sweep picking troubles

Moderators: dejankuki, Reverse

User avatar
sl0e
Posts: 1495
Joined: 17 Feb 2008, 03:00
Location: Beograd

Re: sweep picking troubles

Post by sl0e » 31 Jan 2010, 16:19

DrGreenthumb wrote:muzika mi je hobi i zbog svojih profesionalnih i zivotnih obaveza nemam previse vremena da se posvetim tehnickim aspektima, vec ono malo vremena sto imam cu da potrosim na sviranje neceg sto me relaksira, ispunjava sta god a ne na sweep pickin' half/whole tone arpeggio etide.
Moram da se suprotstavim! Na poslednjem dzemu si uradio neki super-ultra-brzi sweep kada su svi zastali da skapiraju WTF just happened :mrgreen: :ziveli:

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: sweep picking troubles

Post by Boogie Woogie » 31 Jan 2010, 16:22

nije ni njemu, pribego je mekanoj električnoj gitari i efektima ko neka cupi, jer bi na manouche izlomio prsti.. :mrgreen:

User avatar
cccira
MF veteran
Posts: 2955
Joined: 30 Jul 2007, 17:20

Re: sweep picking troubles

Post by cccira » 31 Jan 2010, 16:23

sl0e wrote: Moram da se suprotstavim! Na poslednjem dzemu si uradio neki super-ultra-brzi sweep kada su svi zastali da skapiraju WTF just happened :mrgreen: :ziveli:
Ma pusti ti Dotkora, laze on! On kakav je teknicar osecam da ima Jingvijev poster iznad kreveta :mrgreen:

User avatar
sinisake
The original one
Posts: 5732
Joined: 04 Jun 2008, 02:10

Re: sweep picking troubles

Post by sinisake » 31 Jan 2010, 16:23

cccira wrote:
sl0e wrote: Moram da se suprotstavim! Na poslednjem dzemu si uradio neki super-ultra-brzi sweep kada su svi zastali da skapiraju WTF just happened :mrgreen: :ziveli:
Ma pusti ti Dotkora, laze on! On kakav je teknicar osecam da ima Jingvijev poster iznad kreveta :mrgreen:
:1:

al' se stidi... :mrgreen: :P

User avatar
DrGreenthumb
MF veteran
Posts: 1249
Joined: 31 Oct 2006, 21:42
Location: Beograd

Re: sweep picking troubles

Post by DrGreenthumb » 31 Jan 2010, 16:29

sl0e wrote:
DrGreenthumb wrote:muzika mi je hobi i zbog svojih profesionalnih i zivotnih obaveza nemam previse vremena da se posvetim tehnickim aspektima, vec ono malo vremena sto imam cu da potrosim na sviranje neceg sto me relaksira, ispunjava sta god a ne na sweep pickin' half/whole tone arpeggio etide.
Moram da se suprostavim! Na poslednjem dzemu si uradio neki super-ultra-brzi sweep kada su svi zastali da skapiraju WTF just happened :mrgreen: :ziveli:
Sto se desi na MoFo Jam-u ostaje na Jam- u! Eto, sad si me offirao i izgubio sam anchor-point u diskusiji :D
@BW - simpatican apsurd je da IA ima xtremno visoke zice na njegovom Caparisonu, kazu da sem njega niko ne voli da je do'vati :)
Eh, sta Vam je ljudi, opraste me za sve pare :) Blizu ali nije Malmsteen, ja sam patriota...
Image

User avatar
guv'nor
Posts: 3646
Joined: 08 May 2008, 01:16
Location: Beograd
Contact:

Re: sweep picking troubles

Post by guv'nor » 31 Jan 2010, 16:48

DrGreenthumb wrote:Sto se desi na MoFo Jam-u ostaje na Jam- u! Eto, sad si me offirao i izgubio sam anchor-point u diskusiji :D
Do jaja! :lol:

User avatar
Duane
Fenderaš
Posts: 7040
Joined: 20 May 2008, 18:42
Location: way down in the desert

Re: sweep picking troubles

Post by Duane » 31 Jan 2010, 17:38

Boogie Woogie wrote:nije ni njemu, pribego je mekanoj električnoj gitari i efektima ko neka cupi, jer bi na manouche izlomio prsti.. :mrgreen:
to je svecki poznat fenomen...

al ako cemo pravo i ti sto sviraju akustare su pičkice naspram drvoseča...

evo i dokaza
[youtube]<object width="425" height="344"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/5zey8567bcg&hl ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/5zey8567bcg&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="425" height="344"></embed></object>[/youtube]

Boogie Woogie
Posts: 1327
Joined: 01 Jan 2008, 22:33

Re: sweep picking troubles

Post by Boogie Woogie » 31 Jan 2010, 17:47

i to je istina.. ^^

User avatar
Highway One
Posts: 619
Joined: 14 Aug 2008, 20:33

Re: sweep picking troubles

Post by Highway One » 31 Jan 2010, 20:00

guv'nor wrote:Mnogi preskaču jednu veoma bitnu stavku - tehnika i brzina ti omogućuju da extra/mega/giga spore fore odsviraš ooodlično. Ne radi se samo o bezglavom prangijanju.
:bow:
:ziveli:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest