Bubnjari

Moderator: Critical

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Bubnjari

Post by Kole man » 05 Nov 2008, 13:32

Sviram otprilike godinu dana i uz pomoc nastavnika sam naucio dosta stvari i trenutno sviram u bendu,polomio sam 3 para palica.I sad zanima me po profesionalnom misljenju kada prestajem da budem zelen(pocetnik)?

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bubnjari

Post by Derrick » 05 Nov 2008, 13:49

Au, kakvo pitanje... :)

Pa, šta da ti kažem, prestaješ da budeš početnik kada postaneš zadovoljan svojom svirkom kada je uporediš sa relevantnim uzorima. U prevodu, više je to, nekako, lična stvar, nego što bi neko mogao da ti kaže "e, sada više nisi početnik". Međutim, ako baš 'oćeš nešto opipljivije, evo naprimer, kada budeš mogao da sviraš, bez većih problema, većinu stvari koje slušaš, tada više nisi početnik. A kada uspeš da to sviraš savršeno, bez razmišljanja i "siljenja", onda si postao profi (barem za tu vrstu muzike). :wink:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Bubnjari

Post by dejankuki » 05 Nov 2008, 14:09

S jedne strane moram da te razocaram - nikad neces prestati da ucis i da se usavrsavas, tako da status "pocetnika" mozda imas i do smrti...

A sa druge strane, prestao si da budes pocetnik lad si izasao na prvu svirku.. (ako si izasao) e sad pitanje je koliko si bio spreman za tu prvu svirku..



Dakle moj odgovor.. iako sam ja guitaristrtonja ne se sekiraj i sviraj, i uci, i usavrsavaj se, i skupljaj iskustvo.... i, i i iii i ii sve!!!

User avatar
Nyarlathotep
MF veteran
Posts: 1625
Joined: 10 May 2007, 22:20

Re: Bubnjari

Post by Nyarlathotep » 05 Nov 2008, 14:18

cukaj brate, uzivaj, ne razmislaj o tim stvarima.

User avatar
Kole man
Posts: 549
Joined: 04 Nov 2008, 21:56

Re: Bubnjari

Post by Kole man » 07 Nov 2008, 11:16

hvala na odgovorima,znam da se treba uvek usavrsavati i uciti i uvek mozes da naucis nesto od bilo koga

Foogla
Posts: 19
Joined: 08 Dec 2008, 17:10
Location: Pancevo, Srbija
Contact:

Re: Bubnjari

Post by Foogla » 08 Dec 2008, 17:30

Derrick wrote:Au, kakvo pitanje... :)

Pa, šta da ti kažem, prestaješ da budeš početnik kada postaneš zadovoljan svojom svirkom kada je uporediš sa relevantnim uzorima. U prevodu, više je to, nekako, lična stvar, nego što bi neko mogao da ti kaže "e, sada više nisi početnik". Međutim, ako baš 'oćeš nešto opipljivije, evo naprimer, kada budeš mogao da sviraš, bez većih problema, većinu stvari koje slušaš, tada više nisi početnik. A kada uspeš da to sviraš savršeno, bez razmišljanja i "siljenja", onda si postao profi (barem za tu vrstu muzike). :wink:

Mislim da si u pravu ali sve do ovog dela:
Derrick wrote: kada budeš mogao da sviraš, bez većih problema, većinu stvari koje slušaš, tada više nisi početnik. A kada uspeš da to sviraš savršeno, bez razmišljanja i "siljenja", onda si postao profi (barem za tu vrstu muzike). :wink:
Ja slusam sve grane punk muzike i sviram to bez problema... jel to znaci da sam ja profi a sviram tek 6-7 meseci?

Hmh... ne znam bas... ja mogu uz bilo koju punk pesmu da udjem i bez problema da je skinem... ;D

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bubnjari

Post by Derrick » 08 Dec 2008, 17:45

@Foogla:

Kao što rekoh, ako nemaš nikakvih problema da sviraš to što slušaš, onda si "profi" za to.
Foogla wrote: Ja slusam sve grane punk muzike i sviram to bez problema... jel to znaci da sam ja profi a sviram tek 6-7 meseci?

Hmh... ne znam bas... ja mogu uz bilo koju punk pesmu da udjem i bez problema da je skinem... ;D
Nemoj to dvaput da kažeš. :) Pre će biti da nisi slušao dovoljno komplikovanijeg punk-a (bend This Is A Standoff je dobar primer). :wink:

Foogla
Posts: 19
Joined: 08 Dec 2008, 17:10
Location: Pancevo, Srbija
Contact:

Re: Bubnjari

Post by Foogla » 08 Dec 2008, 17:46

Pa dobro, naravno da nisam cuo sve punk pesme...

Slusao sam dobre punk bubnjare i vecinu mogu da skinem

Al eto, znaci profi sam za punk HAHA prelazimo na rock ;DDDD

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Bubnjari

Post by Duane » 09 Dec 2008, 02:39

nisu li tebe care banovali? ----> xD

Foogla
Posts: 19
Joined: 08 Dec 2008, 17:10
Location: Pancevo, Srbija
Contact:

Re: Bubnjari

Post by Foogla » 09 Dec 2008, 16:18

Mene? Neeeeeeeee ;D

;P

Nemoj da ides offtopic 8-) XDDDd

User avatar
cupavi
Posts: 4
Joined: 05 Mar 2009, 14:30
Location: beograd

Re: Bubnjari

Post by cupavi » 10 Mar 2009, 11:03

e pa drugari meni treba bubnjar za punk rock bend ... pa ako ima dobrovoljaca neka se jave na mail

cupavi86@yahoo.com

samo da nije puno mladji bubnjar neka bude granica 21+ godina

mima
Posts: 1
Joined: 02 May 2009, 15:37

Re: Bubnjari

Post by mima » 02 May 2009, 15:42

Eeeee ljudi.. znaci, vi svirate bubnjeve!? Kako, gde, sta..!? Hocu ja da naucim da ih sviram, ali ne znam da li mogu da upisem neku muzicku skolu za udaraljke, ili sta....?? Nemam nikakvo muzicko obrazovanje, inace. Dakle, neka muzicka skola, privatni nastavnik, sta??

uros14
Posts: 3
Joined: 17 Jul 2009, 14:24

Re: Bubnjari

Post by uros14 » 17 Jul 2009, 14:34

joj ljudi pomagajte....strasno bih voleo da naucim da sviram bubnjeve...kako,gde i da li je kasno da pocnem ako sam 94.godiste???

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Bubnjari

Post by MetalFunk » 17 Jul 2009, 14:42

uros14 wrote:joj ljudi pomagajte....strasno bih voleo da naucim da sviram bubnjeve...kako,gde i da li je kasno da pocnem ako sam 94.godiste???
kupi bubnjeve prvo, i nije kasno sto si '94...

User avatar
Derrick
MF veteran
Posts: 1118
Joined: 05 Mar 2007, 18:18
Location: Beograd

Re: Bubnjari

Post by Derrick » 17 Jul 2009, 15:14

NE TREBA prvo kupovati bubnjeve! Prvo sedneš pred jastuk/pad za vežbanje, pa vežbaš rudimentaciju i vidiš da li ti to zaista ide, odnosno da li te interesuje dovoljno da bi dao (realno) dosta novca za pristojan set bubnjeva.

Nikako nije kasno to što imaš 15 godina (hell, ja sam počeo sa 15-16). Vidi prvo ako imaš nekog drugara koji svira bubnjeve da te odvede u studio/na probu svog benda/whatever i da te malčice uputi u celu priču (da vidiš, okvirno, o čemu se tu radi), pa onda vidi šta želiš i kako želiš da sviraš. U svakom slučaju, moja lična preporuka je da, ako te stvarno interesuje da učiš da sviraš, nađeš nekog solidnog instruktora da ti objasni šta i kako...

:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest