Uklapanje lickova?

Moderators: dejankuki, Reverse

Post Reply
User avatar
M1los
Posts: 87
Joined: 20 Feb 2008, 22:12
Location: Prijedor, RS

Uklapanje lickova?

Post by M1los » 07 Jan 2010, 23:18

Imam problem. Dosta vremena vježbam samo tehniku, dakle skale gore-dolje i slične nemuzikalne stvarčice čisto za bildanje tehnike. Sad, interesuje me za početak da savladam neke osnove rock improvizacije. Znači, čisto krljanje po pentatonici :D . To mi je izrazito slaba tačka, jer nikako ne znam od skale sklopiti neku muzikalnu cjelinu. Znam ja nabadati tonove da to zvuči "onako", ali nemam pojma kako da napravim neki lick ili nešto slično.

Jel' neko zna neki sajt sa "bibliotekom" pentatonskih lickova, da na primjerima učim, ili da mi date savjet kako da popravim ovu situaciju?
Ne, ne računam na to da mi napišete kako postati [umetni ime gitarskog idola] u X dana, već samo da mi date neku osnovu od koje počnem da učim. Još uvijek mi sluh nije razvijen toliko da mogu da skinem solažu na sluh, ali napredujem, rifove i poneku frazu mogu :D

Uh, al' ga zakomplikovah. Nadam se da znate šta hoću da kažem :D

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Uklapanje lickova?

Post by Rocket Roll » 08 Jan 2010, 09:40

John Ganapes, "Blues Licks You Can Use".

Image

User avatar
Rock`n`Roller
MF veteran
Posts: 145
Joined: 20 Jan 2008, 21:07
Location: Pulp Fiction

Re: Uklapanje lickova?

Post by Rock`n`Roller » 08 Jan 2010, 09:55

...already downloading a file. Please wait until the download is completed.

Rapidshare kenja, kako da se resim ovoga?Obrisao kolace ali ne pomaze.

User avatar
Rocket Roll
Posts: 7274
Joined: 09 Jul 2006, 00:47
Location: Beograd
Contact:

Re: Uklapanje lickova?

Post by Rocket Roll » 08 Jan 2010, 09:59

Ne bih znao, kod mene pomaže samo prosto čekanje. Oko pola sata po downloadu onog što ti sad ide sa Rapidsharea, pokušaj ponovo.

PS Piraterija je zabranjena na Forumu. Nemojte da ostavljate linkove do skeniranih knjiga, za to sledi warn / ban.

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: Uklapanje lickova?

Post by sinisake » 08 Jan 2010, 10:11


nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Uklapanje lickova?

Post by nenadnenad » 08 Jan 2010, 10:46

Slusaj samo pesme....
Uzmi nekog bluzera pa skidaj fazone a ima milion sitnih ukrasa bendova i sr****.

User avatar
M1los
Posts: 87
Joined: 20 Feb 2008, 22:12
Location: Prijedor, RS

Re: Uklapanje lickova?

Post by M1los » 08 Jan 2010, 12:18

Hvala na knjizi i linkovima :D

@nenad x2
Pa to je i problem, u tim naizgled jednostavnim gitarskim frazama ima fazona koje jednostavno ne znam kako izvesti, pa kad ja izvedem taj lick, to zvuči nekako... Siromašno :D . Mislim, dok kod tog gitariste fraza zvuči onako živo, muški odsvirano, kod mene zvuči kao MIDI :lol:

nenadnenad
Posts: 2285
Joined: 20 Aug 2008, 00:17

Re: Uklapanje lickova?

Post by nenadnenad » 08 Jan 2010, 12:33

pa vezba je u pitanju.
tajming, dinamika i sve to.
Preporucujem i da se snimas dok sviras, recimo ako obradjujes neku pesmu ili ako improvizujes.Mislim da ces dobiti bolji uvid gde gresis, tj , sta ti se ne svidja.Uostalom, mozes probati da oblikujes svoj umjetnicki izraz prema sopstvenim mogucnostima, da mu ga dash na drugi nacin.Ono, da ne forsiras sebe previse a da budes ucinkovit, recimo...ne znam kako da objasnim nabolje.

User avatar
Guitar_thrill
MF veteran
Posts: 2741
Joined: 06 Jan 2008, 16:35
Location: Zrenjanin-Novi Sad

Re: Uklapanje lickova?

Post by Guitar_thrill » 10 Jan 2010, 15:30

slusaj i skidaj fraze onih gitarista koji ti se dopadaju,a vremenom ces te iste lickove da oblikujes prema nekom svom ukusu....ja sam sad skoro kontao npr ranije kad sam skidao neke fore, koliko sam ih vremenom promenio u nesto svoje,i sad mi je to potpuno prirodno, dok su mi te tudje fraze, malo cudne da ih ja sviram.... :)

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest