Kretanje po klaviru?

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
Ironic90
Posts: 22
Joined: 25 Aug 2009, 21:35

Kretanje po klaviru?

Post by Ironic90 » 13 Oct 2009, 18:05

Zanima me tehnika razlaganja lestvica (tj. koriscenje inverzija akorda) kroz oktave... od subkontre do kraja, levom i desnom rukom, vecom brzinom, da ne kazem bash brzo?

Za one koji nisu skapirali, neshto poput treceg stava betovenove Meseceve sonate:

http://www.youtube.com/watch?v=oqSulR9Fymg

Kako uvezbati? Dajte neke savete, misljenja, iskustva...

User avatar
Reverse
Urednik
Posts: 1136
Joined: 20 Feb 2007, 02:52
Location: Niš
Contact:

Re: Kretanje po klaviru?

Post by Reverse » 13 Oct 2009, 22:09

Ako sviras tacan prstored, onda nemas problema! Brzinu stices vremenom i kontinuiranim vezbanjem razlaganja! Ne mozes to navezbati za ne znam 10 dana, potrebno je mnogo vise vremena! Vezbaj u najsporijem tempu, pa postepeno ubrzavaj! Ako ti se u odredjenom tempu javljaju greske, vrati se na malo sporiji tempo! Znaci samo je pitanje vremena kad ces moci da sviras brzo a cisto!

User avatar
KORG MASTER
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2009, 03:59

Re: Kretanje po klaviru?

Post by KORG MASTER » 06 Jan 2010, 01:16

Nema tu neke posebne tehnike samog razlaganja, to je cisto postovanje prstoreda. Inace, nasao si bas "laganu kompoziciju", ja je sviram vec neko vreme, i mogu da ti kazem da sam imao MNOGO problema sa tim 3. stavom... Vezbaj razlaganja sporo, ali SPORO da te ubijaju u pojam koliko je sporo, posle mesec dana ces vec imati nesto tehnike razlaganja za neke kompozicije takvog karaktera, naravno, ne za Mesecevu Sonatu, za nju ce ti trebati mnogo vise... Pozz...

User avatar
Ylvaon
MF veteran
Posts: 166
Joined: 20 Apr 2007, 19:10
Location: Novi Sad, Serbia
Contact:

Re: Kretanje po klaviru?

Post by Ylvaon » 12 Jan 2010, 01:49

Samo NIKOLAJEV (SVIRANJE NA KLAVIRU)...
Samo C. L. HANNON (VIRTUOSO PIANIST)...
Samo svirat KLAVIR...
Nikad KLAVIJATURE...
Zna se sta je izvor...

User avatar
KORG MASTER
Posts: 22
Joined: 18 Mar 2009, 03:59

Re: Kretanje po klaviru?

Post by KORG MASTER » 22 Feb 2010, 03:57

Izvor su orgulje i cembalo. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Inace, da se nadovezem na tvoj post:

SAMO Bachove Fuge... :mrgreen:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest