Profi ali početnik..:)

Moderator: Critical

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Solomon » 27 May 2009, 19:33

GP jebe keve :metal: 50%(speed) sve osim bubnjeva na 0, i idemo, 75% jos uvijek samo bubnjevi, 100% odsviram koji put, i onda ukljucujem gitare da cujem sve skupa, onda pocnem svirati uz vindouz medija plejer i mp3 pjesmu :mrgreen: :)

a onda posle nekog vremena kad zaboravim, ukljucim bass i bubnjeve i slusam jednom i onda ideemooooo :mrgreen:

sve u svemu vrlo korisna stvarcica :ziveli:

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Profi ali početnik..:)

Post by ognjen93 » 27 May 2009, 20:32

Jedna situacija sura Vuk stoji na bini i u sred pesme on zaboravio kako ide solo.....
1. opcija: Izblamiraće se i reci klavijaturisti da odradi solo, a ni ovaj ga ne zna kako treba, ceo bend ispada jadan
2. opcija: Vuk zna da improvizuje, odradi taj solo i svi srecni


A da nece mozda da nauci da improvizuje uz gp?

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Bluesko » 27 May 2009, 20:46

Nek` razlaze akorAde,to uvek pali 3 sekunde :D :mrgreen: Ne svidja mi se ovaj MR. Green novi :lol:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Funkomat » 27 May 2009, 22:22

@ ognjen93
Ja bih rekao da ti pojma nemas o cemu pricas.

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Solomon » 27 May 2009, 22:26

ognjen93 wrote: A da nece mozda da nauci da improvizuje uz gp?
zasto da ne ?

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Bluesko » 27 May 2009, 23:08

Duane wrote: isto ce da zvuci, sve zavisi od sviraca, a ne od toga da li je neko skidao preko GP-a ili ne...
Da,ali ovaj baja kaze da ce ti mnogo vise koristiti da skidas pesme preko sluha,nego preko GP,razvijanje sluha,empirizam i tako to,sto je u sustini i tacno ;) :ziveli:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Duane » 27 May 2009, 23:17

Bluesko wrote:
Duane wrote: isto ce da zvuci, sve zavisi od sviraca, a ne od toga da li je neko skidao preko GP-a ili ne...
Da,ali ovaj baja kaze da ce ti mnogo vise koristiti da skidas pesme preko sluha,nego preko GP,razvijanje sluha,empirizam i tako to,sto je u sustini i tacno ;) :ziveli:
:ziveli:

da je tako bilo ok... al primer - " vuk nezna da improvizuje, jebiga kad je koristio gitar pro " me jednostavno odvodi daleko od takvog zakljucka... i raniji zakljuchtzi tipa - ko koristi gitar pro nema sluha i slicno...

ok kad skidas pesmu na sluh naravno da razvijas sluh vise, ali ga razvijas isto i kad slusas muziku i kad skidas preko guitar proa... ako cemo pravo, najbolje skidati neke vjedzbice za sluh pa cepati umesto obicnih pesama...

neznam ono sluh ovo sluh ono... kao da je to bitno... na kraju krajeva sviranje gitare jeste samo veshtina... i nemozes ti da sednes i da je sviras "dusom" - kako narodno predanje govori... to je ono sto ljudi ne vide... nije bb king seo i odsvirao taj jedan prejebiv ton... nego je tip svirao 30 godina sve i svasta, sta je stigao, dok nije ubo taj ton... nije se rodio sa sluhom... ili nije postao sluhista jer nije koristio tablature... to je sve neki smalltalk koji vrti tu neke pricice, a zapravo je jednostavno... sviras 10 sati na dan, razbijas gitaru... nesviras 10 sati na dan... bolje bi ti islo plivanje... a to da li koristis gitar pro ili ne je prica za malu decu... vrlo malu decu... kupus...

User avatar
Solomon
Dimension 7
Posts: 2499
Joined: 21 Jan 2008, 20:08
Location: Bijeljina

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Solomon » 28 May 2009, 00:02

evo i ja 17 godinica :mrgreen:

npr kad skidam na sluh nesto, cesto mi se desava da izvalim nesto skroz mocno, ili da skontam nesto novo, ili nesto sto je slicno sa onom x pjesmom pa iskombinujem nesto... i tako sve u svemu samo vjezba :ziveli:

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Profi ali početnik..:)

Post by sl0e » 28 May 2009, 00:55

ognjen93 wrote:trebati neko vreme da naucis razlaganja pogotovo ona kao u Under the bridge...
Ako mislimo na istu pesmu, imam samo 1 komentar.

:krstise:

Sto se tice cele price oko Guitar Pro-a, svakako koristan program bez koga ne bih mogao da se upustam u "skidanje" dosta pesama. Mislim da se na sluh treba oslanjati mnogo kasnije, narocito za neke kompleksnije pesme.

Ognjen je neprevazidjen. :bow: :bravo: ^^ :bambi: :ziveli:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Funkomat » 28 May 2009, 01:54

sl0e wrote:
ognjen93 wrote:trebati neko vreme da naucis razlaganja pogotovo ona kao u Under the bridge...
Ako mislimo na istu pesmu, imam samo 1 komentar.

:krstise:
Uvod ili sta?

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: Profi ali početnik..:)

Post by sl0e » 28 May 2009, 02:09

U da, jbt, zaboravio sam da postoji taj uvod :mrgreen: My bad :mrgreen:

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Funkomat » 28 May 2009, 02:31

Zar nije to jedino razlaganje u pesmi? :D

ognjen93
Posts: 601
Joined: 02 May 2009, 16:44
Location: Pensacola FL

Re: Profi ali početnik..:)

Post by ognjen93 » 28 May 2009, 09:28

Funkomat wrote:
sl0e wrote:
ognjen93 wrote:trebati neko vreme da naucis razlaganja pogotovo ona kao u Under the bridge...
Ako mislimo na istu pesmu, imam samo 1 komentar.

:krstise:
Uvod ili sta?
Da mislo sam na uvod

User avatar
Шмајсер
Хинт-Лорд
Posts: 1055
Joined: 17 Feb 2008, 22:03
Location: Мош пит

Re: Profi ali početnik..:)

Post by Шмајсер » 28 May 2009, 10:41

реално ја сам завршио нижу и све сам то знао као шваба тралала. од кад сам завршио ево већ 4 или 5 година никад ми није требало то ни за један инструмент који сам свирао.

User avatar
dejankuki
Ćale - moderator
Posts: 4054
Joined: 13 Aug 2007, 21:54
Location: Knjazevac
Contact:

Re: Profi ali početnik..:)

Post by dejankuki » 28 May 2009, 11:49

tema ce bit' zakljucana i malo ociscena od offa...



BTW, molim ali molim ognjena i ostale (nije samo ognjen kriv) da se uzdrze od suvislih komentara i "prosipanja pameti".. tek onako..

off je dozvoljen ali u nekim granicama... blago pomerenim.. ali prepucavanje. e to cu da sankcionisem...


BTW2 otvorite drugu temu da se zalite povodom ovoga... . (tacka)




tema je otkljucana... smorli ste me sveCki..

Nekima sam obrisao cele postove, nekima sam skratio postove, nekima sam izmenio malkice.. samo da tema ostane u smislui koji ima naslov.

Molim vas. sad nemam vremena ali cu uskoro da kazem moje misljenje malo sire... ali zajebite da se PREPUCAVATE!!!! samo konstruktivno... bez zlobe.. inace ce pljuste warnovi... a informisite se sta to znaci preko pravilnika...

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest