Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Moderator: Critical

User avatar
Sephiroth
Posts: 67
Joined: 07 Jan 2008, 03:21

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Sephiroth » 25 Sep 2008, 00:17

Probaj da play kad grlis vrat palcem,,,
A: 3--5--7
E: 3--5--7
----
;-P

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Duane » 25 Sep 2008, 00:19

nije to neka filosofija... kritkal je upravu jer to jeste pravilna tehnika... nema tu neke rasprave velike, ali nije neki hendikep svirati kao hendrix ili klepton ili ko vec, a za tu vrstu muzike moze da bude extremno korisno, jer za bluz treba dosta dosta snage, bas snazno da uhvatite taj akord i da ga rascepite evo npr hendrix ili stivi ili kolege, oni ga bas tuku i takav nacin drzanja im daje jacinu, brzinu ne, al jacinu i snagu definitvno da, jednostavno probajte, bar je tako u mom slucaju... pa veci je oslonac i ***** li ga lakse je... sad verovatno kad toliko bluz gitarista to radi da je uredu tehnika, a verovatno i kad toliko ekstremno jakih tehnicara radi ovako da je i to dobro, sve zavisi sta zelite i koju muziku svirate... xD

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Critical » 25 Sep 2008, 01:04

Probao sam i "pravilno" ali mi jednostavno ne odgovara.
E to je ono glavno,ako ti ne lezi ne mozes ti sad na silu da nateras ruku (mozes ali treba vremena) ,pa isto to vazi i sa Stalker-a ,medjutim u njegovom slucaju njemu bas ne odgovara da "grli" vrat...

Ja sad sviram i ovako i onako,kako reche deki,vise i ne obracam paznju ali, da bi mogli da odsvirate malo teze ,brze,deonice a da to bude cisto nema sanse da to uradite sa palcem koji grli vrat (pricam iz iskustva:D )
Probaj da play kad grlis vrat palcem,,,
A: 3--5--7
E: 3--5--7
----
;-P
EVo super primer, ajde sad odsviraj ovo :D
Critical je veliki fan Dimebaga(mislim da se tako pise onaj iz Pantere) pa zato svira tako
Jesam Dimebag-ov fan (kako si primetio,hahah) ali to nije razlog zasto drzim saku i palac tako kako drzim,jednostavno mi je puuuuno lakse da tako sviram :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Funkomat » 25 Sep 2008, 01:34

Sephiroth wrote:Probaj da play kad grlis vrat palcem,,,
A: 3--5--7
E: 3--5--7
----
;-P

I don't get it.

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Critical » 25 Sep 2008, 01:43

Drzi palac i probaj da odsviras gore napisan tab ili ne daj Boze da pokusas da odsviras

E----1--3--5
A....1..3..5

Jbg ti si covek blues-er pa ovako nesto i ne sviras (samim tim i nemas potrebe za skolskim hvatom :D) :D

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Funkomat » 25 Sep 2008, 02:34

A... dobro uvek mozes da vratis palac nazad u slucaju da zelis da ubacis malo metala u taj blues. :D

Aj' ti odsviraj neki SRV/Gilmour fazon rake (ne znam kako se zove na srpskom) bez palca preko zica... :obrve:

StaLkeR_-_
Posts: 12
Joined: 23 Sep 2008, 22:31

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by StaLkeR_-_ » 27 Sep 2008, 01:59

e ljudi da vam javim..stavljam palac sa strane,i malo mi je lakse sad.mogu da odsviram celu die die my darling,a misici tek pocnu da bolu pri kraju....hteo bi jos nesto da vas pitam.mnooogo mi brzo pucaju zice,da li je to do kvaliteta zica(kupujem u mitrosu neke od 500din)ili je do nacina na koji sviram?malcice sam agresivniji kad dodjem do refrena...:DDD al mislim da je to normalno kod svih

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Duane » 27 Sep 2008, 12:21

e to sto si agresivan je haos... samo tako nastavi u principu sto vise zica slomis sve si bolji... tako ja to gledam, jer je za gitaru potrebna neverovatna kolicina snage i energije da je to suludo... samo lomi i **** joj kevu i udaraj po njoj, ozbiljno kazem, to je super sto ti pucaju zice...
mozda zvuci kao sulud post, ali je po meni to odlicno, jer kasnije kad stavis neke bolje i deblje zice bice ti haos i imaces snagu sa kojom ces postizati haos ton... xD

primer gitarista koji su sibali gitaru kad su bili mali - SRV(Verovatno najveci sibach elektricne gitare ikad) Tocak Hednrix Page itd itd... glej im samo tehniku desne ruke, tuku, ubijaju xD zato imaju sulud ton

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Doolio » 27 Sep 2008, 23:45

eto, sto ljudi sto cudi:) ja sam bas za zen pristup sto se desne ruke tice, svirao sam jednom sa nekim likom, oduvao me je sa desnom rukom, a samo je strummovao akorde, ja lepsi prelazak trzalice preko zica nisam cuo nikad, to je bilo tolko mekano i tolko nekako taj rad, da nije normalno:)

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Duane » 28 Sep 2008, 09:45

a jes al taj zen nepali u bluz roku i slicno jer tu mora bas da se siba, recimo da je zen dobar za neku relax musicu... xD mada sad 5 puta vise gitarista svira tako... zaboravlja se old way... a stivi rej von nije davno umro laka mu zemlja...

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Doolio » 28 Sep 2008, 14:13

pa da ali ako si zen master, lako ces da opaundrcis, a ako si samo pandrcio do tada, neces umeti zen fazon a da ti, ne znam, ne ispada trzalica ili tako nesto. recimo, noel galager mi je kul za taj zen rad sa akustarom i akordima, ili u unforgivenu kecu kad se ukljuci akustara isto mi je do jaja. volim ja i poing poing kupusarenje, ali kontam da je teze biti eleganci nego zivotinja:)
ja recimo nikad nisam umeo to zen strummovanje, znaci sednem i radim strum po strum:) i nema sanse, ne znam u cemu je fazon, izmenjam hiljadu trzalica, zica, polozaja, pritisaka, brzina i nista. onda dodje ortak i kaze brate nema tu sta, samo lagano hrnjg hrnjg hrnjg i onda uzmem ja i bude trndzg trndzg:)

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by friedman » 28 Sep 2008, 15:00

Sephiroth wrote:Probaj da play kad grlis vrat palcem,,,
A: 3--5--7
E: 3--5--7
----
;-P
Ja ne kontam ovu vezbu, sta treba da se radi ovde? Na koju poziciju palca mislis?

User avatar
Doolio
Macho man-celavi batica
Posts: 3211
Joined: 09 Jun 2006, 02:27
Location: NBGD

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Doolio » 28 Sep 2008, 15:28

hoce da kaze da imas veci raspon ako palac stavis na sred vrata

User avatar
Critical
PedoBear
Posts: 3417
Joined: 28 Jan 2007, 22:31
Location: Vienna - San Sabacisko
Contact:

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by Critical » 28 Sep 2008, 15:29

Doolio wrote:hoce da kaze da imas veci raspon ako palac stavis na sred vrata
Tacno! Ja ne znam sto se ljudi zbunili oko ovoga,prvo funkomat sad friedman :grummel_2: :mrgreen:

User avatar
friedman
Posts: 1144
Joined: 23 May 2008, 12:04

Re: Boli me ruka i mali prst dok sviram Power chord

Post by friedman » 28 Sep 2008, 15:37

Aaa, a ja reko ovo nesto dubokoumnije. :lol: :hide:
Pa to je cist zdrav razum, sa takvom pozicijom mogu svirati i 1--4--7 :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest