Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Moderator: Critical

Post Reply
pantalima
Posts: 18
Joined: 22 Jan 2009, 14:57

Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by pantalima » 16 Sep 2009, 19:40

Cao!
Mislim da je ovo najbolji naslov posto se i tice doticne pesme...
Pokusavam da je skinem ali mi ne ide bas najbolje! Svi kazu lagana je ali ne i meni(posto ne sviram nesto dugo).
Skinuo sam neke video lekcije ali mi ne znace bas puno.
SLabo mi ide razlaganje akorada :(
Ima li neka pomoc i da li neko zna neke cake oko ove pesme?....

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by Funkomat » 16 Sep 2009, 20:33

Nema nikakvih caki. :D
Ako te zanima neki konkretni deo ili imas konkretni problem, pitaj.
Skini akorde (to je najbitnije i najteze za pocetnika) a razlaganje ces skontati lako. :wink:
Ako nista drugo, pogledaj neku tablaturu.
Inace jeste laka pesma i bas je dobra za pocetnike. Ima lake, standardne akorde, fino razlaganje...

pantalima
Posts: 18
Joined: 22 Jan 2009, 14:57

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by pantalima » 16 Sep 2009, 21:00

Prvo hvala na brzom odgovoru :)
A inace ima problema nije da nema :D
Ovako, ja sam negde video raspored po kojem se svira>>> E mol. G6, Dsus2, Cadd9, Asus2 jel tako?
I da voleo bi kada bi sam po prirodi naucio recimo kako treba da se razlozi E mol, G6 ili bilo koji drugi akord... A ne da ucim napamet koja zica treba, a koja ne...

Funkomat
MF veteran
Posts: 7846
Joined: 22 Aug 2006, 21:47
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by Funkomat » 16 Sep 2009, 21:40

pantalima wrote:Prvo hvala na brzom odgovoru :)
A inace ima problema nije da nema :D
Ovako, ja sam negde video raspored po kojem se svira>>> E mol. G6, Dsus2, Cadd9, Asus2 jel tako?
I da voleo bi kada bi sam po prirodi naucio recimo kako treba da se razlozi E mol, G6 ili bilo koji drugi akord... A ne da ucim napamet koja zica treba, a koja ne...
Za akorde zaista ne znam... Pogledaj na netu.
Sve akorde mozes razloziti na milion nacina. Nema "prirodnog nacina". U ovoj se Em razlaze tako kako je razlozen, u Nothing Else matters drugacije i tako dalje... Dok si pocetnik moras "napamet" da ucis koja zica ide kad (za odredjenu pesmu, jel) a kasnije ce ti biti dovoljno samo da cujes pesmu i znaces manje vise koja zica ide kad... Ako razumes sta govorim.

pantalima
Posts: 18
Joined: 22 Jan 2009, 14:57

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by pantalima » 16 Sep 2009, 22:47

Shvatam sta pokusavas da mi kazes, samo daleko je taj put.:( Pogotovo sto sam poceo da ucim gitru sa 24 leta, to nije malo...
Prvu pesmu koju sam pokusao sa "razlozenim" akordima je House of the rising sun, i nije ispala tako lose... Ova je izgleda malo teza pa ce mi trebati vremena...

pantalima
Posts: 18
Joined: 22 Jan 2009, 14:57

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by pantalima » 07 Oct 2009, 21:00

Da ne otvaram novu temu. Jel ima neko neki savet za desnu ruku? Posto ako ne gledam zice ja nema sanse da normalno "razlozim" akorde!
Koliko ce mi trebati vremena da ne gledam u desnu, a inace evo posle par meseci vezbanja sve vise uvidjam da mi desna kasni spram leve? Sta se to dogadja! Izgleda da ona mora vise da se vezba?...
Hvala svima ko da bilo kakav savet(koristan naravno :))

User avatar
Mafi
Posts: 103
Joined: 25 Jun 2009, 02:00
Location: Vladimrici/Srbija

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by Mafi » 08 Oct 2009, 17:54

Vezbaj neke vezbice sa string skiping-om. Sweet child of mine od Guns-a npr. itd itd

User avatar
Santana
Posts: 600
Joined: 31 Jul 2008, 14:15

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by Santana » 08 Oct 2009, 18:51

The who, ljudi, vec jednom. Znam sta znaci obrada ali poslusajte original for cock's sake. Ovaj lik sa elektronski moduliranim pevanjem kao da ima blagu opstipaciju. je**s osecaj u ovom izvodjenju. skidaj verziju dole.
House of the rising sun ti je super izbor. Drzi tu figuru dok pevas, tako sam i ja na pocetku. Dakle, ne akordi kad pocne tekst nego kroz celu pesmu ista figura samo menjas bas u skladu sa akordom, a glas odvajaj.

SAVET: ZA RAZLAGANJA KORISTI PRSTE. TRZALICU U ZUBE.


User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by Duane » 08 Oct 2009, 20:07

Santana wrote:The who, ljudi, vec jednom. Znam sta znaci obrada ali poslusajte original for cock's sake. Ovaj lik sa elektronski moduliranim pevanjem kao da ima blagu opstipaciju. je**s osecaj u ovom izvodjenju. skidaj verziju dole.
ajme pa meni su bas iste obe verzije...

pantalima
Posts: 18
Joined: 22 Jan 2009, 14:57

Re: Limp Bizkit - Behind blue eyes!

Post by pantalima » 10 Oct 2009, 13:41

Hi!
Nisam bio ovih dana kuci pa zato kasnim sa odgovorom :).
Vezbam ja ali sporo napredujem ali imam strpljenja, kapiram da niko preko noci nije naucio...
@mafi ta stvar jeste dobra ali ja ni ovu ne mogu da navezbam pa se zato ne prebacujem na novu. Ujedno i da pitam, 'el bolje vezbati vise stvari npr dve tri ili cepati samo jednu ali da se nauci kako treba?
@Santana probao sam ali ne stignem pogubim se na pola. Verovatno treba jos sati i sati ponavljanja istih akorada...
I pisite samo pisite tako mi pomazete :metal:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest