:?: :?: Fender Squier Bullet strat za pocetak :?: :?:

Moderator: Critical

User avatar
XtrmntR
Posts: 594
Joined: 02 Sep 2006, 14:59
Location: BG

Post by XtrmntR » 15 May 2007, 13:45

ne znam kakve su cene, ali od jefitnijih gitara definitivno bih ti preporuchio yamahu, jer zaista ima fin zvuk za te manje novce.

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Post by m@T@ » 15 May 2007, 15:59

e samo da pitam ... pitanje je mozda glupo ...ali meni nije jasno ..
zeleo bih da sviram rok ,pank,metal ...pa me zanima da li mi pored gitare i pojacala treba jos nesto da bih mogao da sviram ...

i sta je procesor , zasta sluzi pedala , i kako se podesava distorzija na pojacalu ...
nisam gitaru nikad drzao u ruke :( :)

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 15 May 2007, 16:32

Recimo da gitara ukljucena u pojacalo ima zvuk slican (ne mnogo ali ajde...) akusticnoj gitari. Pojacala uglavnom imaju po koji efekat na sebi , ali ponekad ti je potrebno nesto vise.

Pedala moze da bude svasta :) Imas distorziju , eq, delay, wah, compresor...ima ih previse da bi se svega setio. Uglavnom, jedna kutijica za jedan efekat.
Dok je procesor skup vise efekata u jednoj kutiji :D . Naravno broj i kvalitet efekata koji se nalaze u procesoru zavisi i od cene.

Distorzija ne pojacalu se podesava tako sto odvrnes drive potenciometar.Ako pojacalo ne poseduje tu opciju onda cuknes gitaru kroz procesor/pedalu.

m@T@
Posts: 274
Joined: 14 May 2007, 23:09

Post by m@T@ » 15 May 2007, 20:57

hvala ... sad mi je dosta jasnije ;)

User avatar
van gogh
Posts: 133
Joined: 17 Mar 2007, 22:07
Location: Beograd
Contact:

ARIA!!!

Post by van gogh » 26 Sep 2007, 16:29

Ja sam isto trebao da kupim tu gitaru u Mitrosu ali sam se iznenadio kada sam video da pragovi cepaju kozu sa ruke dok sviras!!!

Ozbiljno, desna ruka mi je bila izgrebana od pragova!!!

Strasno...
A i drvo je ocajno a vrat je ceo u cvorovima drveta, lak se skida...
A o sustanju da i negovorim!!

Te gitare su za one koje nemaju pojma sa instrumentima i sa kvalitetom...

Po meni bi ti bilo pametnije za pocetak da kupis Ariu STG-0004 u Sky Music-u.
Ja sam je kupio za nekih 120 evra i mogu ti reci da je gitara za te pare i za pocetak odlicna...
Ima 2 obicna i jedan hambaker magnet...

Puno srece i pozdrava!!!


Javi sta si odlucio

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: ARIA!!!

Post by zolideathmetal » 26 Sep 2007, 17:13

van gogh wrote:Ozbiljno, desna ruka mi je bila izgrebana od pragova!!!
Levak si?

van gogh wrote:A i drvo je ocajno a vrat je ceo u cvorovima drveta, lak se skida...
A o sustanju da i negovorim!!
Totalna ne istina! Drvo je dojaja, ne krivi se, nisam video nijedan cvor...i da vidis cvor u vratu (jer se bullet pravi MASOVNO!), uzeces drugu...
Ja imam bullet vec vise od pola godine i nije mi se skinuo lak...drugar je koristi isto bullet 2 godine i ne fali mu nista!
I ne susti nesto specijalno...skroz je super gitara za te pare!
van gogh wrote:Te gitare su za one koje nemaju pojma sa instrumentima i sa kvalitetom...
Lako osudjujes ljude vidim ja...Squier Bullet je kvalitetna gitara, koja se masovno proizvodi (ponavljam se), i naravno da ce se desiti da neka ima neku gresku, zato odes u radnju isprobas par komada i kupis najbolji!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: ARIA!!!

Post by Rocket Roll » 26 Sep 2007, 18:45

zolideathmetal wrote:Squier Bullet je kvalitetna gitara, koja se masovno proizvodi (ponavljam se), i naravno da ce se desiti da neka ima neku gresku, zato odes u radnju isprobas par komada i kupis najbolji!
Zoli je, kao i uvek, glas razuma. Poslušajte ga.

User avatar
kljaja
Posts: 249
Joined: 12 Nov 2007, 22:19

Post by kljaja » 13 Nov 2007, 17:26

kljaja wrote:Ja ne sviram gitaru tago dugo ali sad hocu da kupim elektricnu gitaru Squier Standard Double Fat Stratocaster pa sta mislite o njoj
.

Evo malo podatak :

- tijelo od drveta agathisa

- vrat od javora (maple)

- fingerboard od ružinog drveta (rosewood)

- 22 medium jumbo praga

- 25,5" skala

- 2 humbuckera

- 3-položajni prekida�?

- hardver od punog metala

Hvala vam unaprijed.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest