Komentar ili savet (za ovaj gear)

Moderator: Critical

Fiber
Posts: 53
Joined: 23 Nov 2008, 11:00

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Fiber » 08 Apr 2009, 10:46

Evo da i ja kazem nesto o pomenutom Squieru kog (nazalost samo njega) posedujem. Model je iz 2001. godine, ne znam koliko su ove novije kvalitetne, primetio sam samo da je na mojoj vrat lakiran dok na drugima nije. Sviram je vec pet godina veoma aktivno (par sati na dan), izvukao sam iz nje i vise nego sto moze da pruzi, i mogu reci da ako neko hoce da zvuci kako treba na pomenutoj gitari potrebno je dosta muke i truda. Ukratko, navescu zamerke koje sam ja zapazio tokom ovih godina: magneti mnogo skripe na malo vecem gainu (moje sam voskirao pa je to nestalo), boja sa tela se kruni iako gitaru nisam nigde zakacinjao, izlizala se na mestu gde se drzi desna ruka i sa zadnje strane (nije nesto mnogo, ali mislim da to nebi smelo da se desi posle samo 5 godina), originalni tremolo je najbolje zaglaviti jer se sa svakim koriscenjem zice rastimavaju (moja kobilica je zamenjena pa je to sad malo bolje, ali i dalje ima rastimavanja), i u zadnje vreme je prava muka nastimovati je, desi se da se rastimava prilikom obicnog bendinga u toku pesme, mora da se dostimava nakon 2-3 pesme, stim ne drzi dugo ni kad se ne svira, civije su pocele da preskacu i da imaju lufta, poceli su i da mi zuje pragovi pa sam morao da podizem akciju... Nisam bio u prilici da sviram pravog stratocastera, ali mislim da je akcija na ovoj kopiji dosta visoka, i iz tog razloga je tapovanje jako tesko raditi, pa cak i kad se zice spuste. I najveca mana (bar po meni) je sto nema 22 praga, i ako se koristi kao solo gitara to zna da pravi problem.
Mislim da nije potrebno da kazem da ova gitara apsolutno nije za sviranje neke tvrdje muzike (i zbog magneta i zbog vrata) vec je za neki blues/rock, za sta su inace stratokasteri i predvidjeni (ne racunam Malsteena :mrgreen:).
I da zavrsim pricu, ako si bas navalio da je kupis kupi je, mocices da sviras na njoj, ali moze da se desi da te njen nekvalitet odbije od daljeg napredovanja. Da sam na tvom mestu preskocio bih je i probao neke druge modele, poslusao ljude koji su ti rekli da batalis to pojacalo i uzeo kvalitetniju gitaru. Ja kad god sviram koleginog LTD les paula dodje mi posle da bacim ovu svoju tamburu. Najbolje ti je da odes sa nekim ko ima iskustva sa gitarama i muzikom i cujes razliku izmedju bulleta i neke gitare od +200 evra, a i sam da je probas pa da vidis zasto ova kosta samo 12.000 din. :)

User avatar
fiti93
Posts: 158
Joined: 19 Jan 2009, 01:21
Location: Beograd
Contact:

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by fiti93 » 26 May 2009, 11:28

Evo ti moj primer...sviram bass, ali bitna je poenta. "Lozim se" na Steve-a Harris-a. U pocetku sam hteo da ubijem samo da bi uzeo Squier Precision bass (beli, kao njegov, samo zbog izgleda). Dok nisam dosao na forum i raspitao se. Kao pocetnik bitan mi je bio izgled, sto naravno nije uopste bitno. Ovde su mi pojasnili neke stvari. :wink: Dali mi sa(l)vete koji bas da uzmem i tako sam i uradio. Yamaha RBX 374, za mene bass iz snova(posto sam pocetnik), upravo je bio predlog nekog od forumasa (cini mi se Copeta). Sledeceg dana otisao sam u Mitros, probao tu Yamahu i odma sledeceg dana bez razmisljanja otisao i kupio je.
Poenta price je da ako si pocetnik, treba da se 80% okrenes savetima iskusnijih. Oni su prosli sve sto ti sada prolazis i svakako neces pogresiti ako, u tvom slucaju NE UZMES tog bullet-a.

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by MetalFunk » 09 Jun 2009, 03:15

fiti93 wrote:Evo ti moj primer...sviram bass, ali bitna je poenta. "Lozim se" na Steve-a Harris-a. U pocetku sam hteo da ubijem samo da bi uzeo Squier Precision bass (beli, kao njegov, samo zbog izgleda). Dok nisam dosao na forum i raspitao se. Kao pocetnik bitan mi je bio izgled, sto naravno nije uopste bitno. Ovde su mi pojasnili neke stvari. :wink: Dali mi sa(l)vete koji bas da uzmem i tako sam i uradio. Yamaha RBX 374, za mene bass iz snova(posto sam pocetnik), upravo je bio predlog nekog od forumasa (cini mi se Copeta). Sledeceg dana otisao sam u Mitros, probao tu Yamahu i odma sledeceg dana bez razmisljanja otisao i kupio je.
Poenta price je da ako si pocetnik, treba da se 80% okrenes savetima iskusnijih. Oni su prosli sve sto ti sada prolazis i svakako neces pogresiti ako, u tvom slucaju NE UZMES tog bullet-a.
kako je lepo kad bass-ista pametuje :)

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by sl0e » 09 Jun 2009, 12:06

MetalFunk wrote:kako je lepo kad bass-ista pametuje :)
:ma bravo: :roll:

Ne vidim nista glupo u njegovom postu. Samo je objasnio decku njegov slucaj.

Melnar_89
Posts: 75
Joined: 20 Feb 2008, 22:18

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Melnar_89 » 08 Jul 2009, 10:54

fiti93 wrote:Evo ti moj primer...sviram bass, ali bitna je poenta. "Lozim se" na Steve-a Harris-a. U pocetku sam hteo da ubijem samo da bi uzeo Squier Precision bass (beli, kao njegov, samo zbog izgleda). Dok nisam dosao na forum i raspitao se. Kao pocetnik bitan mi je bio izgled, sto naravno nije uopste bitno. Ovde su mi pojasnili neke stvari. :wink: Dali mi sa(l)vete koji bas da uzmem i tako sam i uradio. Yamaha RBX 374, za mene bass iz snova(posto sam pocetnik), upravo je bio predlog nekog od forumasa (cini mi se Copeta). Sledeceg dana otisao sam u Mitros, probao tu Yamahu i odma sledeceg dana bez razmisljanja otisao i kupio je.
Poenta price je da ako si pocetnik, treba da se 80% okrenes savetima iskusnijih. Oni su prosli sve sto ti sada prolazis i svakako neces pogresiti ako, u tvom slucaju NE UZMES tog bullet-a.
Kako ti mozes da znas da li treba da uzme Squier-a ili NE??
Da li si ti probao to sve ,pa da kazes da li valja ili ne ??

Melnar_89
Posts: 75
Joined: 20 Feb 2008, 22:18

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Melnar_89 » 08 Jul 2009, 11:08

Fiber wrote:Evo da i ja kazem nesto o pomenutom Squieru kog (nazalost samo njega) posedujem. Model je iz 2001. godine, ne znam koliko su ove novije kvalitetne, primetio sam samo da je na mojoj vrat lakiran dok na drugima nije. Sviram je vec pet godina veoma aktivno (par sati na dan), izvukao sam iz nje i vise nego sto moze da pruzi, i mogu reci da ako neko hoce da zvuci kako treba na pomenutoj gitari potrebno je dosta muke i truda. Ukratko, navescu zamerke koje sam ja zapazio tokom ovih godina: magneti mnogo skripe na malo vecem gainu (moje sam voskirao pa je to nestalo), boja sa tela se kruni iako gitaru nisam nigde zakacinjao, izlizala se na mestu gde se drzi desna ruka i sa zadnje strane (nije nesto mnogo, ali mislim da to nebi smelo da se desi posle samo 5 godina), originalni tremolo je najbolje zaglaviti jer se sa svakim koriscenjem zice rastimavaju (moja kobilica je zamenjena pa je to sad malo bolje, ali i dalje ima rastimavanja), i u zadnje vreme je prava muka nastimovati je, desi se da se rastimava prilikom obicnog bendinga u toku pesme, mora da se dostimava nakon 2-3 pesme, stim ne drzi dugo ni kad se ne svira, civije su pocele da preskacu i da imaju lufta, poceli su i da mi zuje pragovi pa sam morao da podizem akciju... Nisam bio u prilici da sviram pravog stratocastera, ali mislim da je akcija na ovoj kopiji dosta visoka, i iz tog razloga je tapovanje jako tesko raditi, pa cak i kad se zice spuste. I najveca mana (bar po meni) je sto nema 22 praga, i ako se koristi kao solo gitara to zna da pravi problem.
Mislim da nije potrebno da kazem da ova gitara apsolutno nije za sviranje neke tvrdje muzike (i zbog magneta i zbog vrata) vec je za neki blues/rock, za sta su inace stratokasteri i predvidjeni (ne racunam Malsteena :mrgreen:).
I da zavrsim pricu, ako si bas navalio da je kupis kupi je, mocices da sviras na njoj, ali moze da se desi da te njen nekvalitet odbije od daljeg napredovanja. Da sam na tvom mestu preskocio bih je i probao neke druge modele, poslusao ljude koji su ti rekli da batalis to pojacalo i uzeo kvalitetniju gitaru. Ja kad god sviram koleginog LTD les paula dodje mi posle da bacim ovu svoju tamburu. Najbolje ti je da odes sa nekim ko ima iskustva sa gitarama i muzikom i cujes razliku izmedju bulleta i neke gitare od +200 evra, a i sam da je probas pa da vidis zasto ova kosta samo 12.000 din. :)
Ne mozes da poredis LTD koji ima aktivnu elktroniku u vecini slucajeva i SQUEIR koji ima 3 singla koji zuje do besvesti.
Za 150 evra ne mozes da dobijes vise ,ukoliko te ne ukenja neki dobar komad.
I ove price da zuje pikapi,da se izlizala gitara na delu gde je desna ruka,da pragovi zuje,i da tremolo treba da bude fixiran su prazne price.
Sve se te zajebancije se desavaju i na sqpim gitarama tako da zajebi tu pricu...

User avatar
Stanko
Posts: 1559
Joined: 13 May 2009, 15:59
Location: Beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Stanko » 08 Jul 2009, 11:13

Melnar_89 wrote:Kako ti mozes da znas da li treba da uzme Squier-a ili NE??
Da li si ti probao to sve ,pa da kazes da li valja ili ne ??
Evo ja mogu, imam tog squiera, i meni je jos uvek ok, ali da se ne lazemo, krs je ;) cak nije ni puno drvo, vec je shperka.... Jedino sto iole valja na toj gitari je vrat, al covek cini mi se ima jos 2 u tom cenovnom rangu... Ja cu da je sviram dok ne pazarim nesto novo, a posle ode na zid, samo zato sto je prva gitara ;)
Tako da ni ja ne smatram pametnim tu kupovinu, to je moj savet, ali naravno tudji izbor, tudja lova... Kako god ispadne nadam se da ce on biti zadovoljan...
U zdravlje!

User avatar
MetalFunk
Posts: 2764
Joined: 18 Dec 2008, 20:17

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by MetalFunk » 08 Jul 2009, 11:56

sl0e wrote:
MetalFunk wrote:kako je lepo kad bass-ista pametuje :)
:ma bravo: :roll:

Ne vidim nista glupo u njegovom postu. Samo je objasnio decku njegov slucaj.
nisam ni mislio nista lose.. mislio sam u poz. smislu.. :ziveli:

Melnar_89
Posts: 75
Joined: 20 Feb 2008, 22:18

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Melnar_89 » 09 Jul 2009, 11:14

Stanko wrote:
Melnar_89 wrote:Kako ti mozes da znas da li treba da uzme Squier-a ili NE??
Da li si ti probao to sve ,pa da kazes da li valja ili ne ??
Evo ja mogu, imam tog squiera, i meni je jos uvek ok, ali da se ne lazemo, krs je ;) cak nije ni puno drvo, vec je shperka.... Jedino sto iole valja na toj gitari je vrat, al covek cini mi se ima jos 2 u tom cenovnom rangu... Ja cu da je sviram dok ne pazarim nesto novo, a posle ode na zid, samo zato sto je prva gitara ;)
Tako da ni ja ne smatram pametnim tu kupovinu, to je moj savet, ali naravno tudji izbor, tudja lova... Kako god ispadne nadam se da ce on biti zadovoljan...
U zdravlje!
Slazem se potpuno

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by bokicasa » 15 Jul 2009, 11:47

ja se ne slazem..ja mrzim komentare...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest