da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Moderator: Critical

slomuzi
Posts: 20
Joined: 27 Nov 2008, 19:02

da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by slomuzi » 27 Nov 2008, 19:14

Pomagajte! Naime, krenuo sam sa 16 na solo pevanje, i shvatio da je to moj zivot(muzika).
Istovremeno pohadjam i gimnaziju, i zelim da posle nje upisem srednju solo pevanje.
E sad , da li je moguce , i gde da je zavrsim za neke 2 godine.
Ako imate neka resenja i informacije javite.

User avatar
Binary
Posts: 44
Joined: 22 Oct 2008, 22:56

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by Binary » 21 Dec 2008, 12:51

Koliko ja znam izvodljivo je, u osnovnoj muzickoj je to 100% bilo moguce, za srednju nisam siguran ali mislim isto da moze... Pitanje je samo da li imas vremena i snage da zavrsavas dve godine za jednu... :)

slomuzi
Posts: 20
Joined: 27 Nov 2008, 19:02

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by slomuzi » 23 Dec 2008, 13:09

Da, sto se tice osnovne muzicke znam, e pitanje je sad , da li cu ja pohadjati nastavu kao redovan ili vanredan ucenik i da li ce casovi , ukoliko budem vanredan uucenik placati nekom privatnom profesoru ili kako?

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by sixstring » 23 Dec 2008, 19:42

e i mene to interesuje
ali za el.bas gitaru i Stanković jazz odsek?
zna li ko i šta o tome?

@slomuzi moja drugarica iz srednje,tj,po završetku iste je upisala Stanković,valjda kao vanredan i mislim da ne plaća ništa i da je to neki "skraćeni" kurs,ali opet nisam siguran.

slomuzi
Posts: 20
Joined: 27 Nov 2008, 19:02

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by slomuzi » 24 Dec 2008, 14:51

Ajde onda pitaj drugaricu, mene interesuje solo pevanje
hvala na informaciji..!

User avatar
sixstring
Posts: 627
Joined: 18 Jul 2008, 14:35
Location: Caakcaak
Contact:

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by sixstring » 24 Dec 2008, 21:16

pokušaću nekako već da saznam

Muzika pokrece svet
Posts: 3
Joined: 10 Feb 2009, 16:39

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by Muzika pokrece svet » 10 Feb 2009, 16:44

Imam slican problem... Naime interesuje me da li je moguce upisati muzicku skolu (solo pevanje) sa 18 godina ... Muzika je moj zivot, ali me moji roditelji nikad nisu upisali u muzicku iako sam oduvek to zelela, jer su smatrali da je sve to moj hir i da ce mi to brzo dosaditi... Ali mene zelja da se upisem u muzicku ne prolazi... Pomozite mi ako imate neke informacije i hvala unapred.... :D

User avatar
nemanja_cs
Posts: 245
Joined: 04 Feb 2009, 14:38
Contact:

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by nemanja_cs » 10 Feb 2009, 22:38

da, hocu i ja da upisem za bubnjeve :mrgreen:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by Duane » 11 Feb 2009, 01:27

Muzika pokrece svet wrote:Imam slican problem... Naime interesuje me da li je moguce upisati muzicku skolu (solo pevanje) sa 18 godina ... Muzika je moj zivot, ali me moji roditelji nikad nisu upisali u muzicku iako sam oduvek to zelela, jer su smatrali da je sve to moj hir i da ce mi to brzo dosaditi... Ali mene zelja da se upisem u muzicku ne prolazi... Pomozite mi ako imate neke informacije i hvala unapred.... :D
sto neprobas da nadjes nekog ko ce da ti drzi casove solo pevanja? to cak ume da bude efikasnije od muzicke skole(naravno zavisi od profesora)...

Muzika pokrece svet
Posts: 3
Joined: 10 Feb 2009, 16:39

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by Muzika pokrece svet » 12 Feb 2009, 22:50

Duane wrote:
Muzika pokrece svet wrote:Imam slican problem... Naime interesuje me da li je moguce upisati muzicku skolu (solo pevanje) sa 18 godina ... Muzika je moj zivot, ali me moji roditelji nikad nisu upisali u muzicku iako sam oduvek to zelela, jer su smatrali da je sve to moj hir i da ce mi to brzo dosaditi... Ali mene zelja da se upisem u muzicku ne prolazi... Pomozite mi ako imate neke informacije i hvala unapred.... :D
sto neprobas da nadjes nekog ko ce da ti drzi casove solo pevanja? to cak ume da bude efikasnije od muzicke skole(naravno zavisi od profesora)...
Pa ne znam... Pokusacu... Hvala u svakom slucaju na odgovoru... :D

jakov
Posts: 3
Joined: 03 Feb 2009, 05:03
Location: Beograd

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by jakov » 13 Feb 2009, 03:39

Ko klinac sam bezuspesno terao caleta da me upise na muzicku, samo me je pogledao :grummel_2:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by Duane » 13 Feb 2009, 18:52

jakov wrote:Ko klinac sam bezuspesno terao caleta da me upise na muzicku, samo me je pogledao :grummel_2:
nisi nista propustio veruj mi :lol: :lol: :lol: ja sam ih kasnije molio da me ispisu... a sad mi je zao :? jbg kad nije bio instrument koji sam ja hteo(hammond kekekekke, zapravo gitara, a jbg)

Muzika pokrece svet
Posts: 3
Joined: 10 Feb 2009, 16:39

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by Muzika pokrece svet » 13 Feb 2009, 23:54

jakov wrote:Ko klinac sam bezuspesno terao caleta da me upise na muzicku, samo me je pogledao :grummel_2:
xexexexexeexxexe isti slucaj... :lol:

User avatar
malisha
MF veteran
Posts: 311
Joined: 07 Jul 2007, 20:12
Location: Beograd
Contact:

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by malisha » 22 Feb 2009, 01:23

Joj, ista stvar ovde... Koliko sam se ranije jeo zbog toga - kao klinac sam hteo da sviram vise razlicitih stvari, prvo violinu, cale nije hteo, pa kontrabas, opet cale nije hteo, pa sam posle hteo bubnjeve, pa bas, ni to. Srecom to me je drzalo pa sam svirao bas gde god sam mogao da ga uzmem u ruke... Srecom, jedan od najboljih ortaka mi je basista... I tako sam ja docekao kasnije moj 18-ti rodjendan, i sa tim parama kupio Skvajer P, koji mi je kasnije sjebo gospon Maric. Ali o tome drugi put. U svakom slucaju, zao mi je sto nisam isao u muzicku, ali ma sta neki skolovani muzicari pricali, smatram da je trudom moguce nadoknaditi to... Tako da, off to practice!

Ps. Cale je mislio da sve to mnogo kosta, a to sam saznao tek kao stariji... Jebiga, juzna pruga :)

User avatar
igorpan
MF veteran
Posts: 279
Joined: 08 Dec 2007, 19:51
Location: Ludnica

Re: da li je moguce da za 2 godine zavrsim srednju muzicku

Post by igorpan » 27 Feb 2009, 11:38

Vama nisu davali da idete u muzicku,mene su terali,i verujte to je gore,mislim,voleo sam ja da sviram klavir i sve to,ali me je stvarno mrzelo da vezbam......jos sam isao 2 godine za jednu 2 puta :?

I hteli su da upisem srednju muzicku ali nije bilo teorije na to me naterati,ovako kod kuce 10 puta bolje napredujem jer to ne gledam kao obavezu nego kao zabavu.....sviram kad mi se svira,a ne kad imam ispit.....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest