece vam biti problem da iznajmite za nekih 1000 dinara neki manji razglas. Javi se ako zatreba mogu da ti dam po neki broj da se raspitas za to iznamljivanje.

Repertoara sto se tice, pa, suvise cirilice za moj ukus, ali verovatno da ce to drugi da cene... I mozda jos da nabacite bar jos desetak pesama da imate u rezervi.
Ok... A jel pod razglas podrazumevas samo razglas ili i zvucnike i mikrofone? Posto nam sve treba, kompletno ozvucenje... Aj posalji mi na pp neke brojeve... I ako znas priblizne cene.
A sto se repertoara tice... Isli smo na varijantu sto vise komercijalnog akusticnog ex-yu roka sto manje stranih izvodjaca... Nemoj cirilica, ce pomisli neko narodnjake sviramo :) . U rezervi imamo za sad pet pesama: 3 kompozicije klasicne muzike, i dve autorske pesme. Poslusacu savet i dodacu jos.

vasko
Posts: 1045
Joined: 12 Feb 2008, 13:21
Location: Nis

Re: Unplugged?

Post by vasko » 11 Feb 2009, 21:05

lazo covece,zovi kad rokas da sedimo u publici

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Unplugged?

Post by nenadnenad » 01 Mar 2009, 19:49

Ako ces iznajmljivati razglas\opremu za svaku svirku onda si odma u startu u minusu a moras da se cimas oko svega,...sa gazdama, sa toncem, sa prenosom i cuvanjem opreme, sa mikrofonijom... razmisli dobro :mrgreen: ljudi ce ti dati stap i kanap a ocekivati da sviras i zvucis ko tri ***** materine :mrgreen:

User avatar
LazaRocker
Posts: 739
Joined: 15 Mar 2008, 21:58
Location: Nis

Re: Unplugged?

Post by LazaRocker » 01 Mar 2009, 21:28

nenadnenad wrote:Ako ces iznajmljivati razglas\opremu za svaku svirku onda si odma u startu u minusu a moras da se cimas oko svega,...sa gazdama, sa toncem, sa prenosom i cuvanjem opreme, sa mikrofonijom... razmisli dobro :mrgreen: ljudi ce ti dati stap i kanap a ocekivati da sviras i zvucis ko tri ***** materine :mrgreen:
what's your point?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest