Profi ali početnik..:)

Moderator: Critical

User avatar
vuk0125
Posts: 132
Joined: 26 May 2009, 21:19
Location: CG Nikšić

Profi ali početnik..:)

Post by vuk0125 » 26 May 2009, 21:38

e ovako,
Ja sam iz CG i idem u muzičku školu u nikšiću, zavrsavam 5 razred niže muzičke i sviram akustičnu gitaru. pošto mi tamo većinom sviramo klasiku, zelim da predjem malo na ove pjesme i tako to... Svi kažu da je to šala posle završetka muzičke škole i da onda to možeš sa lakoćom svirati. Imam 2 gitare, jednu marke valensia a drugu Yamaha C-30 M koju sam dobio na jednom medjunarodnom takmičenju u nk... (kucajte u google Vuk Kasalica ako nevjerujete..
poco sam da sviram pjesme prije 2 nedjelje i veoma mi dobro idu ovi akordi.. znam svaki super da sviram jer ih i mi koristimo u klasici.. slusam stranu muziku , aerosmith i tako to i imam svaki program neophodan za tabove kao što je guitar pro 5 sa rse-om. možete li da me uputite kako da počnem, sa kojim pjesmama? imam stvarno super slux i mogu sluxom da štimujem gitaru..Imam i onaj program guitar speed trainer ali je to za mene ja mislim sprdnja.. ono sve sa lakoćom sviram da sam ga izbrisao odmax. njega mi je preporucio neki sa foruma krstarice..
trazim samo da me uputite jer mi neki kažu da treba da pocnem da sam skidam pjesme a neki kazu na guitar pro. mislim da ste vi ovdje najstručni jer je ovo ipak sajt samo za muziku.. ima li kakav program za učenje i razvijanje sluha da mi preporučite?
izvinjavam se što sam puno pisao i što sam se hvalio ali sam morao da bi svatili moj slucaj..:)

unaprijed, Hvala

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Solomon » 26 May 2009, 22:44

bolje skidaj na sluh nego uz pomoc GP-a

User avatar
bokicasa
Posts: 828
Joined: 08 Nov 2008, 11:42
Location: vozdovac,beograd

Re: Profi ali početnik..:)

Post by bokicasa » 26 May 2009, 22:46

Guitar speed trainer sigurno nisi mogao da sviras do kraja jer je kraj 200bpm!!!kako ja kazem,ne pali se.
sto se tice muzike,potrazi acoustic verzije pesama,ili ti unplugged,ukucas na pretrazivacu googla ili sajta..

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Profi ali početnik..:)

Post by ognjen93 » 27 May 2009, 09:55

Bezi od gp-a ako mozes sam na uvo da skidas pesme, da znam taj osecaj da mislis da sve znas, ali svatices kolko ne znas kad budes prvi put otisao na probu, i smoris se jer nema ko u klasisi vuces svoj deo i ne zanima te nista, ovako u rock sastavu, pogotovo ako si jedini gitarista, moras da pokrijes klavijaturistu kad ispadne, da cekas basistu ako je zakasnio... Da tripis da bubnjar odredjuje ritam koji se njemu svidja.....
Ode ja od teme
Za pocetak kreni da sviras trzalicom, deluje lako ali ce ti trebati neko vreme da naucis razlaganja pogotovo ona kao u Under the bridge, ako nesto ne mozes da skines na uvo nemoj odmah da palis gp, 1. Vecina stvari je lose uradjeno 2. Ubija kreativnost 3. Ludim kada mi na probi kazu >pa brate tako je na tabu< :evil: :evil: :evil:, vec pogledaj akorde kojih ima gomila na netu, pa ispravi ono sto ne valja, sam razradi solo, sam nadji ritam, razlaganje.......
E I NEMOJ TOLIKO DA SE QU*CI* , IPAK NISI TI SEGOVIA


I za pocetak trebalo bi da znas da je yamaha c 30 KLASICNA gitara, ne akousticna

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Profi ali početnik..:)

Post by cccira » 27 May 2009, 10:41

Kako je pametan ovaj ognjen, za ne povjerovat...

Enivejs, ja ti toplo preporucujem da koristis guitar pro i sajt: http://www.ultimate-guitar.com/
Tamo ces naci ogroman broj tablatura, i onda samo cepaj ono sto slusas (mi ne mozemo da ti kazemo koju muziku slusas, zar ne?) :)

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by dejankuki » 27 May 2009, 11:10

Pade mi napamet jedna staaaaara decija pJesma.. Vuce, Vuce, Bubo lenja...

pogledaj ovde!!

viewtopic.php?p=94782#p94782




BTW.. malkice smiri zivce.. plizzz..

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Duane » 27 May 2009, 11:42

gitar pro je sjajna stvar... genijalna skrroz.. to sto deca neznaju da ga koriste je njihova greska... imas sve sta ti treba da skines pesmu u originalu, al aj ubedi ti nekog da netreba da skida BUKVALNO sve iz gitar proa, nego ima sjajan program za otvaranje tablatura, a da bi dobio oridjinale zvuk pustis pesmu, raspalis i eto, dodas neke fore koje se nemogu zapisati tabom i to je to... fora je kod rok muzike to sto je prilicno arhaicna i "neskolovana" tako da hendzhu nikako nemozes napisati u GP i pustiti da ti svira i po tome skidati, ali npr bacha mozes opusteno... takva je jednostavno muzika, dosta off beata koji i nemoze da se zapise...
a ne koristiti gp kao robot neki, skidas kako on odpishti pesmu... naravno da nevalja ako se tako koristi, al ono ako tako hoces da ga koristis ok with me, al nemoj da ga blatis jer neznas...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Funkomat » 27 May 2009, 12:36

Jako me nervira ona prica "gitar pro je sranje, uci se skidanjem pesama na sluh...".
Ajde da kazes coveku koji svira 2,3,4 god... ali reci pocetniku tako nesto... potpuna glupost.
Ja sam UBEDNJEN da sad ne bih znao da skidam pesme na sluh da nije bilo gitar pro-a.
Cujes nesto sto ti zvuci zanimljivo i kazes... hm... bas me zanima kako se to svira, otvoris gitar pro, pogledas i sledeci put ces nesto slicno tome mozda i znati da skines na sluh.
Milion "fora" sam naucio preko gitar pro-a. Secam se kad sam pocinjao da sviram i bio zadivljen onim brzim delom soloa is stairway to heaven-a. Onda sam jednom prilikom video gitar pro kod druga i kako se to svira i bio presrecan... Od tad koristim gitar pro. :ziveli: Tesko da ce pocetnik skontati kako se takve stvari sviraju.
Gitar pro je jako dobra stvar.

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Profi ali početnik..:)

Post by ognjen93 » 27 May 2009, 12:43

Funkomat wrote:Jako me nervira ona prica "gitar pro je sranje, uci se skidanjem pesama na sluh...".
Ajde da kazes coveku koji svira 2,3,4 god... ali reci pocetniku tako nesto... potpuna glupost.
Ja sam UBEDNJEN da sad ne bih znao da skidam pesme na sluh da nije bilo gitar pro-a.
Cujes nesto sto ti zvuci zanimljivo i kazes... hm... bas me zanima kako se to svira, otvoris gitar pro, pogledas i sledeci put ces nesto slicno tome mozda i znati da skines na sluh.
Milion "fora" sam naucio preko gitar pro-a. Secam se kad sam pocinjao da sviram i bio zadivljen onim brzim delom soloa is stairway to heaven-a. Onda sam jednom prilikom video gitar pro kod druga i kako se to svira i bio presrecan... Od tad koristim gitar pro. :ziveli: Tesko da ce pocetnik skontati kako se takve stvari sviraju.
Gitar pro je jako dobra stvar.
Decko je 5 razred nize muzicke - znaci svira 5 godina, i daleko je od pocetnika, ne znam koliko dugo sviras ali ako planiras da budes ozbiljan gitarista batali sva ta sranja, nauci harmonska pravila, pa ce onda sve ici lakse..... a ako ih znas nije mi jasno kako ne mozes onda da skines pesmu, naravno ne radi se to za 5 min, nadjes prvi akord,npr. G dur pa onda znas da posle njega moze da ide C, Am , Em , F... , prvo skines lose pa onda slusas usavrsavas, jeste jeben posao koji oduzima vreme, ali vremenom ce i to ici <za 5 minuta>
Last edited by ognjen93 on 27 May 2009, 12:48, edited 1 time in total.

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: Profi ali početnik..:)

Post by cccira » 27 May 2009, 13:28

Moj profa gitare koji bi svima nama ovde mogao da pojasni sta je sviranje gitare koristi guitar pro i dan danas

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Funkomat » 27 May 2009, 14:08

ognjen93 wrote:
Funkomat wrote:Jako me nervira ona prica "gitar pro je sranje, uci se skidanjem pesama na sluh...".
Ajde da kazes coveku koji svira 2,3,4 god... ali reci pocetniku tako nesto... potpuna glupost.
Ja sam UBEDNJEN da sad ne bih znao da skidam pesme na sluh da nije bilo gitar pro-a.
Cujes nesto sto ti zvuci zanimljivo i kazes... hm... bas me zanima kako se to svira, otvoris gitar pro, pogledas i sledeci put ces nesto slicno tome mozda i znati da skines na sluh.
Milion "fora" sam naucio preko gitar pro-a. Secam se kad sam pocinjao da sviram i bio zadivljen onim brzim delom soloa is stairway to heaven-a. Onda sam jednom prilikom video gitar pro kod druga i kako se to svira i bio presrecan... Od tad koristim gitar pro. :ziveli: Tesko da ce pocetnik skontati kako se takve stvari sviraju.
Gitar pro je jako dobra stvar.
Decko je 5 razred nize muzicke - znaci svira 5 godina, i daleko je od pocetnika, ne znam koliko dugo sviras ali ako planiras da budes ozbiljan gitarista batali sva ta sranja, nauci harmonska pravila, pa ce onda sve ici lakse..... a ako ih znas nije mi jasno kako ne mozes onda da skines pesmu, naravno ne radi se to za 5 min, nadjes prvi akord,npr. G dur pa onda znas da posle njega moze da ide C, Am , Em , F... , prvo skines lose pa onda slusas usavrsavas, jeste jeben posao koji oduzima vreme, ali vremenom ce i to ici <za 5 minuta>
Druze, mislim da nisi dovoljno pazljivo citao moj post.

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Bluesko » 27 May 2009, 14:14

Mir deca! :D :lol:
Da nije bilo GP-a i i onih stampanih knjizurina sa tabovima i chorusima,ja verovatno ne bi nikad prosvir`o :D
Medjutim,u pravu je Ognjen kad kaze da za ozbiljno bavljenje muzikom GP nije sve i svja...Vremenom,svaki muzicar bi mog`o da sam skine neku stvar (izuzimajuci trlmlrtrltrlmltmltmltmlttrltrlt od Malmsteena),tako da je oslanjanje na Gp posle izvesne kilometraze nepotrebno...a vala ume da bude i pogresno,jer GP ima i gresaka cesto.. :) Tako da bi bilo neozbiljno malo skidati stvar preko GP posle 5,6 godina aktivnog sviranja,jedino ako je potrebno za kratko vreme skinuti neku stvar ili tako to.... Ja ipak i dalje koristim GP i Ultimate guitar,al` se trudim da batalim :D

"Radio LUxemburg" - esenshl :bravo: :wink:

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by dejankuki » 27 May 2009, 15:06

Nadam se da je neko od diskutanata ovde procitao onaj moj "tutorijal"

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Bluesko » 27 May 2009, 15:24

dejankuki wrote:Nadam se da je neko od diskutanata ovde procitao onaj moj "tutorijal"
Ja sam `teo da turim link,pa posle linka - esenshal... Al sam turio samo RL,pa esnshal,ali shvatice raja da se esenshal odnosilo na ceo tutorijal,a ne samo na RL i esenshl i tako to i tako to :))))

User avatar
ness
Posts: 819
Joined: 14 Mar 2009, 17:42
Location: Zrenjanin

Re: Profi ali početnik..:)

Post by ness » 27 May 2009, 16:04

vuk0125 wrote:trazim samo da me uputite jer mi neki kažu da treba da pocnem da sam skidam pjesme a neki kazu na guitar pro.
Vuche,i jedno i drugo.Ne vidim razlog zasto bi odbacivao blagodeti tehnologije kao sto je guitar pro. Sve sto je dobro i sto ti moze pomoci treba iskoristiti. Nemoj robovati predrasudama tipa:guitar pro nista ne valja,itd. Naravno, skidaj pesme i na sluh, pa kombinuj sa guitar pro,i rezultati ce sami doci,mada po onome sto si naveo u postu,neces imati puno problema. Rekao si da volis da slusas Aerosmith. Pa onda sviraj njihove pesme,radi to sto volis i sto ti prija uhu.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest