:?: :?: Fender Squier Bullet strat za pocetak :?: :?:

Moderator: Critical

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

:?: :?: Fender Squier Bullet strat za pocetak :?: :?:

Post by Obi-Wan » 06 Aug 2006, 15:40

Sta biste preporucili za pocetak? Apsolutni pocetak, jer sam pre neki dan tek naucio delove gitare..:) Kako ocenjujete squier bullet strat? Dobija se uz neko x brand pojacalo od 10 w za 15000 din (mitrosmusic.co.yu). Podelite vasa iskustva i posavetujte me, kao i verujem, veliki broj drugih koji su zainteresovani da pocnu da sviraju.. Ja sam mozda malo i zakasnio, mator sam, ali dobro..:) Uglavnom, da ne skrecem sa teme SQUIER BULLET STRAT ZA POCETAK?

p.s. Pozdrav Knightu-u, mom prvom friendu ovde.:) Respect.

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 06 Aug 2006, 16:05

Sta mislim o gitari sam ti rekao na PP pre nego sto si postavio temu, sad cekamo ostale :) .
A sad kada si spomenuo da je pojacalo Brand X mogu da ti kazem da nije lose.Odprilike je takav i marshall mg10cd ali je skuplji.
Imam takovo pojacalo ali od 15 vati.
Ovo moje ima vise "features-a" ali ako clean i sa distorzijom zvuci kao moje ok je. Nije extra kvalitet ali je zadovoljavajuce(za kucnu upotrebu odlicno).

Evo ga i sajt ako nekog zanima http://www.brandxamps.com/ .
Inace, ta firma je pod Fenderom i navodno je fenderova konstrukcija....

Pozdrav i tebi :)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 06 Aug 2006, 16:12

Za početak ti je bilo kakvo veslo dovoljno. Obično ljudi uzimaju Squier na početku ali znam ih mnogo koji su mu ostali verni još godinama nakon toga. E sad pošto sam skontao da hoćeš zapravo da uzmeš neki starter-kit onda ti je moja preporuka da uzmeš u skymusicu Aria STG003 (kopija Fender strata) i sa time u kompletu dobijaš VOX Pathfinder 10 pa bih ti ako ni zbog čega drugog a ono bar zbog pojačala preporučio ovo. Cena tog kompleta je 170 EUR što mislim da je korektno. Ne kažem da Squier ne valja i svakako se nećeš prevariti ako uzmeš i to ali ni ovo što sam ti rekao nije loš izbor (VOX je sigurno bolji od nekog X-brand-a).

Eto toliko od mene a konačni izbog je svakako tvoj. U svakom slučaju javi šta si uradio i samo hrabro!!!

P.S.: pošto si rekao da si početnik preporučujem ti da posetiš neke od sajtova čije sam linkove postavio sinoć na "Edukativne knjige i sajtovi".

Ajd uzdravlje...

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 06 Aug 2006, 16:18

E za vox si u pravu, ali mislim da je ta Aria uzas.
Mislim, posto nisam sigaran da je bas taj model.Jedan prijatelj je je kupio neku Ariu kopiju strata i samo sto nije zaplakao kada je video moju gitaru.
A priznacete da Ibanez gsa60 nije neka gitara. Rastimava mu se ko blesava.
Na tankoj E zici od 15-og praga pa do kraja...ne znam kako bih opisao taj zvuk...ocaj.
Za Vox u odnosu na Brand X stoji to sto si rekao.

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Ovaj forum polako ali sigurno postaje gigant.:)

Post by Obi-Wan » 06 Aug 2006, 16:25

Sad sam video Ariu na skymusic.co.yu.. Ja, kao laik, vidim istu gitaru, samo drugo ime.. Vi to bolje znate, ali verovatno je to slican, ako ne i isti kvalitet gitare. Videcu, ali uzecu jedan od ta dva pack-a. Hvala, Fox. Javljam kad uzmem, a do tada ne idem sa foruma. Ima ovde jos puno toga da se uradi.:)

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Skup sport ova muzika.:)

Post by Obi-Wan » 06 Aug 2006, 16:30

A sta kazete za Ariu XL-STD (isto skymusic). Ima dva coil i jedan humbucking, 130e.. Koja je najblize zvuku YU Grupe?:)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 06 Aug 2006, 17:42

OMG ko bi poželeo zvuk YU grupe??? :shock: :shock: :shock:
No comment.

U svakom slučaju tu bi ti najviše neki "fenderast" zvuk trebao samo YU grupa... ali stvarno no comment.

Što se tiče packova... Knight u pravu si za to da ta Aria nije bogzna šta ali uz neke manje modifikacije koje bi mogao lako da izvede svaki početnik uz par saveta (setup magneta, "usviravanje" gitare, štimanje pozicije kobilice, etc.) to bi bila OK kupovina. NARAVNO da je Squier sigurno bolji ali Ariu će moći posle nekog vremena da utopi isto tako nekom početniku dok x-brand pojačalo neće moći da utopi ama baš nikome. E, sad, dragi druže, na tebi je finalni sud.

P.S.: Na XL-STD zaboravi jer je to nešto na čemu bi svirali Knight ili ja što znači :metal4: :metal4: :metal4: :metal4: :metal4:

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 06 Aug 2006, 23:47

Xexe. A svideo mi se XL-STD.:) Da se ne razumemo pogresno, slusam ja i neki tvrdji zvuk..(Soilwork, Disturbed, In flames, itd..) Ali, YU Grupa je YU Grupa.. Mozda je onda najbolje resenje da kupim posebno. Fender u mitros-u, a vox u sky-u. Izadje oko 180 evra, malo preko. I tako, dragi gitaristi. :metal4: xexe

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 07 Aug 2006, 01:53

Ako jos nisi nesto pazario, za svaki slucaj pogledaj i Yamahu Pacificu u Mitrosu - hats off to them, za male pare imaju instrumente koji mi se cine bolji od Squier Bullet/ Affinity/ Standard serije. (Napomena - ovo je moje misljenje, nije zakon.) Vratovi lakirani, drvo jova, magneti ok, civije (za divno cudo) rade. Takodje imas SX kopije Strata u ProMuzici (preselili su se blizu Trece gimnazije, izmedju Njegoseve i Srpskuh vladara) koje mi se isto cine malo bolje uradjeni od Squiera.

Jedino sto mi se ne dopada kod Squiera je, u stvari, vrat, i to samo na kopijama Strata. Cini mi se pretanak i prelako finishiran da bi trajao dugo. Tu je bolji izbor, cini mi se, Squier Telecaster (ima ih i sa P90tkama i sa humbuckerima). Tela - ima ih razlicitih, ona iz Indonezije (agathis) umeju da budu "prenapeta", tj. rezonantna ali samo daju visine, dok su ona iz Kine (basswood) sasvim ok.

Zgrabi nekog ko zna o gitarama, ko je propatio i ko se zlopatio sa Jolanama i slicnim bozesacuvaj kopijama, i ko nece da baca tvoj (tesko zaradjeni!) novac na fancy detalje nego na overall dobru gitaru.

Pojacalo - razmotri i Roland MicroCube, posto ces dobiti 6 emulacija pojacala + 6 efekata, ili Vox DA5 (isto to, samo 11 emulacija pojacala + 11 efekata). Sampling je na CD nivou, dakle sasvim moze da prodje ako ne sviras na Wembleyju! (Imam jednu MikroKocku i volim je.) Pozzdrav!

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 07 Aug 2006, 14:29

The Yamaha Pacific PAC112J electric guitar is an outstanding value. The Yamaha Pacifica guitars are well known for great tone and outstanding playability. The Yamaha Pacifica series features comfort-contoured bodies, bolt-on neck designs, vintage vibratos, and five-way switching for the H-S-S pickup configuration.

The Yamaha Pacific PAC112J guitar features a solid alder body for great tone, 22-fret maple neck with rosewood fingerboard for easy playability, one humbucker with two single coil pickups, and of course, Yamaha's Limited Lifetime Warranty.

If you're a cost conscious musician who needs a good guitar at a great price, the Yamaha Pacifica AES112J is your guitar.


Solid Alder Body
Maple Neck
Rosewood Fingerboard
1 Humbucker/2 Single Coil Pickups
Diecast Chrome Tuners
White Pickguard
Vintage Style Chrome Tremolo
Limited Lifetime Warranty

------------------------------------------------------------------------------------

Hm, zanimljiva i Yamaha. Za razliku od Squier-a, ima tremolo i humbucker magnet...

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 07 Aug 2006, 16:29

Na taj tremolo ja baš ne bih mnogo računao. Vintage tremolo se dosta loše ponaša i gitara se vrlo lako raštimava (popušta na čivijama). Drugar je pazario tu Pacificu (nakon godina i godina imanja Squiera) i on je prilično zadovoljan. Zvuk je OK i recimo da je blizu Fenderovog zvuka, magneti su nešto kvalitetniji nego kod Squiera,... U svakom slučaju ako imaš para pazari to ali to ti je malo skuplje od ovoga što smo ti ranije nabrajali (otprilike sledeći cenovni razred).

Ako hoćeš full specs. pozajmiću od drugara pa ću je testirati i onako detaljno je prečešljati pa ti podrobno objasniti kakvo je veslo.

Ajd uzdravlje!

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 07 Aug 2006, 17:14

Ne bi bilo lose, ako ti nije frka Fox. A sad sam video da ima i Yamaha Pacifica 012.. Kakvo li je to "veslo"? Gledam cene preko, ali ne mogu da nadjem kod nas.. Na stranici mitrosa nema cenovnik. Znas li ti otprilike koliko su? Mozda bi to stvarno bila najbolja opcija + onaj pathfinder 10..

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 07 Aug 2006, 19:39

I ja na mojoj gitari imam najobicniji tremolo ali nemam problema sa rastimavanjem.Cak ni posle zestokog izivljavanja. Treba malo potrositi vremana na podesavanje, zatezanje srafova, videti koliko opruga treba da stoji(u zavisnosti od debljine zice i stima u kojem sviras). Veliku ulogu igraju i same civije, ali to sto je tremolo najobicniji ne mora da znaci da ce se lose pokazati. Image
E da sto se mitrosa tice nazovi ih ili posalji mail.Ovakav im je sajt od kada je postavljen, i cisto sumnjam da ce uskoro imati neku pametnu informaciju.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 07 Aug 2006, 19:55

Gledanje u "cene preko" ti nemaju apsolutno nikakve veze sa cenama "kod nas". Naime, situacija kod nas je takva (sad ćeš čuti nešto što još nisi :lol: ) i do te mere usrana da svako gura cenu kakvu god hoće. Čak i velike prodavnice koje se hvale kojekakvim zastupništvima daju za neke artikle tako debilne cene da to jednostavno nema smisla. Još ako hoćeš da naručiš nešto što nemaju u ponudi budi spreman da će te odrati bar duplo. Sećam se kad je moj bassista relativno skoro uzimao novi bass... To je bila čitava egzibicija... hteo je da uzme (tj. poruči pošto nisu imali u ponudi) preko jedne dosta velike kompanije (izostaviću ime) i kada su mu rekli koliko će to da košta ispalo je da je mogao komotno da ode za te novce u Ameriku, kupi bass i da mu još ostane para da se malo provodi!!! Srećom, često je posećivao strane sajtove vezane za opremu pa je znao kolika je realna cena tog instrumenta pa je našao nekog preko kome je poslao novce pa mu je ovaj to lepo pazario i poslao (nevolje oko preuzimanja na pošti su posebna priča).

Eto ti sad cela tirada o nečemu što te možda i ne zanima ali čisto da znaš.

Što se pak vintage tremola tiče to dosta varira od gitare do gitare. Istina je da je potrebno dosta vremena provesti u štelovanju istog da se gitara ne bi raštimavala ali kod nekih ni to ne pomaže. Takođe sve to mnogo zavisi i od samih čivija i uopšte od kvaliteta izrade gitare.

Uzeću od drugara danas gitaru pa ću je noćas i sutra u toku dana testirati pa možeš očekivati neki review uskoro.

Ajd uzdravlje!

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 07 Aug 2006, 22:31

Sa 'vakim strucnjacima, covek postaje profi u toku noci.:) Vazi, Fox. Cekam review.

p.s. Ako vama treba npr. igrac za turnir u basketu, racunajte na mene. U to se bar razumem.:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest