:?: :?: Fender Squier Bullet strat za pocetak :?: :?:

Moderator: Critical

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 08 Aug 2006, 02:04

Neki lik reklamira Fender Squier Standard Stratocaster limited edition, telo od basswood-a, rosewood fingerboard, DiMarzio magneti HS-3 i YJM, DiMarzio kais i gig bag futrola. Cena je 250e. Ocrnio je squier bullet, u stvari sve squier-e osim njegovog, kao i Yamahu Pacificu i Ariu. Da li je to ono "Ciga hvali svoga konja", ili..? Sigurno je da je taj njegov Squier bolji od bulleta, ali ja mislim da ga je malo preterao... Kad ga nesto pitam za savet nevezan za njegovu gitaru, on cuti po 20 minuta, a kada pomenem njegovu, on se odmah rasprica i krene sa hvalisanjem. Zanimljiv neki momak.:)

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 08 Aug 2006, 11:31

from: Mitros [shop@mitrosmusic.com] to: Obi-Wan

Postovani,

Modela Yamaha Pacifica 112
sa trenutnim popustom cena je 21.503 dinara
dok Yamaha Pacifica 012 ima maloprodajnu cenu oko 220 eura


Izvolite posetiti nase prodajne centre u Beogradu - A.Geprata 10,
Novi Sad - Spens i Bulevar Oslobodjenja 131.

Pozdrav,

MMC.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 08 Aug 2006, 11:59

Dok ne stigne jos saveta - taj Squier je opremao neko ko voli Yngwie Malmsteena, to je konfiguracija magneta koju on koristi. HS-3 je pravi metal humbucker, malo je tamniji od vintage humbuckera, a YJM je, opet, svetliji i nije "standardni" singlecoil nego pre humbucker u obliku singla (hum-cancelling, dva jezgra jedno ispod drugog) i svetliji je - mozes da pogledas na http://www.dimarzio.com/ - odatle idi na Pickups -> Strat.

To je zakon za higain zvuk (magneti su pritom AlNiCo 5, ne keramicki), ali ne znam da li ti to vredi 250 e: zavisi sta zelis da ta gitara radi. Taj Squier dolazi sa prilicno ok standard AlNiCo 5 magnetima koji imaju lep ton (ali suste). Spomenuo sam ti kakav je Squierov vrat, samo da dodam - odlican je za male sake. Pozdrav!

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 08 Aug 2006, 12:11

Meni treba neki vrat za malo vece sake....:) A sta kazete na cene Yamahe? Da li su realne, i da li su opravdano skuplje od Squier Bllet-a? Kontaktirao sam jos jednu radnju za cene Yamahe pa cekam odgovor.. Kapiram da za tih 21000 hiljadu mogu da kupim neku bolju gitaru. Ili se varam?

p.s. Rocket Roll, gledao sam na Dimarzio.com. Nije ta gitara onda za mene. Dosadicu, ali gitara ce mi sluziti za zvuk YU Grupe, Rolling Stones-a, i ponesto od metala...

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 08 Aug 2006, 13:01

E, ako si kao ja - kosarkas - ja sam 204 cm ("Ja imam 2 metra!") onda ces se napatiti sa malim vratovima. Opcije su ti sledece (pomagajte, momci)

a) kopije Gibsona - Epiphone, mozda pre u tom cenovnom rangu SX, Aria - koje licno probaj, ako ti lepo popuni saku onda ok.

b) SX ST kopija Strata, ima najveci vrat od svih tih kopija Strata, tri singla. ProMusica, i jos ce te kostati cca 16000, pa ti ostaje za pojacalo, eventualno bolje civije (cca 2500) i bolji tremolo (cca 3000 u Maricevom derikoznom servisu). SX je prilicno ok!

Pozdrav!

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 08 Aug 2006, 13:25

Pa ako bi dao 21000 (i malo preko) vidi http://lyrastyle.co.yu/ .
Imas tu Ibanez gsa60 (jeftiniji je nego u skymusic-u, tamo je 300 e) , ibanez GRX 140 ...mada ne znam kakav je, imas i tih yamahi...

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 08 Aug 2006, 13:47

Ma ne bih dao toliko, mnogo ispada sa pojacalom... Negde do 250e (sa pojacalom) mogu da podnesem. Mozda sam bio najblizi onim Yamahama, ali ispade da su mnogo u mitrosu. Cekam odgovor od onih sa lyrasyle.

Rocket Roll, kolega znaci?:) Svaka cast, visi si od mene, ja imam 2 ravno.:) Mada, i nisu mi sake Bog zna koliko velike, ali dobro.

Nisam te najbolje razumeo u poslednjem postu... Koje su to gitare SX ST i sta je Promuzika? Radnja? Ne zaboravi da sam pocetnik.:)

p.s. Moram ti objasniti nekad basket zauzvrat.:)

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 08 Aug 2006, 17:31

Uzeo, probao, šta reći...

Za nekoga ko voli tvrđi zvuk (mene), nije baš ispunila sve zadatke. Od humbuckera sam očekivao više. Dakle, pri sviranju nekih "teških i masnih" rifova ne daje ni približno zvuk kakav daju gitare poput Ibaneza, Arie i ostalih gitara za tu "namenu". Clean joj je glavni adut i tu se snalazi fenomenalno. Zvuk je na podjednako dobar i na humbuckeru i na oba singla.

Rezime:

Clean

Humbucker: dobar i precizan zvuk, ponekad podseća na neki country-like tone.

Neck single: topao i interesantan za blues. Nije topao kao Gibson ali recimo bi ga najbolje oslikala pesma Red House od Hendrixa.

Middle single: kombinacija dva prethodno navedena zvuka. Ne znam sa čim bih uporedio.

High gain

Humbucker: hoćeš YU grupu iz starijih dana? That`s it!

Neck single: pogodno za solaže poput one iz Are You Gonna Go My Way (Lenny Krawitz) s tim što u tom snimku ima malo i distorzije ali razlika je minorna.

Middle single: Topliji zvuk od humbuckera ali sa manje basa od neck single-a

Distorzija (razni tipovi)

Humbucker: za metal jednostavno ne "vrišti" dovoljno. Može da se namrgavi zvuk i da se zamasti ali to jednostavno nije to. Smešno je kada se posle sat vremena svirke tom gitarom na sva ta ista podešenja stavi recimo neki Ibanez... Neuporedivo.

Neck single: dobar zvuk za brze solaže. Lepo i precizno.

Middle single: ništa posebno.

----------------------------------------------------------------------------

Napomenuo bih još da humbucker ima jako lep zvuk provučen kroz flanger i chorus i to je ono što me je zaista impresioniralo. Čak u nekim momentima kada se malo "pretera" sa ovim efektima, je za ne poverovati da je to zvuk gitare :shock: .

Tremolo dosta lepo radi. Žice koje su bile na gitari su Ernie Ball Hybrid Slinky (0.009) stavljene pre dve nedelje što znači da su dosta istegljene ali još uvek nisu "mrtve". Tremolo je lepo vraćao svaki put osim kada sam se baš iživljavao na njemu (posle floyda je radijus pokretanja koji daje vintage skoro kao da tremola ni nema pa sam se par puta malo zaneo) ali je bitno napomenuti da za razliku od nekih tremola kakvi su recimo na nekim Squierima, sve žice ili vrati kako treba ili ih blago podjednako opusti (ako baš preteraš) dok kod Squiera hoće da neravnomerno opusti a ponekad neku žicu i zategne (mada to može da ide i na račun čivija i matorih žica) tako da imaš neravnomerno raštimanu gitaru.

Sve u svemu jedan jaaaaaako "fenderast" zvuk vrlo blizu strata.
Meni se lično nije dopala gitara ali ne zato što je loša nego iz jednostavnog razloga što ja ne volim fendera i takav zvuk.
-------------------------------------------------------------------------------------

Bottom line:

Moj ti je savet da lepo odeš i da PROBAŠ ono što te zanima i na približno onakvom setupu kakav ćeš kasnije koristiti. Onog momenta kada to bude zvučalo onako kako ti to želiš, znaćeš da imaš gitaru kakva ti treba. Odmah u startu zamoli trgovca da začepi gubicu jer će na sve moguće načine pokušati da opstruira test raznoraznim hvalama i da ti rečima opiše kako gitara zvuči (pored tebe živog i tvojih ušiju) što je nemoguće (pobogu... šta ja onda to radim sad??? :shock: :shock: :shock: )

Uživaj i samo hrabro!!!

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 08 Aug 2006, 18:54

Bravo, Fox - I salute you :bow:

Sto se tice SX ST57 i SX ST62, to su kopije Strata koje su mi se prilicno dopale, a sajt kompanije Team International Co. je na http://www.teamintlco.com/# ili na http://www.teamintlco.com/ , pa na koji te puste (server je bogznagde, i malo mu treba da "povuce").

ProMusica je jedina nasa "drzavna" firma koja je radila uvoz instrumenata, u medjuvremenu je prodata i sada rade ozbiljnije, a prodavnica im je sada izmedju Srpskih vladara i Nemanjine - krenes od Slavije prema Terazijama, i ne moras da ides dugo. Prvo skretanje na desno od Slavije - prodjes trolejbusku stanicu i domah skrenes - i onda sa desne strane, posle jedno 20 m, dele ulaz sa nekom elektricarskom radnjom (pre njih je basta neke kafane).

Tu svrati, oni drze i MicroCube, za nekih 9600 din.

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 08 Aug 2006, 22:14

Fox, svaka cast! :bow:

Iz review-a kapiram da je mozda Yamaha najbolje resenje za mene. Jedino je cena veca nego sto sam planirao da odvojim za gitaru ali "ne mozes i jare i pare".. Videcu jos, verovatno cu presuditi kad odem u radnju.

Citao sam kritike na stranim sajtovima (ultimateguitar.com npr) squier-a, yamahe itd... Squier bullet se pokazao kao bolji za pocetnika, i po ocenama i po recima onih koji su probali... Sad gledam i SX ST57 ST62, i oni imaju bas dobre ocene (sve 10-ke i 9-ke)...

Sad sam nasao i sajt gde sam cuo kako SX ST62 zvuci (http://www.youtube.com/watch?v=bb5FWBoai4g)... Prilicno dobro, rekao bih.

Razmisljam i o opciji da uzmem neko dobro pojacalo, npr vox pathfinder15 i recimo ovu sx pa onda posle da uzmem neku bolju, Yamahu ili nesto drugo...

p.s. Koliko li su sx st57 i 62 u Promuzici? Otisao bih da vidim, ali nisam u prilici jer sam iz Lazarevca, tacnije okoline, a nemaju sajt.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Post by Rocket Roll » 08 Aug 2006, 23:36

Mozda nemaju sajt, ali - probaj da ih nazoves? Telefone u Bgdu ne mogu da nadjem (menjali su radnju), ali probaj da ih dobijes u Novom Sadu pa da ti kazu tel za novu adresu u Bgdu.


PRO MUSIC
Zlatne grede 3
21000 NOVI SAD
+381 21 6623 852

Pro musica preduzece export import beograd
Dunavska 7
21000 Novi Sad
Telefoni: 25763
Muzicki magazin : 52705

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Post by Obi-Wan » 09 Aug 2006, 00:00

Ok, hvala. Nazvacu ih sutra, mada mi sad kaze lik da su od 100-120.

Otidi na onaj link, Rocket. A i vi ostali.. Svidja mi se kako zvuci SX.

User avatar
Fox IV
Unretired
Posts: 1157
Joined: 31 Jul 2006, 08:05
Location: Novi Sad
Contact:

Post by Fox IV » 09 Aug 2006, 00:09

Well eto na posletku ćemo posle cele sage imati dve dobre stvari... ti ćeš imati gitaru kojom ćeš biti zadovoljan a imaćemo i nekakvu ekipu za basket pošto sam i ja kadgod trenirao... davno beše al još se sećam par finti pa kad opletemo protiv nekog drugog foruma... ih... :lol:

User avatar
KnightOfDoom
Site Admin
Posts: 2608
Joined: 15 May 2006, 19:08
Location: Beograd

Post by KnightOfDoom » 09 Aug 2006, 00:16

U je, i ja sam trenirao basket par godina (ali nisam dvometras ko ova dvojca), cisto da se prijavim ako budete pravili ekipu :mrgreen:

User avatar
Obi-Wan
Posts: 18
Joined: 06 Aug 2006, 02:21
Location: Lazarevac

Forum Dream team

Post by Obi-Wan » 09 Aug 2006, 00:16

Moramo prvo da napravimo selekciju ko ce da igra koju poziciju... Predlazem da okacimo neki video u kome se vidi umece, predispozicije i sklonost prema odredjenoj poziciji.. :D

A sto se tice gitare, nadam se da cu biti zadovoljan.. Fox, verujem da ti se smucilo sa pitanjima i odgovorima, ali, kazi mi rec dve sta ti mislis o SX.. Dobro zvuci na onom klipu, a onaj lik sto prodaje squier odmah kaze da je to neki trik sa pojacalima...:)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest