Komentar ili savet (za ovaj gear)

Moderator: Critical

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by sl0e » 08 Mar 2009, 15:24

sl0e wrote:Najbolje je da odes jedan dan od Mitros-a i da trazis da ti daju da probas kombinaciju MG+Squier. Onda mi necemo morati da te odvracamo od kupovine toga :ziveli:
That being said, nemam nista vise da dodam. Ti moras da odlucis da li ces kupiti instrument ili igracku koja ti dobro izgleda :)

User avatar
CharlieFSA
Posts: 158
Joined: 30 Jan 2009, 11:28
Location: Stadium
Contact:

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by CharlieFSA » 08 Mar 2009, 16:06

ok to je onda to.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by sl0e » 12 Mar 2009, 18:17

Ovo je instrument koji bih ti preporucio: http://guitars.musiciansfriend.com/prod ... sku=511077. Mislim da kosta oko 16-17 hiljada dinara, dakle, 4-5 hiljada je skuplje od Squier-a ali ti nudi mnogo vise :)

Madhead
Posts: 20
Joined: 25 Dec 2008, 20:13

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Madhead » 17 Mar 2009, 20:24

E ovako! Koliko vidim imas vec 2 gitare a naveo si da ti sa pojalom nije zvuk uredu, tako da je moje misljenje da uzmes lepo te pare i da nabavis neko pojacalce ili pojacalo :D !
A za gitaru da stekas pa kad bude para kupis nesto ozbiljnije mislim da ti pored te 2 nije neophodna s'tim sto ja ne znam kakav im je zvuk! A mozda ti je bolja i varijanta da zamenis magnete na nekoj od tih sto imas. Ako bas planiras da kupis nesto na foru fendera mislim da bi bilo najbolje da pogledas vise gitara u vise radnji! Tako bi ja uradio pa ti zato i kazem, a ti razmisli pa polako.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by sl0e » 18 Mar 2009, 00:56

Ja ipak mislim da je najbolje da se u startu uzme sto bolja gitara. Ove ostale stvari moze uvek da pazari. :)

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by bokicasa » 18 Mar 2009, 09:55

1.najvaznije-NEMOJ DA MISLIS DA CES DOBITI ZVUK SA YOUTUBA!!!covece,pa da li oni tebi pokazuju koje pojacalo koriste,koje pedale,koji procesor,ti sad mozes da mislis u do jaja je sve to,al kad budes dosao kuci i upalio ga u svoje dzepno pojacalo(dzepno zbog jacine) zabezeknuces se kvalitetom zvuka!!Ja stojim iza onoga sto sam nekoliko puta rekao SQUIER JE NAJVECI SHIT KOJI MOZES NACI ZA TE PARE,ALI UBEDLJIVO!!
2.moraces da mi objasnis ovo CEMU KUPOVINA 3 LOSE GITARE,ZAR NIJE LOGICNIJE KUPITI JEDNU A DO JAJA DA BUDE!?!?ne vidim poentu imati 2 squiera!?DA LI I TI MOZES DA MI JE OBJASNIS??ISKRENO SUMNJAM,JER DA MALO VISE ZNAS O GITARAMA NE BI TAKO BACAO PARE KAO STO RADIS...Ja da sam na tvom mestu,kao prvo i prvo ne bi kupovao trecu gitaru,ne bi kupovao squiera,nego bi prodao druge 2 i dodao ove pare sto imam i kupio neku gitaru koja moze tako da se nazove.NE ZNAM UOPSTE I ODAKLE TI IDEJA DA KUPUJES PROCESORE,MISLIM ZAR NIJE LOGICNIJE DATI SVE U OSNOVNO(GITARE)NEGO KUPITI SLJ KATEGORIJU PA ONDA NJOJ DODAVATI OPREMU?!?
dacu ti jedan primer-
Evo ovako,recimo,treba ti kompjuter,sa sve full skenerom i lcd monitorom,kuci vec imas 2 pentiuma II,a ti oces da kupis jos jedan,ali sa lcd-om i skenerom,da li je to logicno,sad mi odgovori??
Bacas pare,pocetnik si(sviras godinu dana) i ne vidim zasto bi ti sad morao da kupis trecu gitaru,a pogotovo ovog krnjavog i raspalog squiera!!??Pogledaj ti malo pacifice,dosta bolja gitara sve u svemu,to ce ti svako ovde potvrditi..Za mene je squier uvek bio-AKO NEMAS KOJE DRUGO DEBLO DA SVIRAS,NI TAD NEMOJ SQUIERA!

User avatar
CharlieFSA
Posts: 158
Joined: 30 Jan 2009, 11:28
Location: Stadium
Contact:

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by CharlieFSA » 25 Mar 2009, 23:57

:shock:
ne vidim poentu imati 2 squiera!?DA LI I TI MOZES DA MI JE OBJASNIS??ISKRENO SUMNJAM,JER DA MALO VISE ZNAS O GITARAMA NE BI TAKO BACAO PARE KAO STO RADIS..
ozbiljni problemi stoje iza tebe ja nigde nisam rekao da sam ja mega extra giga poznavalac bilo chega. gitare su mi super ili bar lepo sviraju a shto se tiche zvuka momci sa you tuba vechina napishe koja pojachala koriste ako kliknesh na link *more info* tamo mozesh saznati na chemu su a vechina njih ima kako bi ti rekao dzepna pojachala i odlichna su. ne razumem chemu dreka vika i cika mogao si lepo pomochi kao i ostali.

User avatar
CharlieFSA
Posts: 158
Joined: 30 Jan 2009, 11:28
Location: Stadium
Contact:

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by CharlieFSA » 25 Mar 2009, 23:59

Madhead wrote:E ovako! Koliko vidim imas vec 2 gitare a naveo si da ti sa pojalom nije zvuk uredu, tako da je moje misljenje da uzmes lepo te pare i da nabavis neko pojacalce ili pojacalo :D !
A za gitaru da stekas pa kad bude para kupis nesto ozbiljnije mislim da ti pored te 2 nije neophodna s'tim sto ja ne znam kakav im je zvuk! A mozda ti je bolja i varijanta da zamenis magnete na nekoj od tih sto imas. Ako bas planiras da kupis nesto na foru fendera mislim da bi bilo najbolje da pogledas vise gitara u vise radnji! Tako bi ja uradio pa ti zato i kazem, a ti razmisli pa polako.
hvala na savetu.

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by sl0e » 26 Mar 2009, 15:42

Madhead wrote:...mozda ti je bolja i varijanta da zamenis magnete na nekoj od tih sto imas.
Mislim da je glupo stavljati nove magnete u Squier-a. Sure, dobice nesto bolji zvuk, ali to i dalje nece biti to, pre svega zbog drveta, koje je kod Squier-a (cesto) ocajnog kvaliteta (a ponekada je diskutabilno da li je uopste i drvo :D ). Retko od kante moze da ispadne nesto bolje.

Moj savet je da izdvojis vremena i odes do prodavnice muzickih instrumenata. Probaj sto vise gitara. Znaci isprobaj sve moguce gitare, i obrati paznju koja ti najbolje lezi u ruci, koja ti se cini "prirodnom". Ovo bih istakao zbog toga sto verovatno ne znas kakav ti vrat odgovara. Pre svega mislim na radijus, pragove, itd. Te neke "sitnice" znaju da znace mnogo, sto se same svirljivosti tice.

Lepi Stane Mafija
Posts: 30
Joined: 05 Jun 2008, 12:07
Location: Sremska Mitrovica

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Lepi Stane Mafija » 26 Mar 2009, 18:38

Zasto je host ove teme toliko tvrdoglav i pravi se pametan?? brate ja sviram manje od tebe i kad mi neko iskusniji,stariji kaze nesto da uradim tako ja to uradim ne pitajuci zasto i kasnije ispadne sve odlicno! kad sam kupovao akusticnu gitaru raspitivao sam se ovde na forumu i sreo sam jednog lika Kristijana sa covekom sam i dalje u kontaktu. On mi je dao savet da uzmem Da Capo w701 i ja sam prezadovoljan! za one pare odlicna svirka!!tako i ti treba da uradis!Ako ti ljudi vec kazu da ne kupujes onaj krs onda nemoj. dacu ti primer moj drug i ja poceli smo da sviramo u skoro isto vreme samo sto je moja gitara bolja po zvuku i dala mi je odma zalju da sviram jel se lepo cula, a drug sada jedva svira nije se skoro pomerio sa nivoa sa kog je krenuo zato sto je los zvuk i jednostavno unisti ti zelju za sviranjem isto kao i gitara sa jakooooo starim zicama sviras pola sata i popizdis jer je pre svega zvuk djubre a onda i kasnije teze nastimovati! Ako si vec pitao za savet poslusaj ih! Ovde sam procitao ne znam tacno od koga ali dao ti je savet da prodas te 2 gitare i da uzmem pravu. To je odlicna ideja ili ako neces tako onda lepo nemoj kupiti pojacalo i imaces vise para za MNOOOOGOO ALI MNOOOOGOOOO BOLJU SVIRKU. Drugova i moja gitara se razlikuju samo u 2 hiljade dinara a zvuk ne moze da se meri koliko je moja bolja sve zato sto sam slusao iskusnije od mene!!!

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by bokicasa » 26 Mar 2009, 19:51

ja sam rekao da je bolje da proda te gitare i kupi neku pravu,i ako mozes nadji osobu na ovom forumu koja ima visegodisnje iskustvo sviranja,bar ko ja,a vrlo lako i vise od mene, koja ti nece reci to isto!!ti ako si rokfeler onda ti necu reci nista,ali ako si se krpio da bi kupio bilo koju od ovih gitara onda tu nesto nije u redu...npr kupujes orman/r,kako god,ti neces kupiti 3 mala okrnjena nego ces kupiti velikog i novog,zar ne?!?razmisljaj malo,koji bi potez bio logican,koji ne,ja sam ispizdeo,jer nemas preveliko iskustvo a neces da slusas nikoga skoro..sto si onda postavio temu!?!?

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by sl0e » 26 Mar 2009, 20:06

bokicasa wrote:...ja sam ispizdeo
Calm down brotha' :D (slobodno mogu da kazem i komsija, tj. fellow vozdovcanin)

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by cccira » 26 Mar 2009, 20:32

sl0e wrote:
bokicasa wrote:...ja sam ispizdeo
Calm down brotha' :D (slobodno mogu da kazem i komsija, tj. fellow vozdovcanin)
Haha, evo jos jednog Vozdovcanina :D

Bokicasa za precednika! Niko ne moz da se iznervira zbog nekih gluposti kao on :mrgreen:

User avatar
CharlieFSA
Posts: 158
Joined: 30 Jan 2009, 11:28
Location: Stadium
Contact:

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by CharlieFSA » 26 Mar 2009, 22:34

sl0e wrote:
Madhead wrote:...mozda ti je bolja i varijanta da zamenis magnete na nekoj od tih sto imas.
Mislim da je glupo stavljati nove magnete u Squier-a. Sure, dobice nesto bolji zvuk, ali to i dalje nece biti to, pre svega zbog drveta, koje je kod Squier-a (cesto) ocajnog kvaliteta (a ponekada je diskutabilno da li je uopste i drvo :D ). Retko od kante moze da ispadne nesto bolje.

Moj savet je da izdvojis vremena i odes do prodavnice muzickih instrumenata. Probaj sto vise gitara. Znaci isprobaj sve moguce gitare, i obrati paznju koja ti najbolje lezi u ruci, koja ti se cini "prirodnom". Ovo bih istakao zbog toga sto verovatno ne znas kakav ti vrat odgovara. Pre svega mislim na radijus, pragove, itd. Te neke "sitnice" znaju da znace mnogo, sto se same svirljivosti tice.
Hvala puno Sloe:) pazljivo chu birati i josh chu googlati o svemu ovome nadam se da chu lepo odabrati :)


slusam savete viku i ciku ne.

User avatar
Wolf
Metalhead
Posts: 920
Joined: 16 Aug 2008, 13:05
Location: Kikinda, na kraj sela...

Re: Komentar ili savet (za ovaj gear)

Post by Wolf » 27 Mar 2009, 00:29

Realno, da slusas savete, "cike i vike" :? ne bi bilo. No nebitno.
Slusaj iskusnije i dobro ces proci.
To ti kazem iz iskustva. ;)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest