bubanj ili klavijatura?

Moderator: Critical

Post Reply
cowboy
Posts: 14
Joined: 03 Aug 2009, 02:07

bubanj ili klavijatura?

Post by cowboy » 07 Aug 2009, 22:35

sta je lakse i brze nauciti svirati (ne mislim sad naravno za 1 dan) bubanj ili klavijaturu .... kod kuce imam klavijaturu a bubanj jos nisam nabavio .. pa ako mi mozete predloziti sta da pocnem svirati..imam jaku zelju da pocnem nesto da sviram..od malih nogu sam volio i bubanj i klavijaturu :D sad se dvoumim...sta mogu lakse nauciti : bubanj ili klavijatura ?

User avatar
zvucnjak
Posts: 55
Joined: 13 Mar 2007, 01:32
Location: Beograd

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by zvucnjak » 07 Aug 2009, 23:25

Svaki instrument je težak, ako hoćeš da budeš dobar muzičar, moraš da radiš kao lud pa makar svirao melodiku...
Takodje svaki instrument ima svoje čari (sem harmonike :XD: ), tako da je izbor instrumenta čisto individualna stvar - sviraš brate ono što najviše voliš...

Naravno sve zavisi koliko ozbiljno planiraš da se baviš muzikom... Na duže staze najbolje je da izabereš - oba!

User avatar
sirac-šunka
vragolan
Posts: 4004
Joined: 10 Nov 2007, 10:02
Location: niš
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by sirac-šunka » 08 Aug 2009, 00:20

Oba, to sam i ja 'teo da kazem. Moje misljenje...
Znam jednog bubnjara koji super svira bubanj, a kod kuce przi Sopena iz zaebancije.
Kad vec imas klavijaturu, samo navali, sta god da sviras kasnije bice ti od koristi.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by Reverse » 08 Aug 2009, 18:36

Hmm, ne bih se slozio za oba. Moras biti mnooogo predan, i da vezbas kao lud, jedino ako hoces da sviras cisto ono bend, zajebancija, svirkice onda mozes i oba. Bolje izaberi jedan i vezbaj "da ubijas" :lol: , nego da sviras 2 instrumenta dobro!

User avatar
zolideathmetal
Urednik
Posts: 1187
Joined: 30 Sep 2006, 02:21
Location: Novi Sad

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by zolideathmetal » 09 Aug 2009, 13:52

Ne slažem se. Ja sam za to, uzmeš i počneš bilo koji instrument da vežbaš. Kasnije ćeš videti, da ćeš se nagnuti ka jednom instrumentu.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by Reverse » 09 Aug 2009, 13:59

Lepo si rekao "pocnes da vezbas", znaci neki kraci vremenski period, pa vidis sta te vise privlaci, ne da sviras oba 3 godine!

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by andrej] » 09 Aug 2009, 16:26

ja sam suprotnog misljenja. nije potrebno da 'ubijas' bilo koji instrument da bi pravio dobru muziku. a poznavanje vise instrumenata ti omogucava da pravis bolje, slojevitije pesme, sa razlicitim pristupima. to je neprocenjivo. sve ovo u slucaju da imas kolko-tolko kreativnosti. ako uvidjas da je nemas, onda 'ubijaj' jedan instrument dok ne provalis sve fore koje su bitne samo ljudima koji sviraju isti instrument, neces biti prvi.

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by Reverse » 09 Aug 2009, 16:34

Ti si rekao...
andrej wrote: nije potrebno da 'ubijas' bilo koji instrument da bi pravio dobru muziku
A on je pitao...
cowboy wrote:sta je lakse i brze nauciti svirati
Nigde nije spomenuo komponovanje, a da je to u pitanju verovatno bih rekao nauci nekoliko instrumenata solidno, a za ostale bar kako funkcionisu!

DJ Andrej
Posts: 6
Joined: 02 Nov 2009, 20:45
Location: Novi Sad
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by DJ Andrej » 02 Nov 2009, 22:55

Sve zavisi u koje muzicke vode zelis da uplovis :)
Mene recimo najvise zanima trance muzika, znaci za neku osnovu meni je dovoljna za pocetak midi klavijatura na kojoj cu svirati preko FL Studia, Reason-a...itd!
Ako si ljubitelj zivih svirki npr. rock,zabavna..., tu je vremenom ipak pozeljno znanje bubnjeva ali i klavijature...mada u danasnje vreme klavijature mogu skoro sve zameniti, osim gitara...gitare su ipak gitare :metal:


Moj moto je uvek bio: Masta moze svasta :)

User avatar
andrej]
Posts: 1100
Joined: 14 Jul 2008, 15:06
Location: bg/pg
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by andrej] » 02 Nov 2009, 23:06

hmm...on je pitao sta je brze i lakse nauciti, ja sam rekao da je najbolje da nauci oboje i dao razloge. ova vrsta odgovora nije tako neuobicajena na ovom forumu i nisam bas potpuno promasio temu.

DJ Andrej
Posts: 6
Joined: 02 Nov 2009, 20:45
Location: Novi Sad
Contact:

Re: bubanj ili klavijatura?

Post by DJ Andrej » 02 Nov 2009, 23:27

Za svaki instrumenat treba ulagati dosta truda da se savlada...ja sam samo napisao sta je najbolje po mom misljenju kad je pravac muzike u pitanju...posto je i to jedna od bitnih stavki, sto bih ja na primer morao uciti akusticne bubnjeve kad meni trebaju elektronski...mislim, znas o cemu pricam :)
A temu nisam promasio...samo sam se nadovezao...
Moj direktan odgovor na postavljeno pitanje bi bio: ni klavijatura a ni bubnjevi nisu laki za ucenje...treba puno truda i volje.

Eto ja srocio odgovor :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest