Štimovanje

Moderator: Critical

Post Reply
User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Štimovanje

Post by Rage » 17 Aug 2009, 15:13

E da i ja malo dosađujem............
Imam kod sebe klasičnu Oscar Schmidt(by Washburn) gitaru koju odavno posedujem, tek nedavno dobih i električnu pa sam želeo da posvetim malo više pažnje muzici.
Prva stvar kod ove klasične gitare što sam uradio je promjenio žice jer su orginalne počele da mjenjaju boju i bojao sam se da nepuknu ukoliko nastavim da šargijam po njoj.....
Stavivši nove žice(ProArte-Classical Guitar) počeo sam da je štimujem i tu se problem javlja....nemam pojma kako....istraživao sam dosta po netu i našao sam tonu stvari o štimovanju električni ili akustični ali nigde klasični(najlon žica) gitara....štimovanje gitara koliko vidim svodi se na kupovanju ili električnog štimala ili zvučne viljuške(moj prevod sa engleskog).Kao što sam rekao dosta sam istraživao po netu i shvatio sam osnovne tehnike štimovanja ukoliko potrefim pravi ton E žice ali opet to zahteva onu zvučnu viljušku ili neko drugo pomagalo.
Da odmah kažem pregledao sam i ovaj forum(ne baš u detalj) ali nisam našao nigde ovu temu, e sad ako bi neko mogao da me posavetuje šta ustvarnosti treba da uradim, kupim to neko električno pomagalo za štimovanje ili da mi predloži neki software skojim bi najradije naučio po sluhu da štimujem gitaru.
Hvala unapred... :bow:

User avatar
Bluesko
Posts: 938
Joined: 09 Oct 2008, 19:03

Re: Štimovanje

Post by Bluesko » 17 Aug 2009, 15:35

Skini sa neta neki digitalni stimer tipa AP Guitar Tuner 1.02 ili neki slicni i povezi mikrofon najjeftinije izrade sa kompom i etE ti najlaksi nacin da se nastimujes ;)

User avatar
Rage
Posts: 22
Joined: 17 Aug 2009, 14:25
Location: Doboj,Republika Srpska

Re: Štimovanje

Post by Rage » 17 Aug 2009, 15:40

Bluesko wrote:Skini sa neta neki digitalni stimer tipa AP Guitar Tuner 1.02 ili neki slicni i povezi mikrofon najjeftinije izrade sa kompom i etE ti najlaksi nacin da se nastimujes ;)
Thanx Bluesko....probaću istog momenta :ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest